Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość An.Ja.XX

PRZEDSZKOLE PRYWATNE, doradzcie prosze

Polecane posty

Gość An.Ja.XX

pytanie skierowane do wszystkich mamusiek, ktore maja pojecie o prywatnych przedszkolach.. Moja 3 letnia coreczka nie zalapala sie juz na publiczne przedszkole, dlatego zaczelam sie interesowac prywatnymi, mimo ze szukam dopiero pracy, a moj facet ma troche pieniedzy do splacenia.. W kazdym razie bylam dzisiaj w takim przedszkolu dowiedziec sie o miejca i ceny. I teraz nie wiem czy dobrze zrozumialam: Pani powiedziala ,ze oplata za caly miesiac to 300 zł do tego dochodzi jedzenie i tu uwaga: Czy to mozliwe ze kazdy posilek dla dziecka to koszt 13 zl?? (Dziennie sa 3 posilki) Obliczylam, ze wtedy zaprowadzajac ja na 9 i odbierajac wczesniej, tak ,ze nie korzystalaby ze sniadan i podwieczorkow, jedzenie wyniosloby wiecej niz czesne. Dodam,ze przedszkole nie jest w centrum miasta, mieszkam jakies 15km za Krakowem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie.,.
jedzenie kosztuje 12 zł więc jest to możliwe. I nie mozliwości zapisania dziecka na godziny, oczywiście możesz zabrac wcześniej ale to nie zmniejsza opłaty, płacisz miejscówkę misięcznie 300 zł i drugie tyle za jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze 300 zł za przedszkole prywatne to TANIO :D Ja za państwowe płaciłam 280 zł + posiłki (4.50 zł - śniadanie,obiad,podwieczorek) Prywatne 500 zł + posiłki 8 zł (śniadanie,obiad,podwieczorek) Jeśli chodzi o posiłki nie liczą ile dziecko zje i skorzysta.Była zasada taka: jesteś w przedszkolu --->płacisz za cały dzień. Opłata miesięczna zawsze taka sama + posiłki (czyli mnożone przez dni ile dziecko było w przedszkolu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja dwulatka i pol
Podaj adres www przedszkola. Moze to jest niepubliczne przedszkole dlatego czesne kosztuje tylko 300pln. Natomiast za posilek 12pln to cos nie halo. Tyle przewaznie kosztuje calodzienne wyzywienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie
u mnie prywatne 170 zł + 6 zł posiłki czynne od 6.30 do 18.30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam bo lubię
Te 12 zł to za całodzienne wyżywienie na pewno. No i tyle to normalna cena, zapewne nie mają swojej kuchni i zamawiają catering.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracowałam w prywatnym przedszkolu w Krakowie... płaciło się tam dużo więcej... powiem tak - oby moje dziecko trafiło w przysżłości do państwowego! a jeśli prywatne to trza na prawdę zrobić solidny wywiad...i dobrze trafić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13zł to stawka żywieniowa za cały dzień, a nie posiłek! bo ja będę zmuszona synka zapisać do prywatnego i stawka oscyluje coś w granicach chyba koło 12zł. 340zł to opłata stacjonarna + posiłki. Za miesiąc wychodzi 580 zł. Ja akurat byłam i w państwowych przedszkolach i w prywatnym. Bez porównania! W państwowym, stare łazienki, wysokie ubikacje, umywalki, wystrój jak za gierka, stare leżanki, które pamiętają jeszcze moje ich użytkowanie. W prywatnym - rewelacja! co 3h. elektroniczna wymiana całego powietrza w przedszkolu, zabezpieczenie kranów - że leci cały czas stała temp. wody, zatem dziecko się nie poparzy. Każde dziecko ma swoją szafke, ze swoimi kredkami, flamastrami, blokami - to kupuje przedszkole, w swojej szafce ma swój śpiwór do spania i swój jasiek. Jest wiele fajnych i przemyślanych rozwiązań i zabezpieczeń, na które nie miałam do liczyć w państwowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra chodziła 2 lata temu do prywatnego przedszkola i czesne wynosiło około 600 zł a posiłki na cały dzień 24 złote i było to śniadanie, na drugie sniadanie owoce, obiad i podwieczorek. Myślę że wszędzie prywatnie przedszkola kosztują około 1000 zł tylko jedni mają taniej jedzenie a inni czesne. Ja teraz zapisywałam na jesień dziecko do prywatnego żłobka i tam czesne wynosi 850 miesięcznie, do tego posiłki 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja dwulatka i pol
Ja jestem z krakowa i corke mam w w niepublicznym przedszkolu. Czesne to 440 plus wyzywienie 10,50pln dziennie. Moje dziecko jest zadowolone i ja tez. Dwie male grupy w przedszkolu(teraz dojdzie trzecia), ciekawe zajecia, wycieczki itp. Jedzenie tez dobre bo czasami dostaje obiad ktorego nie zje corka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda776
Ja zapisałam swoje dziecko do przedszkola polsko-angielskiego Bright Child w Krakowie. Uważam, że to był słuszny wybór, bo moje dziecko wcześniej nauczy się języka angielskiego, a do trzeciego, czy piątego roku życia dzieci pochłaniają najefektywniej pochłaniają nową wiedzę. Tutaj są szczegóły opłat dla zainteresowanych mam > http://brightchild.pl/Oplaty Ja płaciłam 500 zł za wpisowe i 720 zł za czesne/ m-c, bo dla pierwszych klientów obowiązuje cena promocyjna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hvjvjhbjhbj
