Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Poród naturalny rok po cesarce

Polecane posty

Gość gość

W styczniu ubiegłego roku miałam wykonaną cesarkę w trybie nagłym, gdyż podczas próby porodu sn dziecku zaczęło spadać tętno. Aktualnie jestem w 37 tygodniu ciąży. Mój lekarz prowadzący dał mi skierowanie ze wskazaniem do cięcia (mam już nawet wyznaczoną datę cc), jednak stwierdził, że nie widzi przeciwwskazań abym spróbowała porodu sn, jeśli mam taką ochotę. Przyznam szczerze, że bardzo się zdziwiłam. Sądziłam, że po tak krótkim czasie od cc poród sn w ogóle nie wchodzi w grę. Korci mnie aby spróbować rodzić naturalnie, bo bardzo ubolewam, że za pierwszym razem się nie udało, boję się znieczulenia, no i nie chce mi się znowu leżeć 6 godzin plackiem. Jednak z drugiej strony bardzo się boję, że może to się skończyć tragicznie dla mnie albo dla dziecka. Dziewczyny, czy któraś z Was była w takiej sytuacji, albo słyszała o takim przypadku, żeby kobieta zdecydowała się na poród sn tak krótko po cesarce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro lekarz nie widzi przeszkody do proby sn, to o co Ci w ogole chodzi? Chcesz naturalnie rodzic, to nie widze sensu dyskusji, cc zawsze mozna w razie czego zrobic. Spadki tetna w jednej ciazy nie swiadcza o tym, ze w nastepnej tak bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wytrzymałaś jak cholera, dziecko za dzieckiem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chodzi o spadek tętna, tylko boję się, że mi się blizna na macicy rozlezie w czasie skurczów. Pytałam lekarza, czy może tak się stać. Stwierdził, że owszem, ale takie rzeczy dzieją się nawet, jeśli wcześniej kobieta nie miała cesarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba lekarz wie lepiej niz anoninowe kafeterianki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz się boisz, a jak dawałaś sobie zrobić drugie dziecko to się nie bałas, ja pieprzę, ale głupie baby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie tak jest. Ja po nieplanowanej cc urodziłam drugie dziecko naturalnie. Pierwsze dziecko było duże 4kg , drugie nas zaskoczyło bo syn miał tylko 3200g. Poród był kontrolowany i przygotowany w taki sposób by odrazu zareagować jakby się coś działo. Wszystko poszło szybko i sprawnie :). Musisz mieć wykonane USG blizny macicy by sprawdzić czy jest mocna. Nic nie stoi na przeszkodzie byś rodził sn jeżeli chcesz spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu 16.13 - obniżasz poziom dyskusji . Zachowaj swoje dno dla prywatnego otoczenia z którego się wywodzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Blizna podczas skurczów może pęknąć ale to widać już w ostatnich tygodniach ciąży na usg. Dziecko ciąży na macicy, skurcze treningowe nadwyrężają ją dodatkowo mimo że dla nas są mało odczuwalne i jeżeli wtedy jest wszystko ok, blizna się trzyma to przy skurczach porodowych nie powinna wogóle pęknąć. Wskazany jest też poród w pozycji pionowej by nie wydłużać skurczów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zachodziłas w ciaze tak szybko to sie nir martwiłas ze macica moze nie wytrzymać a martwisz sie o porod ktory trwa kilka godzin???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po cc powinno sie odczekac z kolejna ciaza, mi lekarz mowil, zebym poczekala chociaz 9 miesiecy, zarowno po sn i po cc, bo szkoda miesni dna miednicy no i blizny soe musza wygoic. Tobie nie mowil? Czy wpadlas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jej, ale co wy takie zajadłe i złośliwe? Może powinniście forum zmienić bo to zamienia was w wiedźmy? Odpowiadacie dziewczynie ze złością i nie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serio, nie chce mi się dyskutować na temat, czy zaszłam w ciążę zbyt wcześnie czy nie. To już się stało i wasze wyzwiska tego nie odwrócą. Pytałam o coś innego. No ale zbluzganie mnie poprawi wam humor, to proszę bardzo. Głupia, nieodpowiedzialna baba dała doopy zaraz po cesarce i nie pomyślała o zabezpieczeniu, a teraz się martwi. Dalej, poużywajcie sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo jest moim zdaniem nieodpowiedzialna, poza tym sorry, kto rozsadny pyta na kafe, skoro ma odpowiedz od lekarza specjalisty lol. Trzeba byc niezbyt inteligentnym... Poza tym google nie gryzie, takich historii w necie jest full.