Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

przedszkole... proszę o Wasze opinie

Polecane posty

Gość gość

Panstwowe czy prywatne? Pieniądze nie grają roli. Do niedawna myślałam, ze panstwowe... ale jak widze co oferuje prywatne to zaczymam mieć wątpliwości co do panstwowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Panstwowe lepsze. Sa bardziej kontrolowane niz prywatne. Tak mi radzila znajoma przedszkolanka ktora pracowala w obu wersjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypytalam 5 latka który uczęszcza do prywatnego i jest bardzo zadowolony, ma dużo ciekawych zajęć, dużo podwórka, ruchu, dwa jezyki, teatry, przedstawienia, sadzenie roslin itd itp. Nie mam porownania do panstwowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka wychodzi na dwór 2 x dziennie, ma dużo wycieczek w ciekawe miejsca i tematycznych po okolicy, teatrzyki, odwiedziny innych gości (a to delegacja a to pokaz drobnych zwierząt gospodarskich, to znów warsztaty bębniarskie czy lepienia z gliny), są zajęcia gimnastyczne, rytmika, angielski, logopeda a i pieczenie w kuchni, sadzenie roślin i podobne. W każdym tygodniu coś się dzieje a mała narzeka gdy z powody choroby nie może iść do przedszkola. Atrakcji mogłabym wymieniać więcej a do tego każde dziecko jest traktowane indywidualnie, dobrze kojarzone przez cały personel... To po prostu standard i dotyczy przedszkola publicznego. Zatem nie pisz tutaj o braku porównania bo jeśli czegoś nie można porównywać, to wymogów wobec przedszkoli publicznych a wobec tych prywatnych placówek. Wystarczy dowiedzieć się jak często sanepid bywa w tych drugich (czy bywa), czy mają jakąkolwiek stołówkę czy tylko tzw catering z nieznanego źródła a przede wszystkim.... sprawdzić ogłoszenia o pracy w swoim mieście. W moim przyjmowane są na bezpłatne staże, z marszu, przypadkowe osoby bez kwalifikacji i badań do takich prywatnych placówek i płaci im się grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaBiałka
ja się kierowałam przede wszystkim tym, żeby moje dziecko miało koleżanki i kolegów, żeby panie były miłe i jedzenie smaczne, a przede wszystkim oferta edukacyjna spełniała moje oczekiwania. znalazłam takie u mnie w sosnowcu i jestem zadowolona póki co. dziecko wraca szczescliwe, rozwija sie, nie nażekam to jest nasze przedszkole; http://www.elfik.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest sprawa indywidualna. Ja posłałam do prywatnego bo państwowe w moim rejonie jest poniżej wszelniej krytyki. Ale chrześniak chodzi do państwowego w swoim mieście i gdyby u mnie było takie to bym posłała tam dziecko bez wahania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli dziecko nie chodziło wcześniej np. do prywatnego żłobka, to lepsze będzie prywatne przedszkole, z powodów "epidemiologicznych" i trochę społecznych. Grupy w prywatnych przedszkolach są dużo mniejsze, nie ma takiej wymiany zarazków. Generalnie mniej będzie chorowało. Z drugiej strony w mniejszej grupie panie mają więcej czasu dla każdego dziecka - mniejszy jest szok z przejścia spod skrzydeł ukochanej mamy po opiekę pani. Jeśli chodzi akurat o ofertę dydaktyczną, zajęcia dodatkowe, to bywają również bardzo dobre przedszkola publiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko chodzi do drugiego prywatnego no i różnica jest ogromna miedzy obiema placówkami chociaz cenowo niemal identycznie. Nad prywatnymi nie ma kontroli - zatem to, jak dzieci sa traktowane, jakie maja zajęcia czy spełnione są wymogi bezpieczeństwa - zalezy wyłacznie od placówki i jej zarządzania. W pierwszym przedszkolu do którego uczeszczała córka była np. otwarta brama na podwórko kiedy dzieci sie tam bawiły a pilnowała ich tam tylko jedna pani. Dzieci drzemki odbywały na podłodze na dywanie, nie myly zebów po posiłkach z zajec dodatkowych mialy tylko