Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość majkaaaa1111

Pomocy!dziury w ubraniach!!!co to jest???

Polecane posty

Gość majkaaaa1111

Zauważyłam już na wielu koszulkach dziury!ale to są bawełniane koszluki...podejrzewam mole,ale one przecież lubią wełne tak?Co to jeszcze moze być?Jak uważacie?To są takie małe dziurki,dziś prasowałam i zauwazylam już w kolejnej fajnej koszulce a jeszcze jak ostatnio ubierałam synowi nic nie bylo.To są koszulki dobre jakościowo np Cherokee ,Next,Adams itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez zauważyłam
Mój mąż ma pełno t-shirtów, ostatnio zauważyłam na kilku takie małe dziurki, nie wiem skąd te dziurki, ale pojawiły się tylko na koszulkach jednej firmy, kupowanych w różnym czasie, a więc chyba nie z jednej partii, chodzi o znaną i drogą firmę robiącą dżinsowe spodnie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o żesz domowa żona
akurat te firmy z jakością mają mało wspólnego. Może za dużo proszku sypiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkaaaa1111
mówisz ze to z prania? a może jednak mole? Sypie normalnie proszek,piore w temp 50 albo 60 stopni,chyba ze reczniki czy pościel to juz wyższa temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat te firmy jesli chodzi o dziecieca odziez maja wiele wspolnego z dobra jakoscia....u nas kroluje Next, to ciuchy nie do zdarcia,nie do sprawnia i potargania:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to od proszku do rpania
pierz w plunie lub zeli w proszku te wszytkie aktywne granulki wyzeraja wlokno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moga byc mole jak najbardziej
Mole - spustoszenie w szafie i kuchni Mole w mieszkaniu to uciążliwy problem dla wielu osób. Te owady niszczą m.in. wełnę, bawełnę, a także zanieczyszczają żywność. Aby mole nie pojawiły się w mieszkaniu, najlepiej użyć środków odstraszających. Owady te nie lubią zapachu naftaliny (jednak lepiej stosować środki naturalne), lawendy, szałwi, marzanki, olejku bergamotki, kamfory oraz intensywnej woni mydełek toaletowych. Warto dodać, że gotowe saszetki i kostki z mieszankami ziołowymi można bez problemu kupić w sklepach. Ponadto w szafach powinno się: przechowywać odzież czystą i nie przepoconą, wieszać ubrania luźno, ubrania cenne, lub rzadko noszone przechowywać w specjalnych workach np. z inletu. Należy pamiętać także o częstym sprzątaniu mieszkania i wietrzeniu koców, płaszczy i marynarek. Jeśli mole już zagoszczą się w naszej szafie, to mogą łatwo zniszczyć naszą garderobę. Dlatego konieczne jest zastosowanie środka molobójczego. Na rynku dostępne są specjalne pastylki, naklejki, zawieszki, kartoniki, taśmy, płytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co na to dziecko
mi sie wydaje ze to od proszku. kiedyś też miałam koszulki które bardzo długo służyły, kupiłam jakiś proszek nie pamiętam jaki i koszulki w ciągu kilku tygodni wyglądały jak sitko. Żadnych moli nigdy nie miałam Kupujesz w lumpeksach, podejrzewasz skąd mogłyby się wziąć u Ciebie mole? Mola chyba byś zauważyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkaaaa1111
dzięki,spróbuje od żeli do prania ale na wszelki wypadek kupie jakieś zawieszki na mole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi się wbiło coś w bęben
pralki, na początku zauważyłam na jednej bluzce więc pomyślałam że o coś podarłam a później nastepna i następna. Obmacałam cały bęben i znalazłam przyczynę. Ktoś coś zostawił w kieszeni a ja nie zauważyłam i o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siri
na ubraniach jest napisane 30 lub 40 stopni, a Ty aż 50 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seaside
mole! te świnie jedzą prawie wszystko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkaaaa1111
siri ja piore 50,60 ,dlatego ze w niskich bym nie doprala,nawet jesli mam dobry proszek,a mam dobry Ariel niemiecki i niby usuwa plamy a jak piore recznie to nie usuwa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vfdrvtbgfd
niemiecki proszek jest dobry pod warunkiem że sypiesz go mało. Bardzo żrące sa...mniej niż nasze, bo Polacy lubią sypać dużoooo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkaaaa1111
takie żele nie spowodują zniszczen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkaaaa1111
A jeszcze przyszlo mi do głowy jedno- dziwnym trafem akurat wszystkie mają dziury z jednej szuflady gdzie mam takie zapachowe chusteczki z Lenora może to być tez przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziurkowa panienka :)
W moich koszulkach tez sa te dziurki ale najdziwniejsze jest to ze sa one zawsze w tym samym miejscu,nie sa to plecy,rekaw czy cos tam jeszcze innego ale zawsze na brzuchu w okolicac pempka.Ten sam problem ma kilka moich kolezanek i nie ma to znaczenia czy sa prane w pralce czy recznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DZIURY DZIURY DZIURY !!!!
Witam. Mam problem. Na wszystkich podkoszulkach w miejscu gdzie jest brzuch mam małe dziurki i jest ich mnóstwo. Skąd one się biorą ? Pomocy bo za niedługo będę się ubierać w sito ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też tak mam ;) ale podejrzewam, że po prostu w praniu zahaczyło o jakiś suwak z bluzy czy spodni i już. używam niemieckiej chemii, ale sypię tyle ile każą na opakowaniu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mojego syna takie dziurki robia sie od wpinania plakietki z imieniem w przedszkolu. Tragedia, wszystkie koszulki i topy podziurawione!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to rybiki. na bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te dziury w okolicach pepka i brzucha to są od pasków od spodni lub nabijanych guzików. Ja miałam to samo i długo myślałam skąd to jest - wymacana pralka szuflady i nic... aż znalazłam. Obejrzyjcie sobie paski - i ten "cycek" do regulacji obwodu może być przyczyną. Ja zniszczyłam sobie przez to wiele podkoszulek zanim znalazłam "mojego mola"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktos ma nato rade jak to naprawic zeby nie bylo widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parisssssssssssss
Witam czy moze mi ktos powiedziec jak wygladaja te dziury po molach bo tyle juz sie uczytałam po necie i mam metlik w glowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renakey
Witam, zdradzę że opracowałam pomysł jak naprawić nadszarpnięte przez mole ubrania. Sama miałam z tym problem do niedawna, gdy te wszędobylskie bestie dobierały się do moich ulubionych ciuchów. A lawendy itp. niestety nie dają im rady. Podaje linka do filmiku : https://www.youtube.com/watch?v=quIS0kTZzW0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez na metkach jest wyraznie napisane PRAC W 40 STOPNIACH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszek do pranai uzeywac tylko do bialego. wszytko inne prac w plynach. Granulki aktywne w proszkach sa zrace i jesli dostana sie nierozpuszczone na tkanine, ot moga ja wypalic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rowniez mam taki problem w kazdych moich koszulkach czy bluzkach malenkie dziurki w okolicach pepka a piore tylko w plynie Persil.Zmienilam juz pasek a nawet spodnie i wciaz to samo!Mole to by zrobily dziurki na calym ubranie a nie tylko w okolicach pepka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×