Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

prezenty na komunie

Polecane posty

Gość gość

W maju komunie, a nam szykują się aż trzy... Nie mam kompletnie pojęcia jakie dać prezenty czy może ile pieniędzy, jedno z dzieci jest chrześniakiem męża. Pomóżcie cos wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co wasze dzieci dostaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasze dziecko ma jeszcze kilka lat do komunii, a my nie mamy pojęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dewocjonalia czyli wszelkiego rodzaju łańcuszki obrazki srebrne, pamiatki, biblia dla dzieci, kasiążki, albumy pamiatkowe zegarki, rowery, komputery lub po prostu pieniązki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem mama dziecka ktore mialo komunie i powiem wam tyle jesli macie kupic jakis badziew ktory na drugi dzien sie rozleci to nie kupujcie nic moj dostal odtwazacz dwd z targu ktory zepsul sie na drugi dzien a maly siedzial i plakal ze to jego wina wolalabym zeby nic nie dali przynajmniej placzu by nie bylo jak by mu ta stowe dali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego nikt nie odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieci nie cieszą siez pieniedzy wola jednak cos dostać nie wiedzą ile to jest 300 a ile 500 zł co za to można kupić, jeszcze nie mają takiej świadomosci ile ta kasa jest warta wola coś co mogą zaraz użyć, skorzystać najlepiej kupic coś jednak i dac pieniądze do koperty a kupując jednak trzeba troche miec rozeznanie, może jednak skonsultowac się z rodzicami czy dzaidkami dziecka i pomówic o tym co dziecko lubi, co chciałoby dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dwa lata temu dalam 500zl, jestem chrzestna. Siostrzenica kupila sobie to co chciala- trampoline

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlasnie za pieniadze kupi sobie co bedzie chcial chyba ze ktos wie co by dziecko chcialo bo rower lub tablet moze byc wcale zlym pomyslem bo np dziecko to ma a chcialoby cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość książeczka eleczka
Kasa i d**erele :o straszne to jest! Ja zawszę daję książki i moich gosci też prosiłam o książki dla dzieci jak pytali co kupić. Dawalam już różnym dzieciom serię Harry Potter wraz z boxem baśnie Grimmów, Mikołajka wszystkie części, lektury do starszych klas i popularnonaukowe książki dla dzieci. To są zawsze wartościowe prezenty w przeciwieństwie do większości komunijnych kosztownych gadżetów. Czemu żadna z was nigdy nie zaproponowała tu książek? Czy zakładacie, że wszystkie dzieci to debile, które książkę uważają za karę, a nie prezent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fakt nikt książek nie bierze pod uwagę, bo nie grają, nie świecą, nie są markowe.... cóż to je kafe tego nie ogarniesz :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też jestem przeciwniczką kasy na komunię. lepiej kupić rower czy tablet, przynajmniej dziecko wie że COŚ dostało a nie kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo książki to się kupuje na urodziny albo pod choinkę a nie na komunie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli wiem, że rodzice są odpowiedzialni i za pieniądze kupią coś dziecku albo wpłacą mu na konto to daję kopertę. Brat i bratowa mojego męża kasę ze chrzcin swojego syna przepili i jeszcze się tym chwalili, więc teraz kupujemy małemu tylko prezenty rzeczowe (chrześniak męża). Myślę, że na komunię kupimy mu rower.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bardzo czesto kupuje dzieciom z rodziny w prezencie ksiazki... Tyle ze nie na komunie. A z tymi lekturami to przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
typowe lektury nie pasują chyba ze ładna encyklopedia czy jakiś album religijny jakies zabytki, coś o Polsce, religii, tradycji lub jakieś opowieści biblijne wiersze i opowiadania ks. Twardowskiego cos takiego dla dzieci i do tego pięniażki do koperty lun jakis łańcuszek, dewocjonalia ja nie jestem zwolenniczką dawania komputerów, laptopów drogich prezentów no chyba że od chrzestnych czy dziadków może byc własnie komputer czy rower ale zawsze warto skonsultować z rodzicami dziecka jednak ja bym się podpytała, ustaliła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość książeczka eleczka
czemu z lekturami to przesada? dałam trylogię i Pana Tadeusza, a to przecież klasyka i piękna pamiątka na zawsze no i trafi do domowej biblioteczki dziecka jak pójdzie na swoje fakt dorzucałam zawsze jakąś zabawkę "na teraz".... ale tak owszem bójcie się książek uuuuuuuu!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Bo książki to się kupuje na urodziny albo pod choinkę a nie na komunie xxx a niby czemu? czy komunia to jest jakieś targowisko najnowszych gadżetów i markowych sprzętów? Widać debil na debilu książkami gardzi :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalny człowiek doceni książki Wiadomo, że większości kafeterianek książka przez myśl nie przejdzie i dlatego się tak oburzają.... widać kto tu w większości siedzi - głupki tipsiarowe :o a komunia to nie koronacja sułtana tylko sakrament i wypada nawet czekoladę i kwiatek dać :) Opanujcie się kwoki :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem przeciwniczką prezentów, sama nie kupiłam chrzesniakowi nic poza łańcuszkiem z medalikiem, moje dzieci też nic nie dostaną , ewentualnie biblię, łańcuszek itp. Komunia to nie cyrk, tylko uroczystość religijna. Zresztą rowery mają, tablet też dostały za wyniki w sporcie, bez jaj żeby ktoś się kosztował dla gówniarza 8-letniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość jjnb
Ja nie lubie kupować prezentów jeśli nie wiem dokładnie co kupić lub co by dziecko chciało, nie nawidze nie trafionych prezentów, wole dać pieniądze i niech rodzice kupią za to co uważają. Tez w jednym roku mieliśmy trzy komunie, daliśmy każdemu dziecku po 300 zł, w zeszłym roku męża chrzesniak był u komunii i dostał rower - wybrali go wspólnie, kosztował 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rok temu bratanek męża dostał od nas klocki Lego Technic . W tym roku moja chrześnica ma komunie i dajemy 500 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co powiecie na to ze dziecko z pieniedzy komunijnych kupilo sobie kosiarke do trawy i byl przeszczesliwy sam ja sobie wybral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość jjnb
Skoro lubi kosić trawę to w czym problem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problemu nie ma kosic uwielbia juz nie moze sie doczekac ale na taki prezent nikt by nie wpadl a drugi chce na komunie basen za300zl iobecnosc gosci moga nic nie przynosic byle przyjechali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co z tymi pomyslami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rok temu mój syn dostał tablet,aparat cyfrowy i smartfon oraz pieniądze które zostały przeznaczone na XBOX bo na to właśnie zbierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×