Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cekalia22

przeziebienie w ciazy

Polecane posty

Gość cekalia22

jestem w 10 tygodniu ciazy i jestem przeziebiona czy wie ktos jak moge sie leczyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bierz aspiryny, polopiryny też raczej unikaj. Spróbuj wziąć apap jeśli masz wysoką temperaturę. Nie bierz żadnych lekarstw bez konsultacji z lekarzem lub osobą sprzedającą leki w aptece. Jak ja byłam przeziębiona, pani w aptece poleciła mi na ból gardła jakieś leki do ssania homeopatyczne, bo bała się mi sprzedać nawet neoangin;) Ale ta homeopatia pomogła. Najlepiej połóż się do łóżka, wypij herbatkę z sokiem malinowym na rozgrzanie, jak trzeba to weź ten apap i czekaj aż Ci przejdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cekalia22
dzieki , chyba tak zrobie ide parzyc hherbatke z sokiem malinowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pij herbaty malinowej bo kobietą w ciąży nie wolno, bo może wywołać skurcze macicy. Polecam posiekany czosnek + posiekana cebula + zalać płynnym miodem odstaw to na jakiś czas najlepiej na 12-24 godziny w ciepłym miejscu jak zrobi się sok to go pij. Polecam to naturalne antybiotyki i stawiają na nogi ja w ciąży tylko tak się leczyłam jak coś mnie brało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cekalia22
kurde nie wiedzialam ze sok malinowy jest niedobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo ja też nie wiedziałam, że herbatka malinowa może wywołać skurcze.. Ale teraz wiem:) A jeszcze przypomniał mi sie domowy sposób na kaszel: sok z cebuli:) Pokroić cebulę, zasypać dużą ilością cukru, odstawić na jakiś czas pod przykryciem i jak puści sok, to co jakiś czas pić po kilka łyżek. Naprawdę pomaga! Moja mama tak mnie leczyła jak byłam malutka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wkurzona - nie ze wszystkim trzeba od razu pędzić do lekarza. Ty pewnie z przychodni nie wychodzisz? ;) Do lekarza owszem, ale dopiero jak widzę, że domowe sposoby nie działają. Z resztą porady można zasięgnąć u aptekarza. W końcu to mgr farmacji;) A ulotki swoją drogą należy czytać. Ja zawiodłam się na lekarzach już kilka razy iwłaśnie gdybym posłuchała takiego jednego sklerotyka, to bym poroniła albo urosziła dziecko z jakąś wadą rozwojową, bo kretyn chciał mnie nafaszerować jakimś świństwem, którego NIE WOLNO podawać kobietom w ciąży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do wkurzonej - o jakich ziołach mówisz ja tylko napisałam o cebuli i czosnku kobieto nie rób paniki. Oczywiście, że nasze dzieci nas obchodzą i dlatego właśnie tu jesteśmy. Jeżeli nie ma wysokiej gorączki tylko jakiś katarek i ogólnie kiepskie samopoczucie to po co lecieć do lekarza, żeby zaaplikował antybiotyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepsze na przeziebienie dla kobiet w ciązy: herbata z miodem i cytryną i łozko i zadnych ziolek i leków bez konsultacji z lekarze, bo to co pomoglo kolezance czy cioci, tobie moze zaszkodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w 5 tygodniu porzadnie sie przeziebilam - i nie wahalabym sie nawet pojsc do lekarza z malym katarkiem - w koncu tu chodzi o dziecko! Temperatura powyzej 38 stopni moze byc bardzo grozna dla plodu - jesli pracujesz, koniecznie wez zwolnienie i wylez sie w lozku - to pomaga bardziej niz ktorekolwiek leki. Ja w koncu, za namowa lekarza, wykurowalam sie wapnem, witaminka C w naturalnej postaci - woda z cytryna i miodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaa
Możesz wziąć APAP, obniży gorączkę, zlikwiduje ból, wypić herbatę z lipy, łykać rutinoscorbin, witaminę C i wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słuchaj
byłasm w ciąży dwa razy mam zdrwe dzieci, i byłam w trakcie ciąży kilkakrotnie chora czasami bardziej czasami tylko zwykłe przeziębienie. Nie zaszkodzi Ci i maleństwu na bank wit C, wapno i rutinoscorbin a jeżeli nie chcesz ich łykać to pij mleko z miodkiem i do łóżka Nasmarowanie pleców i klatrki piersiowej też nie zaszkodzi i napar z lipy. A tak ogólnie to lepiej zapobiegać niż przekazywać wreedne wirusy dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słuchaj..
