Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zamartwiona

poród bez ubezpieczenia w niemczech

Polecane posty

Gość zamartwiona

witam!! mam wielką prośbę do wszystkich czytelniczek tego postu... Mianowicie mam siostrę za granicą,która jest w 7 miesiącu ciąży. Nie jest ubezpieczona ,ale za to jest zameldowana. Nie wiemy do kogo można się zgłosić, czy istnieje jakaś możliwość by tam urodzić nie płacąc gdyż te koszta są bardzo wysokie?? proszę o szybki kontakt i porady. Jeśli któraś z was coś wie na ten temat to prosze o odpowiedź i pomoc:) z góry bardzo dziękuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hmmm wiesz ja tez urodzilam w anglii nie majac zadnych papierow ale pracowal moj facet, a ma ona jakies ubezp w pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podniose
moze sobie w polsce wykupic ubezpieczenie i karte z nfz i wtedy nie bedzie musiala tam ponosic kosztów. Tylko tutaj musi sama oplacac skladki po 400 zł albo jesli twoja mama czy tata sa ubezpieczeni to moga ją wziasc na swoje ubezpieczenie wtedy ona dzwoni do wojewodzkiego nfz i pyta o ubezpieczenie za granicą i oni jej wyslą świstek ze jest tutaj ubezpieczona i wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciez bylo w tv ze polki wola rodzic w niemczech bo ekstra warunki itd czyli jakos mozna to zalatwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamartwiona
jest tam z mężem polakiem nie mają ubezpieczenia ani tam ani w polsce. mają tylko pozwolenia na prace:( bardzo się martwię o siostrę ponieważ raz już poroniła i martwimy się o tego maluszka co bedzie a do tego ma teraz jakieś bóle więc potrzbna im opieka lekarska ale na to niestety nie mają pieniążków:(:( PS do "podniose" mogłabyś napisać coś więcej o tym ubezpieczeniu?? bardzo bym była wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podniose
no moze normalnie ale musi byc w polsce ubezpieczona i musi miec ze soba decyzje z nfz ze jet w polsce ubezpieczona i wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no jak nie mają pracy
nigdzie ani ubezpieczenia, to nic nie załatwisz, wiesz, za darmo nie ma NIC. :udzie płaca składki po 30 lat, żeby 2 razy w życiu urodzić i 2 razy poleżeć w szpitalu... Za darmo takich "przyjemności" nikt ci nie zafunduje, trzeba będzie zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podniose
wASI RODZICE MAJA UBEZPIECZENIE? JAK TAK TO ONA MOŻE ISC NA UBEZPIECZENIA MAMY LUB TATY - jedno z nich musi isc do zusu i zglosic czlonka rodziny do ubezpieczenia wtedy siostra tylko zadzwoni sobie do waszego oddzialu nfz i tam powie ze chce decyzje o ubezpieczeniu poniewaz jedzie za granice. Decyzja ta jest wazna 1 mc od dnia wydania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no jak nie mają pracy
a rodzina może kogoś ubezpieczać w nfz jak się jest na utrzymaniu, czyli jest się niepełnoletnim albo sie studiuje i ma się mniej niż 26 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamartwiona
o tym wiedzieliśmy ale niestety nie da się jej ubezpieczyć w polsce bo nie moze być tu co miesiąc na podpisie w urzędzie :(:( ale dziękuję ci za pomoc i szczere chęci:) **jeśli znacie jakieś rozwiązanie prosze piszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podniose
mogą tez wykupic ubezpieczenie np w compensie - to ubez od naglych wypadkow za granicą itd kosztuje 149 zl na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podniose
zmartwiona nie rozumiesz - nie ma sie rejestrowac w urzedzie tylko tata ma isc do zuzu i tam zglosic czlonka rodziny nic nie musi podpisywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamartwiona
ale czy ono obejmuje i ciąże?? znaczy poród??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podniose
bez względu na wiek rodzic moze zglosic do zusu czlonka rodziny moze tez np babcia wziąśc wnuka na ubezpieczenie ale juz np brat swojej siostry na ubezp wziąść nie moze. Musza byc tylko krewni w lini prostej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamartwiona
ona niedługo kończy 26 lat tam sie uczy języka w specjalnej szkole- nie studiuje :( i właśnie nie wiem czy to ubezpieczenie na rodziców bedzie mogła dostać... prosze o więcej informacji na temat tego w compensie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podniose
