Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Przestawienie z piersi na butelke , pytanie do doswiadczonych mam:)

Polecane posty

Gość gość

Synek ma pol roku , jest na piersi , dostaje obiadki i kolacj***ardziej syta . Za ok miesiac zamierzam powoli odstawic go od piersi. Slyszalam zeby zastepowac jedno karmienie piersia mm , za 2 tyg wybieramy sie na szczepienia moze pediatra cos podpowie ... Zaraz pewnie sie zacznie dlaczego odstawiam , otoz wracam do pracy i potrzebuje miec czas zeby odstawic go od cyca , moze wcale nie byc tak latwo bo czesto przy nim usypia , cycek to takze jego lekarstwo na wszystkie cierpienia . prosze o rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi sie nie udało przestawić:) Mała nie chciała sztucznego, ani butelki. Wróciłam do pracy i dalej karmiłam. Karmiłam ją w sumie 2 lata:) I ja i ona byłyśmy zadowolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co takie duże dziecko butelką karmić? Siedzi, to kubek w rękę i niech pije jak człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z czego będzie pić to mleko to mniejszy problem. Byle by chcialo modyfikowane. Jak nie będzie chciało na siłe nie wlejesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz zacznij odciągać swoje i dawać do butelki i sama zobaczysz czy załapie.. Ja tak robiłam miesiąc przed odstawieniem i najmniejszego problemu nie było. Czuł "mój" smak tylko cycek inny :) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie to właśnie było tak, że najpierw jedno karmienie zastąpiłam butelką. Tylko mój syn był trochę starszy, miał 8 mscy i pięknie jadł stałe posiłki. Karmiłam już tylko rano, wieczorem i w nocy. Na początek przestałam karmić wieczorem - tata podawał butelkę i kładł dziecko spać. Po jakichś 2 tyg dokarmialiśmy też raz w nocy a ja karmiłam już tylko rano i ewentualnie raz w nocy jeśli była taka potrzeba. Po kolejnych 2 tyg, czyli jak miał 9 mscy odstawiłam go całkowicie. Syn był chętny do współpracy w tym zakresie. Ja to odstawianie znosiłam znacznie gorzej niż on :) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i mi ktoś poradził, żeby to ktoś inny niż ja zaczął podawać butelkę przynajmniej przez kilka pierwszych dni - dlatego to mój mąż został oddelegowany do wieczornego karmienia. Podobno często dzieci niechętnie chwytają butelkę, jeśli są w ramionach mamy i "czują cyca".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Autorko, ja karmilam 11 miesiecy (ostatni okres tylko nocą). Córke wczesnie przyzwyczaiłam do butelki w ogóle - miała ok. 2 m-cy. Odciagałam pokarm i dawałam jej butelką. Moja córa odstawiła się sama, ale polecam Ci metodę, która była opisana już powyżej. Zacznij odciagać pokarm i podawać butelką. Potem powoli zastępować je mm lub zrób "zapasy" czyli odciagaj i mróź. Będzie zapas na "gorsze dni". Wybierz mleko, które bedzie smakowało dziecku, można kupić takie jednorazówki-saszetki w aptece widziałam tez w rossmannie.Jak moja córka miała ponad rok spróbowała krowiego mleka i było też po problemie, bardzo zasmakowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka.. wlasnie maly jeszcze nie siedzi calkowicie , kaszki i wszystko inne je z lyzeczki , wody nawet nie chce zbytnio z butli tylko smoczek przygryza... kiedys probowalam odciagac bo mialam problem z pokarmem to mleko mi zanikalo , i bylo tylko gorzej a chyba bez sensu wydawac setki zl na laktator na 3 miesiace ... czy macie moze sprawdzony sprzet ..., na wieczor bez cyca czesto nie udaje mi sie go uspic , kaszki zje 150-180ml, i po pol h musi cyca miec choc possac ... masakra , ale sprobuje mu dzis odciagnac i podac w butelce . A jakie mleko polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchaj, to że mleko zanika to akurat normalne u niektórych kobiet i najczęściej jest związane z rozwojem dziecka i dostosowaniem sie składu mleka do tegoz rozwoju. Mnie też zanikało, ja nawet nie próbowałam ręcznych laktatorów, miałam medelę elektryczną, cudo, zupełnie inny komfort niż ręczne dojarki ;) bardzo polecam. Laktatoremteż fajnie mozna rozkręcić laktację ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile dalas za ta madele i gdzie to mozna kupic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaszki tylko z nestle je i mu smakuje , dalam raz z bobovity to tak plul .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×