Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ewelinaewelina1

Pomocy!Jestem w 30tyg.ciąży a moje łozysko ma III st.dojrzałosci

Polecane posty

Gość ewelinaewelina1

Dziewczyny prosze o poradę i pomoc.Jestem w 30tyg.ciazy i mam łozysko IIIst.dojrzalosci i ilosc wód płodowych AFI 7cm3.Bardzo sie boje o Maleńką,bo ona jest jeszcze taka mała i jest obserwowana pod kątem hipotrofii płodu-są to dzieci z niska wagą urodzeniową.Proszę jeżeli ktos wie to niech napisze ile jeszcze mogę ponosić dzidziusia w sobie.Z teorii wiem że do czasu kiedy łozysko będzie miało dobre przepływy i bedzie bezpieczne dla dzidzi.Ale mnie chodzi o praktykę i o opinie kobiet które przez cos podobnego przeszły,albo słyszały o czyms takim.Wiem ze taki wiek łożtska osiaga się przed porodem tj.ok.38tydz.Leżę co chwila w szpitalu,ale nikt mi nic konkretnego nie mówi.Na sali ze mna leżała dziewczyna która miała takie same łżysko i tę samą ilość wód,ale ona jest juz w 40 tyg i czeka na poród.Jestem załamana,lekarz powiedział że jak ponoszę małą jeszcze ok3 tyg to bedzie dobrze.Dodam że przez całe życie nie paliłam papierosów i rzadko pijałam procentowe napoje.W ciąży nie było nawet o tym mowy.Przyczyna tkwi w moim nadciśnieniu.Ale nie chodzi mi o przyczynę.Prosze o radę i jakś opinię na temat starzenia się łozyska.BŁAGAM PISZCIE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja siostra
miała wykrytą hipotrofie w 36 tygodniu ciąży, urodziła poprzez cesarke dwa tygodnie później. Maleńka zatrzymała się wagowo i wzrostowo gdzieś na 34 tygodniu. Urodziła się z wagą 2270g i 51 cm wzrostu. Dostała 10 punktów Apgar i było wszystko w porządku z nią, w szpitalu potraktowali ją jako wczesniaka i zlecili odpowiednie dla nich badania. Dziś mala ma już 5 miesięcy, rozwija się wspaniale choc jest drobniutka. Moja rada: to zaufaj lekarzowi, zdaj się na jego instynkt, tak wlasnie zrobila moja siostra i wyszla na tym dobrze:) Poza tym to nie zadreczaj sie, nie martw, miej nadzieje, ze bedzie wszystko w porzadku. I nie czytaj w internecie mnostwa wiadomosci, ani w czasopismach, bo to pogarsza sprawe. Trzymam kciuki za Twoje maleństwo, będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja siostra
Acha, stan lozyska mojej siostry wskazywal na ogromne ilosci wypalanych papierosow a siostra nigdy nie wypalila calego papierosa. I nikt nie wie do tej pory jaka byla przyczyna takiego stanu lozyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja siostra
Acha, stan lozyska mojej siostry wskazywal na ogromne ilosci wypalanych papierosow a siostra nigdy nie wypalila calego papierosa. I nikt nie wie do tej pory jaka byla przyczyna takiego stanu lozyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rożek czekoladowy
Moja koleżanka też miała cos podobnego , lekarz nakazał cesarskie cięcie miesiąc p[rzed terminem. Laska też higieniczna , nie szalała w czasie ciąży , wszystko grzecznie robiła tak jak trzeba.Dziecko ma już rok i jest najzupełniej zdrowe. Zaufaj lekarzowi i nic się nie bój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska107
tez to mialam w 32 tygodniu, lekarz powiedzial, ze to wcale nie oznacza wczesniejszego porodu, chodzilam na wizyty i mialam 2 dodatkowe usg, synek urodzil sie 2 dni po terminie i jest wszystko ok, nie martw sie na zapas bedzie w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perełka35
ja w 34 tyg miałam III stopień i urodziłam zdrową córcie w 40 tyg....jesli lekarz nie mówi ze jest cos nie tak to bądź spokojna, ja tez mialam schizy ze cos nie tak i niepotrzebnie, a łożysko przy porodzie mialam czarne, i pytano mi sie czy pale a ja w życiu nie spróbowałam nawet, pewnie za krótko zyję hehehehe ( 35 lat) :)) pozdrawiam i głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
Dzieki!!!Kochane jestescie.Troszke mi lepiej,i macie racje już nie bede szukała żadnych wiadomosci na ten temat bo chyba bym oszalała.W poniedziałek mam kolejne usg i wtedy zobaczymy.Pozdrawiam Ewelinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×