chodzi ci o compense czy o zus? compensa to nagle wypadki itd a porod to nagly wypadek bo zawsze moze powiedziec ze miala jechac do polski ale nie zdążyla a to z zusem również tylko musi miec przy sobie zaswiadczenie z nfz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podniose
bedzie mogla dostac to ubezpieczenie w zusie bez zadnych komplikacji po prostu rodzic zglasza dziecko i juz. Najlepiej zadzwon do oddzialu zus i zapytaj tylko nie mow o co chodzi a zapytaj czy rodzic moze pelnoletnie dziecko wziąść na ubezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubezpieczona
ja rodzilam w niemczech, do 9 miesiaca bylam na nfz owskiej karcie, ale wykonalam mnostwo tel.tu do hamburga, do polski, zaciagnelam wiadomosci i dobre czasy polek jezdzacych do niemczech na porod to koniec!!! szybko sie to zreszta skonczylo... ja bylam ubezpieczona przez meza, ktory ma pobyt staly i pracuje normalnie. u mnie zatem bylo dosyc latwo. Nie ma szans na porod z nfz u chyba ze przedwczesny i niespodziewany porod, nikt glupi nie jest. albo niech wraca do polski, albo niech placi w niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podniose
mi babka w zusie mowila ze nie ma ograniczen wiekowych i ze nie trzeba sie uczyc itd ale nie wiem lepiej zadzwon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamartwiona
ufff kamień z serca przynajmniej na dzisiejszy wieczór:) baardzo mi pomogłaś:) jesteś wielka:D dzięki **jeżeli siostrze uda się wszystko załatwić to napisze jak to było... buziaki i dzięki za pomoc:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubezpieczona
zamartwiona, nie sluchaj opowiesci z telewizje sprzed 5 lat. moja droga ja tu mieszkam i tez tak kombinowalam, myslisz ze nie. NIE MA SZANS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubezpieczona
zadne prywatne ubezpieczenie tez nie wchodzi w rachube bo nikt ciazowki nie ubezpieczy, przeciez to dla nich wydatek pieronski, a co zrobia jak ona po porodzie zrezygnuje z ubezpieczenia??? ha, zostana z rachunkiem... po nastepne, jedyna opcja to ubezpiueczenie rodzinne, czyli od meza pracujacego legalnie. jesli tez chcialaby sie sama ubezpueczyc - tez nie ma szans, nikt ciazowki nie wezmie, tutaj w niemczech tym bardziej!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podniose
ubezpieczona ok ale jak wykupi ubezpiecenie w polsce np z compensy - to jest ubezpieczenie obejmujace nagłe wypadki czy nagłe wizyty u lekarza za granicą to normalnie bedzie mogla rodzic i nawet jak bedzie musiala poniesc jakies koszty to beda one znacznie mniejsze niz normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem ze
jeżeli ubezpieczy ja rodzic to ona i tak musialaby miec europejska karte ubezpieczenia wyrabai sie ja w oddzialach nfz ktora obowiazuje w krajach unii ale tylko od naglych wypadkow czylijesli urodzi w terminie to karta nie pomoze ale jesli porod jest np wczesniej to tak. Ja taka wyrabialam jadac do irlandi bylam zarejestrowana w urzedzie wiec wazna byla 1 m-c tez bylam w ciazy ale tu na szczescie ciezarne maja wszystko gratis Moj mat tu pracuje i teraz tu nam wyrobili karty europejski wane kilka lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubezpieczona
mowie to z wlasnego doswiadczenia, pare miesiecy nad tym glowkowalismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubezpieczona
dokladnie - od naglych wypadkow i to bardzo naglych, a 8 miesiac to nie tak nagly wypadek! niekt jej tego nie oplaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podniose
ja podpisywalam umowe z compensą w tamtym roku - placilam za caly rok z gory 149 zł i ubezpieczenie obejmowalo cały rok. Bylam w tym czasie kilka razy u lekarza i zadnych komplikacji nie bylo. Byc moze cos sie zmienilo ale wtedy moj agent poinformowalby mnie o tym a poki co nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem ze
zmartwiona jesli ja rodzic ubezpieczy to i tak ubezpieczenie dotyczy tylko Polski musi miec ta europejka karte ubezpiecznie:/ zapytajcie tez o to w zusie. Bo zwykle ubezpiecznei nic jej nie da jak chce tam rodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubezpieczona
ale co ma porod w terminie do naglej wizyty u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×