Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Poranne wymioty u 3 latka. POMOCY!

Polecane posty

Gość gość

Ma problem, mój 3 latek od kilku dni rano, jak idzie do łazienki się wysiusiać wymiotuje. Zaraz po wstaniu daje mu mleko wypija cała butle a później idzie do ubikacji siku, i wszystko co wypił zwraca. Mleko pije regularnie rano od 3 lat, ale problem pojawił się kilka dni temu. pomyślałam, że to może przez to mleko i mu je odstawiłam, jednak nadal ma odruchy wymiotne rano ( jednak juz bez rzygania-no bo nie ma czym) Nie wiem co to może być, żadnych innych objawów w zasadzie nie ma. Nie wiem co mam o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym radziła pójść z dzieckiem do lekarza bo mogą to być bardzo ważne powody takiego stanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chce cie straszyc ale juz dzisiaj umow sie do lekarza.to moze byc cos bardzo powaznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy coś się w jego otoczeniu, życiu ostatnio zmieniło. Chodzi do przedszkola?żłobka? zostaje z Nianią??? Często dzieci reagują wymiotami bądź same powodują objawy choroby z silnego stresu. Moja znajoma wysłała synka do angielskiej szkoły (on nie znał wówczas języka) co chwila panie ją wzywały aby zabrała dziecko bo jest chory, ma biegunkę, wymioty. Wracał do domu i wszystko ustępowałao- okazało się że to stres tak na niego działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w ciągu dnia jest zupełnie normalny. Ostatnio tylko ma jakieś fochy jak musi wracać do domu od babci, bo tam mu baaardzo dobrze. Ale poza tym jest ok. Naczytałam się o tych wymiotach rano u dzieci i aż mi się włosy jeżą...Strasznie się przestraszyłam. Chyba pójde zaraz do lekarza. Tylko znając nasza służbę zdrowia nic mi nie powiedzą. Dzis np. nie wymiotował tylko miał taki odruch wymiotny. Ale wczoraj i przedwczoraj zwrócił całe mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie słuchaj się tych wyzej co juz straszą, ze niezwłocznie do lekarza! rozumiem, ze oprocz tych nudnosci-wymiotów vel odruchow wymiotnych nie zauważyłaś innych objawów chorobowych? skarżenie się na ból brzucha, biegunka, ospałość, podwyższ. temp. jesli nie to obserwuj synka. Kiedy rano wstanie daj mu się napić choć odrobinkę przegotowanej ostudzonej wody.... odczekaj troche i nie podawaj odrazu mleka i sniadania. dzieci w tym wieku czesto rano tak sie zachowuja.. a nawet niektorzy dorosli jak im sie da odrazu jesc. Byc moze zalega mu wydzielina, ktora sie gromadzi i powstaje odruch wymiotny.... moja córka. 2.5 tak miala jakiś czas tzn najpierw wstawala ochrypnieta a potem jak wypila mleko to miala odrcuh wym. nieraz tez zwrocila wszystko.... bylam u kilku specjalistow, badania morfologie ob, crp porobilam, laryngolog zajrzal w gardlo, uszy, okazalo sie, ze tak ma, suche powietrze, wydzielina, i zalecil inhalacje z soli i oklepywanie plecow.... po miesiacu samo to jej przeszlo. Poczytak jeszcze o refluksie u dzieci....poobserwuj i na spokojnie idz do pediatry....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co prawda mój synek jest mały bo ma roczek ale on też wymiotował po mleku tylko że wieczorem jak do spania butlę brał byłam u lekarki panuje wirus jakiś i dużo dzieci wymiotuje kazała zamiast mleka dać dobrą kolację i herbatkę.może u ciebie też pomorze. w ciągu dnia też małemu nic nie było. w sumie wymiootował chyba 5 dni a potem samo przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha zapomniałam napisać że jedynym innym objawem jest katar od kilku dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie będzie refluks bo mały ma tak tylko rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to jak nic zbiera mu się w ciągu nocy wydzielina, katar spływa po gardłe, i dziecko ma odruch wymiotny lub wymiotuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w ciągu dnia jest wszystko OK. Nie jest ani osowiały, nie ma gorączki, ładnie je ( aż chyba czasem za dużo), w dzień nie wymiotuje, nie ma rozwolnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak o tych guzach już też czytałam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to na co czekasz? do lekarza, chocby dzis... kiedy ostatnio robilas dziecku morfologie i mocz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