j. włoski 3xw tygodniu. Nie wiem jak inne atrakcje typu teatrzyki itp bo byla tam tylko tydzień. W drugim maja normalna salę z lezakami do spania, angielski, rytmike, zumbę, maja podręczniki w/g ktorych przerabiaja tematy - czyli mozna sobie sprawdzic o czym były zajecia i jak dziecko pracowało. conajmniej raz na mc jest teatrzyk, była wizyta okulisty który przebadał wszystkie dziec****anie są zawsze 3 czyli na dwór wychodza z dziecmi dwie. Pozbieraj opinie, odwiedź przedszkola - zapytaj o to, co dla ciebie wazne. Jesli znajdziesz w okolicy prywatne przedszkole którego bedziesz pewna np. pod wzgledem bezpieczeństwa i bedzie ci sie podobala jego oferta to moze lepiej wybrac prywatne. Ja akurat nie mam szans na publiczne ale wole wozic dziecko 15 km do lepszego prywatnego niz by miała chodzic tu an miejscu gdzie warunki były skandaliczne moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w państwowym sa jakieś standardy, własna kuchnia, stały personel, logopeda, psycholog. ja bym swojego dziecka nie posłała do prywatnego chyba z ejakiegoś super za 2 tys, te predszkola po 500-600 zł są okropne, zwykle nawet placu zabaw nie mają własnego. jadą po kosztach równo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
grupy w prywatnych przedszkolach owszem moze sa mniejsze ale są wymieszane wiekowo. czterolatki nawet z 2,5 latkami. a nawet wszystkie dzieci razem często mają zajęcia, bawią się. córka mojej koleżanki zaczęła nawet sikać w majtki, widząc jak młodsze chodzą w pieluchach czy posikuje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie na osiedlu jest takie prywatne przedszkole, co rok inne panie pracują, praktykantki, stażystki. moje dziecko chodzi do państwowego i już trzeci rok ma te same panie przedszkolanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
atrakcje i zajęcia dodatkowe wymieniacie, a o żywieniu i produktach, z jakich korzystają przedszkola-ani słowa :) mamuśki made in Poland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo o to pytała autorka. Ja pisąlm o tych dwóch przedszkolach prywatnych i akurat napisałm o podrecznikach, bezpieczeństwie, myciu zębów i ilosc***ań. a jest to jedyna szersza wypowiedź w tym watku - wiec piszesz sobie co chcesz napisac, byle sie dowalic - ale nijak sie to ma do prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka chodzila i do panstwowego, i do prywatnego przedszkola, bo sie przeprowadzalismy za miasto i tam w gminie byly tylko prywatne. Żaluję. Przedszkole, do którego moja córcia chodziła (prywatne) było super, panie były takie starsze, z doświadczeniem, z podejściem..mogłabym tam płacić te pieniądze, które wykładam teraz na prywatne (500 zł ja i drugie tyle dopłaca gmina z racji tego, ze nie ma tam panstwowych placówek). W tym prywatnym niby jest pani przedszkolanka, ale te dodatkowe panie co miesiac inne, bo z urzedu pracy pani dyrektor je bierze chyba za bezcen i to są takie dziewczyny chyba tylko po licencjacie. Jakos nie palam optymizmem do tego miejsca i jak bede miala drugie dziecko to raczej tam nie dam. Zajęcia tez byly lepiej zorganizowane w tym panstwowym, panie takie serdeczne, milo sie pracowalo, zebrania rodzicow, rodzice inni, tacy otwarci, wszyscy sie znali, z daleka 'dzien dobry sie wolalo. A teraz..do szatni wchodzi rodzic i nawet się nie ukłoni. Widac roznicę, między tzw osiedlówką, a zamożnymi zza miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam, ze w panstwowym tez bylo wiecej wycieczek, wyjsc, w tym prywatnym jest mniej, a i tak placimy dodatkowo za kazde wyjscie. Lepiej to wszystko bylo chyba zorganizowane. Ta pani z pvt przedszkola niby 44 lata, a jakby miala 20 wydaje sie byc taka niedoswiadczona, a prowadzi 3 placówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest bardzo szeroki temat. Tak jak publiczne publicznemu nie równe, tak i jest z