Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość mateusz

Proszę o pomoc

Polecane posty

Gość gość mateusz

Witam,mam pytanie. Moja Żona od października dostanie nowa umowę o pracę na pełny etat (obecna umowa to pół etatu). Mamy w planach powiekszyc Naszą Rodzinę. Zastanawia mnie ile czasu musi upłynąć aby należało nam się 100% świadczeń ? (urlop macierzyński,wychowawcze) Z góry dziękuję za pomoc w znalezieniu odpowiedzi. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może najpierw powinna trochę popracować? Przynajmniej rok, bo tak dostać umowę i od razu planować płatną ucieczkę z pracy to nie bardzo wydaje mi się rozsądne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No raczej... to tak nie bardzo iść od razu na zwolnienie... jakby nieodpowiedzialne troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Mateusz
Moja Źona pracuje w swoim zakładzie ponad 4 lata. Mamy takie czasy ze szefostwo woli dawać umowę na pół etatu (zusy itd) Kilka miesięcy temu się pobralosmy,i szefowa w celu zapewnienia lepszego startu na nowej drodze. Zaproponowała umowę na pelny etat. Wiadomo że w ciążę nie zachodzi się z dnia na dzień. Ale nie chciałbym się martwić o przyszłość swej rodziny (biegać i prosic sie o jaliekolwiek pomoc ). Bardzo by mi pomogła odpowiedz. Aby na spokojnie moc zaplanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Mateusz
Natłuczemy potomstwa jedno po drugim, a kasa sama będzie leciała! :) No i na browca będzie albo i 7 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szefowa wam zaufala a wy chcecie to wykorzystac. Robcie co chcecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 20.08 popieram:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jacy teraz wszyscy wzorowi pracownicy patrząc po odpowiedziach. Niech robią co chca. Pracodawcy w tych czasach nie patrzą na pracownika, to czemu ma teraz sumiennie pracować? Jak jest możliwość niech korzysta. Mnie tez "ryp*ano" na urlopie, soboty nie platne, z wc tez nie można bylo korzystać, o pensje trzeba bylo prosić nawet do 2,5m-ca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie miej skrupułów pracowała na pełny etat a miała pół- złodzieje. Myśle że od razu jej się należy ale sprawdź to w google a nie tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość mateusz
Liczyłem na jakąś prosta odpowiedz ale widzę ze pełno tutaj hejterow (z małymi wyjątkami) To ze planujemy potomstwo nawet wie szefowa,chciała Nam porostu ułatwić start w przyszłość dając te umowe. Tak jak ktoś mądrze napisał żyjemy w takich a nie innych czasach ze pracodawcy kombinują jak się da i naprawdę trzeba być dobrym pracownikiem aby liczyc na zaufanie szefostwa jakim została obdarzona moja Źona . Dlaczego mając 25 lat mamy się wzbraniac przed szczęściem jakie jest dziecko ? Znam dużo trudniejszych przypadków,których sam nie chce doświadczać,a tutaj od razu ludzie czegoś zazdroszczą. Przykre to bardzo. P.S moja Źona nie jest aktualnie w ciąży i nie rodzi jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co Wy sie nad tym zastanawiacie? Myslucie ze dziecko sie splodzi kiedy zechcecie? W zyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Mateusz
Nie myślę w ten sposób ale chciałbym mieć spokojna głowę...jeśli chodzi o temat opieki nad potomstwem i zapewnienia mu godziwe dzieciństwa . Rozumiem ze powoli zamykamy temat i nikt nie zna odpowiedzi na moje trudne pytanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Mateusz
