Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

pomóżcie zatkany nos u 7 tyg niemowlaka

Polecane posty

Gość gość

Mam problem. Nie wiem co dolega mojemu 7 tugodniowrmu dziecku. Słychać ze coś mu brzeczy w nosku i ma problem z prawidłowym oddychaniem i tak pokasluje. Nie jest to kaszel. Ba ogół nosek jest czysty ale jak dokładnie i daleko wsadze aspirator do nosa ściągam biało przezroczysty gesty śluz. Z tą wydzielina juz się męczył am u niego jak miał 2 tygodnie to powód ze ulewal i mleko dostawalo się do nosa .jakoś przeszło i znów. Ale teraz do tego pokasluje. Jutro wybieram się do pediatry. Trwa to już 4 dni.czy któraś miała podobny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wyczyszcze dokładnie nos aspiratorem dalej słychać ze brzeczy. 2 razy dziennie daje spray nosafrida do dezynfekcji nosa dla niemowlaków. Nic to nie skutkuje. W domu używamy nawilżacz a więc nie jest suche powietrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja coreczka tak miala lekarz stwierdzil infekcje wirusowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale miała katar ? Czy tylko brzeczalo coś w nosku ? Miała kaszel ? Opisz dokładnie co działo się u was. Ile miała tyg córeczka? Co przepisal lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz zastanawiam się bo u nas w przychodni są dwie strony tzn chora i zdrowa i nie wiem czy iść gdzie czekają zdrowe dzieci czy iść tam gdzie chore .... bo nie wiem czy syn jest chory czy to coś z przegroda nosowa nie tak ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kup dziecku inhalator i inhaluj go solą fozjologiczną... katar to najgorsza "choroba" u noworodkow, bo nie umieja oddychac ustami, a zatkany nos skutecznie utrudnia funkcjonowanie... aaa i podłóż coś pod nogi łóżeczka, żeby maluch miał główkę troszkę wyżej (ułatwi to spływanie wydzieliny i zapobiegnie ewentualnemu ulewaniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mucofluid u 7 tygodniowego dziecka?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myśle ,powinnaś iść do dzieci chorych. Na wszelki wypadek poprostu miej dziecko przy sobie i oslaniaj go w foteliku/nosidelku delikatnie tetra. Wazne ,że idziesz do lekarza! On na pewno Ci pomoże to rozwiązać lepiej niż my na kafe. To dopiero 7 tygodniowe maleństwo. może daj mu maść majerankową pod nos. tzn posmaruj troszkę. Mój synek miał infekcję ale dopiero w 3 miesiącu zycia. Mial bardzo gesty katar który zapychal mu drogi oddechowe , a pozniej dostal kaszel od tego kataru. Robilam to co Ty plus masc majerankowa i duzo kladlam go na brzuszku zeby mu to splywalo z noska. Wez pod uwage , ze to moze być tez alergiczny katar!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po co do lekarza jak mu z nosa nie cieknie tylko smurczy to normalne u takich maluchów, chcesz zeby jeszcze cos gorszego w przychodni złapał, nawilzaj mu nos woda morska , bardzo dobre są też inhalacje z soli fizjologicznej nawilży to caly układ oddechowy i go "przedmucha' a jak to nie pomoże to ja jeszcze stosowałam ciutke dosłownie nawet nie kropelke, tylko dotknelam chusteczką brzegu butelki amolu i dawalam pod nos zeby wachał , i to tez pomagalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojemu synkowi tez tak brzeczalo, ale on nie mial takich problemow z mlekiem itd. Natomiast czesto misl katatek i dlugo po nim pokaslywal. To moze byc wydzielina splywajaca do pluc. Zaczelam smaeowac mu plecy i klatke mascia depulol, nosek mascia majerankowa, opukiwalam plecy i czyscilam nos woda fizjologiczna. Bardzo pomoglo. Nie wiadomo, co ppwie lekarz ale warto sprobowac tych metod. Lepiej niz od razu pchac antybiotyk, lekarz oslucha pluca i zobaczy gardlo. To co poradzilsm na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarka stwierdziła że dziecko zdrowe. Osluchowo czysty gardelko bez zmian. A malutki ma dalej ta gęsta wydzielinę. 2 razy dziennie ściągam. I dalej pokasluje. Zalecila sól morska i kładzenie na brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
coreczka miala 4 tygodnie kataru nie miala tylko cos jak napisalas beczalo w nosku troche pokaslywala i tyle goraczki nie miala lekarz przepisal wapno, witamine C, syrop Alte prawoślazowy, Septolux do gardla, Nasivin do noska a pozniej woda morska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam zakup profesjonalnego urządzenia do nawilżania, wtedy naprawdę poczujecie, że powietrze jest optymalnie nawilżone i w takim pomieszczeniu bardzo przyjemnie się przebywa. Jeśli mam już polecać jakąś markę to na pewno będzie to Boneco. Solidny sprzęt za rozsądne pieniążki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martatym
Chwalę sobie jak na razie Pro Sanity. To nasz pierwszy inhalator i powiem, że długo z mężem siedzieliśmy nad różnymi ofertami i wybieraliśmy coś dla siebie. Trafiło na ten z kilku powodów – to polska marka, dwa, że można inhalować ale też oczyszczać drogi oddechowe a trzy, że system nadaje się do różnych typów leków, w tym do tych bardziej oleistych, co się rzadko zdarza przy inhalatorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pomocny jest Marimer Baby, można stosować już od 1 dnia życia, ma wygodny aplikator, zawsze mam go w domu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, słyszałam dobre opinie na temat Marimeru, ale mam pytanie - nie wiesz, czy nadaje się do nebulizacji maluszka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to marimer się nadaje, ogólnie uważam, że świetny produkt bo zero konserwantów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, dziękuję za odpowiedź - już wcześniej kupiłam. Farmaceutka sama poleciła mi Marimer Inhalation. Używałam wcześniej innego produktu, z takim samym składem, a ten jest sporo tańszy 🙂 Dobrze się u nas sprawdza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woda morska owszem, oklepywanie plecków i aspirator do odciągania kataru. Jeżeli dziecko jest niespokojne, to Viburcol podaj. Mozesz też na podusie dać kilka kropelek olejku Olbas bo to ułatwi oddychanie dziecku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Marimer jest w dobrej cenie, nie ma co przepłacać, zdecydowanie lepiej wydać inaczej pieniądze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Marimer Baby kupowałyście? On ma chyba specjalny aplikator dostoswany do małych nosków, tak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma aplikator z kołnierzem, nadaje się do stosowania od 1 dnia życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o taki aplikator mi chodziło, dzięki to pobiegnę dziś do apteki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupujemy dla dziecka marimer baby właśnie przez ten aplikator bo mam pewność, że nie włożę go za głęboko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Marimer  baby ma świetny aplikator, używamy już jakiś czas nadaje się też świetnie do codziennej higieny noska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też używam wody morskiej, psikam i po chwili odciągam wydzielinę aspiratorem marimer, zeby dziecku lepiej się oddychało

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować Marimer baby, ostatnio kupiłam i ma bardzo fajny aplikator z kołnierzem pediatrycznym, jest przystosowany do małych nosków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×