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Długo nie mogłam zajść w pierwszą ciążę. Miałam stymulowaną owulację, bo w zasadzie jajniki prawie w ogóle nie pracowały. Niemal w ogóle nie miałam miesiączek. Sądziłam naiwnie, że jeśli będę chciała drugie dziecko, to również będzie potrzebna pomoc medyczna. Okazało się inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro jest nieodpowiedzialna czy mało inteligentna to po cholerę odpisujesz? Swoim komentarzem dajesz wyraz swojemu niskiemu poziomowi bo oceniasz choć nikt cię o to nie prosi. Do - ( dziś )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieto, po co Ci rodzić naturalnie? Moim zdaniem bezpieczniej jest dla dziecka zrobić cesarkę. Rodziłam naturalnie, bo lekarz bał mi się zrobić cesarki ( zatrzymanie płynów i możliwość uszkodzenia nerek- tak twierdził). Poród krótki 3 godziny, z oksytocyną, efekt dziecko niedotlenione, biegam na rehabilitację. Gdybym wiedziała, to żądałabym cesarki, co tam nerki, liczy się zdrowie dziecka. Dziecko też długo wyczekiwane. Jeśli Bozi dałaby drugie, to tylko cesarka. A pewnie nie da, bo w ubiegły weekend poroniłam w 6 tygodniu. Nie wiedziałam, że jestem w ciąży. Uznałam tak jak Ty, że skoro taki wielki problem był z zajściem w pierwszą ciążę, to w drugą nie zajdę. Była niespodzianka, ale już jej nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bardzo chciałam urodzić naturalnie po cc, jednak lekarka powiedziała, żebym odczekała z ciąża rok od pierwszego porodu. Czekałam, aż odechciało mi się dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mało inteligentny jest ten kto nie rozumie pytań i odpowiada pytaniem na pytanie, ocenia człowieka na podstawie napisanego tekstu. Tak postępują mało inteligentne osoby . Ktoś zadaje pytanie i prosi o pomoc a otrzymuje pytania o prywatne rzeczy lub ocenę siebie jako osoby. Czy otrzymał pomocne odpowiedzi? Nie, otrzymał potok śmieciowych słów. W taki sposób mało inteligentne osoby odbiegają od istoty tematu i tworzą pyskówkę wdrążając swój własny niski poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpisalam, zeby uswiadomic babsko, chociaz juz mleko sie i tak rozlalo. Idz autorko jeszcze w 10 innych miejscach popytaj, skoro lekarza masz za glupka, ktory sie nie zna, lepiej czytac neta. Pozniej z takich jak Ty gowniarze maja "beke".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Nie mam lekarza za głupka. To nie jest tak, że zamierzam podjąć decyzję na podstawie tego, co wyczytam na Kafeterii. Po prostu byłam ciekawa, czy ktoś był w takiej sytuacji, albo zna kogoś, kto był. Chciałam wymienić doświadczenia i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bosshhheee nawet na fb jest "naturalnie po cesarce", opowieści kilkadziesiąt. Wyszukiwarka droga mamuśko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Dzięki za podpowiedź. Czytałam o porodach naturalnych po cc, ale nigdzie nie spotkałam się z przypadkiem, żeby poród siłami natury nastąpił tak szybko po cesarce. Założyłam temat, bo pomyślałam sobie, że po to jest forum. Skoro można pytać o kp, o teściową, o szwagierkę, bratową, ciążę przez ubranie, matki jedynaków czy inne bzdury, to dlaczego ja nie mogę zadać pytania? Myślę, że każdego dnia pojawia się tutaj wiele tematów głupszych niż mój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzialam tam opowiesc, gdzie kobieta rok po cc urodzila sama. Bez komplikacji. Jak Ci lekarz dal zielone swiatlo, to widocznie masz na tyle elastyczna blizne, ze dasz rade. Moja siostra miala 3 cc i ostatnie bylo w 35 tyg bo pekala jej juz blizna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko porody po cc mogą być naturalne i mogą być szybkie. Nie poród naturalny świadczy o długości następnego ale pełne rozwarcie które miało miejsce przed pierwszą cc a takie miałam. Dodatkowo rozciągałam się epi no jeżeli to ci w czymś pomoże czy da wskazówkę . Wtedy porody są szybsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja znajoma miała rozchodzącą się bliznę i to było widoczne na USG a objawem tego były bóle w dole brzucha już od 10 tygodnia ciąży. Znajoma czasami kroku nie mogła zrobić jak ją wzięły bóle a była wtedy w 12 tygodniu ciąży. Miała zaleconą cc . Lekarka przekazała że podczas operacji skalpel jeszcze nie dotknął ściany macicy a ona już się rozeszła i pękła. Znajoma ma zakaz kolejnej ciąży. To działo się na 4 lata po pierwszej cesarce co było wielkiem zaskoczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W UK nikt nie zwraca uwagi na blizny po cc. Nawet po 2 cc trzeci porod bywa sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daruj sobie poród sn. już nawet nie chodzi o to czy blizna się rozejdzie czy nie. masz możliwość cc to nie decyduj się na sn. ja co prawda rodziłam 19 mcy po cc, nie miałam wyboru. Minęło 6 tyg a ja dalej nie doszłam do siebie, blizna, rana boli cały czas jak dłużej pochodzę, postoje i szereg innych dolegliwość. porażka muszę codziennie ćwiczyć mięśnie dna miednicy bo mam trochę obniżone po porodzie, nie wiem czy nie są pozrywane, jeśli tak czeka mnie operacja kiedyś tam ;/ a mój poród sn trwał 30 minut, do tego hemoroidy, których nigdy nie miałam, ból d**y za przeproszeniem przez miesiąc czasu. takie to są uroki sn, ale każdy wychwala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Anglii jest c*****a opieka więc nie ma co porównywać. Tam ciążę prowadzi polozna i dopóki nie lrwawiss to co by się nie działo nie ma co iść do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli na usg blizna jest ok, to spróbuj naturalnie. Będziesz mieć ten komfort, że z racji pierwszej cesarki, będą bardziej dogladac jak się akcja rozwija .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×