Godziwego dzieciństwa*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Hej. Czy to będzie umowa na czas nieokreślony juz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Jeśli chodzi o świadczenie l4 w ciazy to żeby mieć pełną stawkę wystarczy ze bedxie mieć nowa umowę. Jeśli idzie o roczne świadczenie urlopu macierzyńskiego w skrócie to nazywając. 80% najlepiej było by przepracować ciągiem 3 mc bo do tego świadczenia bierze się średnia z ostatnich 3 mc nieprzerwanej pracy. Jeśli masz pytania pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Jeśli chodzi o świadczenie l4 w ciazy to żeby mieć pełną stawkę wystarczy ze bedxie mieć nowa umowę. Jeśli idzie o roczne świadczenie urlopu macierzyńskiego w skrócie to nazywając. 80% najlepiej było by przepracować ciągiem 3 mc bo do tego świadczenia bierze się średnia z ostatnich 3 mc nieprzerwanej pracy. Jeśli masz pytania pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zwolnienie ciążowe jest płatne 100% pierwszy miesiąc płaci pracodawca po tem ZUS. Maciezynski masz do wyboru albo 80% wynagrodzenia przez rok albo 100% pół roku a następne pół 60%. Jako pracownik prawo do świadczeń tych co opisałam nabiera z chwilą podpisania umowy. Tam ktoś wspomniał o usrednianiach wynagrodzeń owszem ale tyczy się to większych składek za ZUS niż wynosi podstawa a tu nie ma takiej sytuacji. Żaden lekarz też nie da żonie od razu zwolnienia jeśli ciąża nie będzie zagrożona lub nie było przebytych poronien także na pewno trochę czasu do zwolnienia jeszcze minie. Co do pracodawcy to on i tak nie ponosi żadnych strat finansowych z racji ciąży żony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIE WAŻNY JEST zasiłek macierzyński ani płatne L4. Najważniejsze jest żeby mieć GDZIE WRÓCIĆ DO DOBREJ PRACY. Zapamiętaj me słowa bo zobaczysz, że tak będzie... Macierzyński zleci ten rok nawet nie wiesz kiedy i wtedy jak żona nie będzie miała gdzie pracować będziecie mieli naprawdę kiepsko. Teraz każdy dostaje 1000zł na macierzu + 500 zł. Nie trzeba "pracować". Ale serio liczy się to żeby po odchowaniu potomka na spokojnie wrócić do ludzi, do pracy i to fajnej, czystej.... z umową.... zobaczysz, że DOKŁADNIE TAK BĘDZIE. I jeżeli żona nie będzie miała gdzie wrócić to będzie dla niej naprawdę najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego mając 25 lat mamy się wzbraniac przed szczęściem jakie jest dziecko ? xxx HAHAHAHA U made my day AUTORZE :D :D :D 🖐️ zobaczysz jakie szczęście cię spotka ;) powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Mateusz
Mama AL jak widzę to troszkę dłuższy temat...chwilowo mi czad nie pozwala aby dłużej pisać,odezwę się w godzinach popołudniowych po pracy. Mam nadzieje ze Pani tutaj jeszcze zajrzy mam kilka pytań ;)dziekuje za chec pomocy i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Mateusz
Watpie aby byla to umowa na czas nie okreslony ale mysle ze jakas dlugo terminowa (5lat)Problem tkwi w tej średnie,j najczęściej mówiono mi ze należy przepracować pół roku. A pytając w zusie powiedzieli ze średnią liczona jest z 12 miesięcy. I tutaj właśnie martwi my się aby ta nieszczęsny umowa na pół etatu nie była wliczona w te średnia bo wiadomo ze są to dość kiepskie kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szefowa wam zaufala.ha ha ha.dobre sobie.wielka laske zrobila, ze po czterech latach dymania pracownika dala umowe na caly etat.normalnie kobieta powinna po butach ja calowac i do konca zycia byc jej niewolnica.zapomniec o rodzinie, dzieciach, urlopach i innych bzdurach, tylko pokornie sluzyc swojej pani, bo dala etat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona2532
gość wczoraj kim ty jesteś ? Bo jeżeli matka,to szkoda mi twoich dzieci. Mam nadzieje ze będziesz miała odwagę kiedyś prosto w oczy im powiedzieć ze były dla ciebie błędem luz życiową porażka.Nie pozdrawiam Niech młodzi robią jak uważają i maja własne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×