Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Poród przed końcem umowy o pracę

Polecane posty

Gość gość

Witam, chciałabym się dowiedzieć jak to jest z porodem przed końcem umowy. Umowę mam do końca tego roku, termin porodu mam w październiku. Jak będzie wtedy wyglądał urlop macierzyński ? Czy pracodawca będzie musiał jakoś przedłużyć umowę? I czy będę później mogła skorzystać z urlopu wychowawczego ? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
umowe pracodawca przedłuza do dnia porodu. Tobie konczy sie po terminie, czyli potem zostajesz bez umowy po prostu, nie wracasz nigdzie wiec mozesz siedziec z dzieckiem ile chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a macierzynski dostaniesz normalnie z zusu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź. A czy po macierzyńskim w takiej sytuacji należałaby mi się kuroniówka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wychowawczy nie przysługuje juz potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o kuroniówce nie wiem nic, takze nie pomoge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak ktoś pisał- dostajesz dalej zasiłek macierzyński, w tej wysokości co wcześniej, i tak długo jak gdybyś była zatrudniona, tyle że płaci go ZUS a nie pracodawca. Pracodawca nie musi przedłużać umowy (chociaż może), nie ma prawa cię zwolnić ale tutaj nie będzie rozwiązania umowy tylko jej wygaśnięcie. Z urlopu wychowawczego nie możesz skorzystać, bo to przywilej dla pracowników, urlopu w końcu udziela pracodawca- a ty już pracownikiem nie będziesz. Co do zasiłku dla bezrobotnych- obowiązują cię takie zasady jak wszystkich innych, z tym że albo zasiłek macierzyński, albo rejestracja w UP i zasiłek dla bezrobotnych. Zarejestrować się w UP możesz dopiero po zakończeniu pobierania zasiłku macierzyńskiego i wtedy będzie ustalane prawo do zasiłków. Ale czy do okresu zatrudnienia wlicza się okres pobierania zasiłku wypłacanego przez ZUS, tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×