prywatnymi. To jest kwestia konkretnej placówki niestety. Nie da się powiedzieć, że prywatne to samo dobro, a publiczne be. I tu, i tu zdarzają się "kwiatki". Musisz się przyjrzeć konkretnym, potencjalnym placówkom. Są doskonałe przedszkola prywatne, ale są też przechowalnie, nastawione tylko na kasę. I tutaj radziłabym uważać na właśnie te najmniejsze, "kameralne" przedszkola. Często się zdarza, że ktoś ma byle lokal i otwiera w nim "przedszkole", nic konkretnie nie wiedząc o prowadzeniu takiej placówki. Z pewnością przedszkola prywatne, które mają jakąś historię, funkcjonują już dłuższy czas, zasługują na uwagę. Ale do przedszkola na parterze nowego bloku nie odważyłabym się posłać dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja najmłodsza chodzi obecnie do prywatnego, bardzo sobie chwale, nie ma więcej niż 10 dzieci w grupie, bardzo kompetentne Panie (2) , duza sala, podwórko duże, wcześnie otwierane, późno zamykane wiec z jęzorem na wierchu nie trzeba pędzić ,aby dziecko odebrać Starsze dzieci chodzily do publicznego prz-la , tez nie narzekałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gossc
Hmm tak jak gość wyżej to bardzo szeroki temat. Najlepiej wybrac te do którego ma się większe upodobanie. U mnie pieniądze nie grały roli więc córcia chodzi do państwowego. Musisz popytać znajomych bo przeciez my nie wjemy jak jest w twijej miejscowosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gossc
Przepraszam miało być prywatnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Synek dostał się do publicznego, podobno najlepszego i mam nadzieję ze będzie okey. Co do żłobka, jest w państwowym i jest rewelacyjny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba przede wszystkim zadbać o dobro dziecka, zobaczyć jacy opiekunowie pracują w przedszkolu, jakie zajęcia maja dla dzieci, ja zastanawiam się nad http://www.teczowakraina.com.pl/ bo słyszałam, że to dobre przedszkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez tak sądze, jesli nie masz problemu z kasą to jak najbardziej prywatne. Ja moje dziecko prowadze do klubu malucha http://gwiazdolandia.pl/ ,,bo akurat nie musze codziennie pracować i to jest fajne rozwiązanie. Prywatne placówki są bardziej zadbane, mają lepszą oferte i wg mnie opiekunki tez lepiej się przykladają do swojej pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Ja swoją córeczkę posłałam do niepublicznego przedszkola sosnowiec Calineczka. Julcia jest strasznie zadowolona i widzę że każdego dnia jest uśmiechnięta po wyjściu z przedszkola. Naprawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama3
Jeśli Cię stać na niepubliczną placówkę to zdecydowanie taką wybierz, kieruj się opiniami innych, ja jestem jeszcze w ciąży i jestem z Sosnowca, moje koleżanki prowadzają do Akademii Pana Kleksa http://akademiapanakleksa-przedszkole.pl/ podobno kadra jest sympatyczna i dzieci lubią tam chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia78
Poszukuje prywatnego przedszkola w Sosnowcu i okolicach. Najlepiej gdzieś w centrum. Znalazłam kilka w tym http://wesole-przedszkole.edu.pl/ , czy może ktoś napisać parę słów na temat tej placówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przedszkole czerwony balonik w Warszawie. Mogę je polecić nie tylko ze względu na obiady, ale także mają dobre wyposażenie placówki oraz zatrudniają wykwalifikowaną kadrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja polecam przedszkole integracyjne Bajeczka. W Warszawie są dwa - jedno na Bielanach, drugie na Bemowie. Moje dziecko chodzi do tego na Bemowie. Do przedszkola uczęszczają tez dzieci z autyzmem. bardzo się cieszę, że moje dziecko od najmłodszych lat ma szanse na wyrabianie w sobie wrażliwości w kontakcie z dziećmi, które czują i zachowują się trochę inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×