u nas posiłek to koszt 7 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawdzcie czy
mam pytanie, czy jak zglosze rano ze dziecko nie przyjdzie to nie place oczywiscie za wyzywienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retyyyy
Ja też zapisałam do prywatnego i stawka, o której piszesz, to na pewno dzienna stawka żywieniowa. Ja będę płacić mniej, bo 7 zł dziennie, a płacisz oczywiście tylko za te dni, w których dziecko było w przedszkolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawdzcie czy
szukam wlasnie w necie u mnie w miescie, mam prywatne przedzkole z calodziennym wyzywieniem za 500 zł 7-17, w razie choroby ponad 2 tyg 350 zł, czy to dob re stawki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GGKDJIOUNCUJJJJJJJSOKDNV
Ja za prywatne płace 700 zł DUZE MIASTO plus 10 zł dzień wyzywieniowy. Ale UWAGA jesli zgłosze ze dziecko nie bedzie jesc jakiego posiłku to odliczają, bo kazdy posiłek ma swoja cene: I Śniadanie: 0,5 zł II Śniadanie: 1,2 zł Zupa: 2,3 zł Drugie danie: 5,2 zł Podwieczorek: 0,8 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja płace 690 zł i jedzenie daje swoje, ale gdybym chciała zamawiać to katering tak właśnie kosztuje - obiad z podwieczorkiem 13 zł w Krakowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bright non kinder
z tym przedszkolem Złota Rybka coś jest nie halo... dobre przedszkole nie musi sie na silę reklamować....myślcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fattomi
hallo! czy ma lub miał ktoś z Was dziecko u Zakonnic na Łobzowskiej w Krakowie? bo jakoś nie mogę opinii żadnych konkretnych wynaleźć...a może coś po prostu słyszeliście? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssjawiem
dobrze, ze mieszkam w małym miateczku(8 przedszkoli w tym 3 prywatne) w prywatnych cena czesne plus oplaty za jedzenie to wychodzi 500-550zł, a panstwowe okolo 350 zł.....ufff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie
Za wyzywienie 9 zl za dzien - sniadanie, 2 sniadanie , obiad 2 daniowy, podwieczorek + picie caly czas ( nie tylko do posilku jak w niektorych placowkach )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam córke w prywatnym
przedszkolu gdzie prowadzą kampanie Zdrowy Przedszkolak i dzień żywieniowy kosztuje 10 zł. 1 i 2 sniadanie, zupa, drugie danie i podwieczorek. Picie dostepne przez cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania jarelska
Powiem ci tak - robiliśmy sobie porównanie jakości tego co daje przedszkole prywatne i tego co daje publiczne. No i jeszcze kwestia podejścia. Wolimy więcej zapłacić za prywatne, żeby nasze dziecko miało warunki. Córka od września idzie do Czewy, do przedszkola o nazwie Sowa. Dokładnie je sprawdzaliśmy, powinno być ok, ale to dopiero czas pokaże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta miziak
Dobrze, w czym w takim razie tkwią aż tak duże różnice pomiędzy przedszkolem prywatnym, a publicznym co do tych warunków? Bo średnio rozumiem o ci ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania jarelska
W publicznych wszystko jest takie jak 20 lat temu, bo nie dostają pieniędzy od państwa. Pracownicy nie muszą się angażować w swoją pracę - to przecież państwówka, więc pracę mają zapewnioną. W prywatnym wszyscy muszą dbać o to, żeby całość była perfekcyjna bo inaczej nie będą mieli klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i jeszcze: w państwowych mają wielkie ogrody, w prywatnych maja ogródki dwa x dwa bo im żal kasy na wynajem większy, sale małe, zazwyczaj prywatne i katering - zamawiają 20 porcji, robią z tego 40, reszta w kieszeń w prywatnych mają studentki, które przychodzą na staż, wychodzą wchodzą inne, dzieciom się zmienia kadra w państwowych im zależy na pracy bo wiedzą że ciężko trafić na taką w takich czasach i pracują jak tylko potrafią ot to cała prawda!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania jarelska
Jest dokładnie odwrotnie ;-) Wylecieć z państwówki można tylko szczególnych sytuacjach. Znajdź kogoś kto pracował w państwówce, a później poszedł do sektora prywatnego i sobie radził. To w prywatnym pracownice muszą się starać, bo w przeciwnym wypadku nie będzie klientów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka chodzi do przedszkola państwowego trzeci rok i ma te same dwie panie opiekunki od poczatku, dzieci idą razem z paniami do wyższej grupy. syn sasiadki chodzi do prywatnego i co rok, a nawet pól roku inne panie do opieki, faktycznie młode, studentki, które szukają dopiero swojego miejsca na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×