matko jedyna... tutaj to już Ci wymyślą, guzy, nowotwory i inne paskudztwa... kiedyś tu dziewczynie wymyślili, ze jej dziecku możne(po lekkim upadku) przez dziurkę od nosa sączyć się płyn mózgowy(dżizzzesss). Dziewczyno lepiej idź z tek kafeterii, dla spokoju umów się do pediatry i już. A ja myślę, ze skoro ma katar, to w ciagu nocy on sie tam zbiera , po gardle spływa i dziecko wymiotowało.... a mleko np. zaflegmia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie robiłam nigdy, bo nie było takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessapfpersia
nie robilas nigdy 3 latkowi morfologii i badania moczu? nie zartuj, blagam:O podstawa profilaktyki wszelkiej a glownie chorób nowotworowych to morfologia raz w roku minimum, ale dla pewnosci nawet co pol roku jesli pojawiają sie wątpliwe objawy-tak jak u twojego dziecka!!! baby, ogarnijcie sie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka 3 latka...
przede wszystkim odstaw mu ta butle, przeciez to duze dziecko! moze smoczek nawet czyms zaszedl, moja szwagierka tak miala. dziecko pilo przez brudna butelke, bo gdzies tam nie bylo domyte i sie brud osadzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dajcie spokój dobrze że mały pije mleko chociaż rano niektóre dzieci wogóle nie hcą potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozumiem że wszyscy profilaktycznie co pół roku robicie sobie badania i swoim dzieciom? Miałam dziadka lekarza i nigdy nie miałam robionych żadnych badań profilaktycznie- dopiero jak coś go niepokoiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty princesoffprersia czy coś tam.... już nie pierwszą Twoją wypowiedź widzę, niezła mądrala z Ciebie... wielkie zdziwienie okazujesz, że nie robila badań! no i dobrze, po co dzieciaka stresować i kłuć jak nie ma ku temu jakiś powodów-objawów chowobowych lub innych czynników.... a dla widzimimisie i jakis dziwnych zachciewajek wynikow badan sie nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pójdę dziś dla świętego spokoju do przychodni, choć wiem, że raczej nie dowiem się niczego nowego...Pewnie przepiszą smecte i jakieś elektrolity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka tez byla mniej wiecej w tym wieku, gdy zaczela wymiotami ...reagowac na stres. Dzieci przezywaja rozne rzeczy, nawet mozesz nie wiedziec o co chodzi. Ja juz sobie wmawialam, ze moje dziecko ma chorobe lokomocyjna, bo zdarzalo sie wymiotowac w autobusie, a potem odkrylam, ze nie taka jest przyczyna. Tylko stres i nadmiar wrazen. Np. mala bardzo sie cieszyla, ze pojedziemy do moich rodzicow (mieszkamy daleko i jezdzimy rzadko) to juz dzien wczesniej, gdy wiedziala, ze pojedzie, wymiotowala wieczorem a potem w autobusie. Tak reagowala na emocje. Ostatnio miala pelen wreazen dzien u tesciow (plywala lodka z tesciem) to potem tez wymiotowala w aucie na drugi dzien, gdy wracalismy do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodam, że od kilku dni zaczał strasznie histeryzować a to bo taty nie ma a to bo babci nie ma- jakby mi dziecko podmienili.Darł się przez godzinę i nie mogłam go uspokoić W tym samym czasie zaczęły się akcje z porannymi wymiotami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
halloo autorko byłas z synkiem u lekarza?? dowiedzialas sie czegos konkretnego? a pytam dlatego,ze moja 2.5 latka tez od kilku dni ma takie ranne mdlosci a czasem troszke zwymiotuje mlekiem, ktore rano wypije.... jak nie wypije to nic sie nie dzieje. Kiedys tez tak miala po antybiotyku, jakies tydzien po zakonczeniu kuracji rano miala tak miala i przeszlo samo a teraz powtorka jakies 2 tyg temu miala angine... i po antybiotyku znow rano tak sie zachwowuje....moze to od mleka... moze go za duzo, albo sama nie wiem... w poniedzialek ide jej zrobic morfologie, crp i ob i do lekarza......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój syn ma 3 lata. Ostatnio w nocy obudził sie ze go ucho boli. O 3 nad ranem pojechałam do apteki jak wrociłam już spal. Poszedł do przedszkola, po godzinie zadzwoniła do mnie przedszkolanka ze mały wymiotuje. I faktycznie wymiotowal kilka razy pod rząd. Pojechałam do szpitala. Nie przyjeli mnie, wrociłam do domu. Poszlismy spac i było ok. Ostatni raz miał taka akcje latem. Obudził go odruch wymiotny. Ale to był jeden dzień. Nie byłam u lekarza. Badania krwi robimy srednio co pół roku. Trochę mnie to nie pokoi, ale co mam iść do lekarza i mówić ze moje dziecko wymiotowalo dwa tygodnie t emu. Miał ktoś kiedyś tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albo pasożyty, albo nietolerancja pokarmowa, albo oba razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×