zapomniałam dodać że w 6 tygodniu ciąży miałam wycinany wyrostek i musiałam brać antybiotyk i usypiano mnie- to jest dopiero zagrożenie dla dziecka a nie tam wit. C czy wapno.....,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja chciałam dodać, ze parę tygodni temu wylądowałam na patologii ciąży z silnymi i częstymi skurczami i z realnym zagrożeniem poronieniem - jak się okazało była to reakcja organizmu na katarek, który grzecznie przeleżałam tydzień wczesniej w łóżku... Więc lepiej idz do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielorybek
Przedziwne tu posty widzę, ja byłam u lekarza przy poprzednim wiosennym przeziębieniu. Zalecił mi leżenie w łóżku, herbatkę z cytryna i miodek, czyli standardowe leczenie domowe, polopiryna jak już muszę to mam gardło płukać ale nie połykać. Więc teraz nie ecę do lekarza bo co może mi nowego powiedzieć, zwłaszcza że wychodzenie, jazda 1/2h tramwajem i 45min piechotą (remonty dróg) to nie będzie sprzyjało zaleczeniu przeziębienia. Pozdrawiam wszystkie mamy a te przeziębionym życzę sybkiego powrotu do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
Dziewczyny-herbata z sokiem malinowym nie szkodzi na 100%,szkodliwy jest napar zawierający wyciąg z liści malin,to on ma własciwosci poronne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirrikirri
no i czy tą wit C to mozna jesc bezpiecznie w cytrynie ,cebuli cerutinie i maternie...? czy moze za duzo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie wariujcie, od małego przeziębienia nic się nie stanie, trzeba leżeć w łóżku i leczyć się domowo (czosnek, cebula, odrobina soku z malin, ktorego nie można pić tylko w trzecim trymestrze), dużo pić napojów- to bardzo ważne, płukać gardło solą, robić inhalacje na katar, itp. domowe sposoby pomogą. Zbić tylko wysoką gorączkę - to może być groźne, powyżej 38 st.C. i wtedy trzeba udać się do lekarza. Natomiast przy niewielkim przeziębieniu nie panikować, leżeć, dużo pić i stosować ww. środki babcine, a wszystko będzie OK. Taka przychodnia pełna chorych ludzi to nie jest przy lekkim przeziębieniu dobry pomysł. Można przynieść do domu jeszcze coś gorszego :( zdrówka życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wilusia
Dziewczyny, mam małe pytanie, czy może orientujecie się czy maść Vaporub stosowana przy przeziębieniach może być stosowana jako inhalator w ciąży? Jestem obecnie w 14-tym tygodniu ciąży złapało mnie przeziębienie. wysmarowałam tą maścią mocno zatkany nos. Nastąpiła natychmiastowa ulga, ale nie wiem czy mentol, który zawiera ta maść nie zaszkodzi dziecku. Mój lekarz twierdził, że mogę stosować tą maść do smarowania klatki piersiowej. Martwie się. Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez miałam infekce w ciazy i lekaz powiedział ze jedna herbatke z niewielka iloscia soku malinowego lub lipowa ale tez jedna a jak goraczka i ból to apap idz do lekarza moze cos do płukania przepisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniówka 2007
Oj, jestem na etapie leczenia przeziębienia i akurat w piątek byłam u gina. Zalecił mi właśnie herbatki z sokiem malinowym, nie przesadzajcie z tymi skórczami, bo może je wywołac napar z liści,albo z gałązek malin. Ale nie owoce !!! Mam dobrego lekarza, więc nie ryzykowałby takiej diagnozy, gdyby wiedział, ze nie można. Nie polecił zbyt dużo lipy, bo działa silnie napotnie, a to dla dziecka moze nie być komfortowe. Ponadto: - witamina c - 3x2 tabletki - rutinoscorbin - na katar - disnemar - to jest roztwór soli morskiej - zalecany własnie w ciązy, a także niemowlętom. - na ból gardła - Tantum Verde w sprayu. Oczywiście cytrynka, miód ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzebyczek
