Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

alinkafiolek

profile w gimnazjum czy to ma sens

Polecane posty

witam! mam pytanie do tych z panstwa, ktorych dzieci juz opuscily gimnazja i szczesliwe wyladowaly w LO/szkole ponadgimnazjalnej. moje dziecko konczy podstawowke, i czeka nas wspolny wybor szkoly… i klasy. nie rozumiem w ogole sensu profilowania klas dla tak mlodych osob, sa u nas w miescie klasy ogolne, ale jest ich bardzo malo. do jakich klas chodzily wasze dzieci i czy nie bylo potem z tym problemu? polecalibyscie raczej ogolne czy jednak profilowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze słyszę o profilowanym gimnazjum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze? Ja jestem juz dawno pp gimnazjum a za moich czasów juz było profilowane. Ale to jest tylko taki pic na wodę, nie przejmuj się autorko, niczym się te klasy w rzeczywistości nie różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn chodzi do klasy informatycznej. Ale to nie jest klasa profilowana tylko maja te same lekcje co reszta plus 2 godziny tygodniowo informatykę. Podobnie jest w klasie humanistycznej. Podczas dni otwartych, gdy chodzilismy po gimnazjach, nauczyciele własnie tak to przedstawiali. Czyli - program ogolny, taki sam jak dla wszystkich plus dodatkowe godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
im wcześniej profilowanie nastąpi (oczywiście pod odpowiednim kierunkiem), tym lepiej dla dziecka. Jeśli dziecko chce iść np. na medycynę, to lepiej zacząć pracować na sukces już w gimnazjum, niż w liceum- nie bez powodu wiele uczniów po ukończeniu liceum ma rok przerwy bo kują do poprawy z matury. Także to naprawdę zależy co dziecko chce robić w przyszłości, jakie ma ambicje, czy jest zmotywowane czy nie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli dziecko naprawdę ma jakieś zainteresowania i chce je rozwijać, i te dodatkowe dwie godziny w-f albo historii będą je cieszyć, to owszem, ma sens. A na pewno nie zaszkodzi. Może skorzystać, a jak zmieni plany to też jeszcze ze wszystkim wyrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oba moje teraz juz po studiach chodzily do profilowanych. krzywdy zadnej im to nie zrobilo, wiele tez nie pomoglo, moze tyle, ze nauczyly sie jezyka, bo byly w klasie jezykowej. poza tym nie stwierdzam plusow ani minusow. chyba nie ma to wielkiego znaczenia na tym etapie edukacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno ocenić przydatność klas profilowanych, wiele zależy od poszczególnych uczniów, sporo też od nauczycieli - dzieci w tym wieku często lgną do nauki tego, co w ich oczach nauczane jest w szkole w sposób atrakcyjny. Dobrym rozwiązaniem, które wprowadziliśmy też u nas w Prywatnym Gimnazjum nr 5 w Krakowie, jest zwiększona ilość godzin przedmiotów obowiązkowych oraz liczne zajęcia fakultatywne, na które uczniowie mogą zapisywać się zgodnie ze swoimi preferencjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm, dziekuje za odpowiedz, poszukam moze szkol z takimi klasami, to jest bezpieczna opcja. moje dziecko nie ma jakichs sprecyzowanych preferencji, uczy sie dobrze wszystkiego, a taka decyzja teraz bedzie miala wplyw na najblizsze 3 lata jego zycia i to jest chyba bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli nasze dziecko ma już sprecyzowane zainteresowania i wie w jakim kierunku chce się rozwijać, to nie widzę przeciwwskazań, żeby wysłać je do klasy profilowanej. Zdecydowana większość młodych ludzi w tym wieku jeszcze nie do końca wie co ich interesuje, więc rozwiązanie jakie przedstawiłem powyżej wydaje mi się optymalne. Więcej możesz poczytać na naszej stronie internetowej: http://www.prywgim5.krakow.pl/ Jeżeli jesteś w okolic Krakowa - oczywiście serdecznie zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miesięczne czesne u nas kosztuje 500 zł. W tej cenie są już wszystkie zajęcia standardowe i fakultatywne, nie są one dodatkowo płatne. Mamy też np. świetnie wyposażoną salę komputerową, możliwość nauki licznych języków obcych, rzetelną opiekę psychologiczną i lekarską. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania - zapraszam do kontaktu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×