ja nie moglam braz nawet apapu... tylko mleko z miodem i czosnkiem... A to chyb dlatego, ze bylam w poczatkowej fazie ciazy (6 -7 tydzien)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ciekkawe
to w ciazy jak sie jest to nawet trzeb auwazac czy na ból głowy bierze się apap czy ibiprom a na katar czy sok z lipy czy z cytryny? a czy wapno mozna łykac czy raczej jogurty i mleko pic? co w takim razie mozna jeść i pić w ciązy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniówka 2007
ja na początku ciązy załapałam półpaśca, a temu towarzyszył ból miejsca gdzie się ujawnił wirus. I ginekolog pozwolił mi brać apap jak będzie bolało, bo powiedział, że męczyć się nie wolno. Ibupromu nie wolno. Wapno można pić, ale rozsądnie. Przeciez ono działa wzmacniajaco. Jak raz dziennie weźmiesz, to nic się nie stanie. Ja jak mam ochotę to piję mleko, jem jogurty. NIe zmuszam się, po prostu przychodzi chęć i jem/piję. Bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w 16 tygodniu ciazy i przechodzilam juz zapalenie pęcherza, ostre przeziebienie z kaszlem i bolem calej klatki piersiowej. I lekarz i w jednym i w drugim przypadku zaaplikowal mi antybiotyk. Powiedzial, ze lepiej leczyc niz czekac na najgorsze. Teraz znowu lapie przeziebienie i nie chce znowu antybiotyku brac. Mieszkam w Australii i tutaj nie mozna dostac naszych polskich ziol. Co mi polecicie dziewczyny z domowych sposobow? A poza tym antybiotyki trzeba brac do konca. W Australii kazdy lekarz zwraca na to ogromna uwage, poniewaz jak nie wybijesz do konca swinstwa to sie zmutuje i znowu musza szukac nowych lekow na nowe wirusy. Mam jeszcze jedno pytanie czy skurcze macicy w 16 tygodniu ciazy to cos nietypowego, czy powinnam sie zglosic do lekarza? To moja pierwsza ciaza i wszystko dla mnie jest nowoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w piatym tyg ciązy i na samym poczatku moja pani doktor mimo tego iz ja poinformowałam trzy krotnie o ciazyy przepisała mi antybiotyk zinnat na zapalenie oskrzeli. Nie wziełam ani jednej tabletki ,leczyłam sie miodkiem i łózkiem...wczoraj poszłam na kontrole i usłyszałam bardzo ładnie pomogło prosze wybrac do konca antybiotyk i bedzie super:) no i kurcze ciekawe...a jak bym wzieła ten antybiotyk>>>?? niepotzrebne ryzyko... tak wiec wybiore miodzik do konca a mam nadzieje o zapaleniu oskrzeli zapomne:P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie moge czytac tych bredni
co wy z ta hermata malinowa??? jedna walnie jakies glupstwo a potem wszystkie pisza jakies bzdety! sprawa wyglada tak:herbate malinowa mozna w ciazy bez ograniczen pic, natomiast herbata Z LIŚCI MALIN wywoluje skurcze i jest w ciazy niewskazana a jak juz tak blyszczycie wiedza:P to powinnyscie wiedziec ze duze ilosci czosnku nie sa zbyt dobre w ciazy bo: "Jeśli jesteś w ciąży lub jeśli karmisz zasięgnij porady swojego lekarza, czy możesz zażywać duże ilości czosnku. Mogą one bowiem powodować skurcze macicy a nawet poronienie" wiec zanim napiszecie jakas rewelacje to zweryfikujcie swoja podslyszana wiedze u kolezanek z ksiazka albo spytajcie lekarza BO TAKIMI PIERDOLAMI WPROWADZACIE LUDZI W BLAD!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazdy sie popisuje swoimi lub zaslyszanymi mądrościami :-) cos dzwonilo ale niewiadomo w ktorym kosciele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja pije
grejfrut na przeziebienia , duzo witaminy C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fjdvsjhjhbjbnkjk
a jak domowe sposoby nie pomoga to mozna taki bezpieczny antybiotyk w spreju, bioparox, z wlasnego doswiadczenia wiem ze bardzo pomaga-na kaszel, na bol gardla.dziala miejscowo wiec nie ma sie co bac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×