Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamproblemmmm

przeziebienie,kaszel u niemowlaka 4 miesiecznego co podac?

Polecane posty

Gość mamproblemmmm

lekarka przyjedzie dopiero jutro :( co moge kupic dla niego, nie ma kataru ale jak pokasłuje i jak mówi to troszke z chrypka delikatna....nie wiem co można dla takiego malego dziecka a chce mu jakos pomóc do jutra? pomożcie jak mialyscie taki przypadek bede wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sól fizjologiczną lub morską - wpuszczaj do noska niech mu się oczyści wszystko. Jak ma katarek to możesz maść majerankową. jeśli karmisz piersią to ty zrób sobie miksturkę z mleka z czosnkiem i miodem - mały cos ściągnie z pokarmem. bo takiemu maluszkowi nic wiecej nie podasz.Tylko to co z ciebie:) ewentualnie jeszcze oklepywanie delikatne plecków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marimer, często kładź na
brzuszku - pewnie nie będzie się to podobało, alejest bardzo ważne wit c dużo płynów! i obserwuj!!!! gdy zacznie mocno kaszleć reaguj natychmiast, mój synek jakmiał 4 mies trafił do szpitala z zap płuc, wcześniej 3 dni miał katar i kaszel (dodam,ze 2 razy byłam u lekarza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marimer, często kładź na
oklepywanie jak najbardziej - zapomniałam napisać, szczególnie po spaniu, no i oczywiście musisz oczyszczać nosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamproblemmmm
wlasnie ja nie karmie piersia już wiec nie moge mu tak przeze mnie nic dac.....a kataru nie ma wogóle tylko ten kaszel paskudny i chrypka, boje sie żeby na oskrzela i płuca nie poszło :( lekarka nie mogla juz dzisiaj przyjechac a ja jestem w kropce a ten lipomal można takiemu malemu dziecku dac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suka teria
takiemu maluszkowi nie powinno się podawać leków na własną rękę, jeśli masz kominek do aromaterapii, spróbuj zapalić go z olejkiem sosnowym, ale bardzo ostrożnie, żeby nie stał za blisko dziecka i nie było go za dużo. Mojemu dziecku to pomaga w problemach z górnymi drogami oddechowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamproblemmmm
dziekuje bede go oklepywac i klasc na brzuszku.....tylko wlasnie kataru nie ma....od mężą i tesciowej sie zaraził bo tak kaszleli i mimo że nie dochodzili do niego on załapał, goraczki nie ma, ale ten kaszel źle mi brzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marimer, często kładź na
lipomal z tego co kojarzę jest od roku,ale moze się mylę przede wszystkim oklepuj, stosuj sól i odciągaj nosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suka teria
a jaki ma ten kaszel? taki krtaniowy albo tchawicowy, czy bardziej "głęboki"? Bardziej "szczeka" czy raczej nie może odksztusić wydzieliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamproblemmmm
o fajnie dzieki mam kominek, kupie taki olejek....musze mu cos sama do jutra dac, jakos pomóc a nie wiem bo nic nie można praktycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potwora bagienna
ktoś wyżej napisał o podaniu mleka z miodem i czosnkiem. Kochani,miód podajemy dziecku od 1roku życia,czosnek od 2 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posmaruj plecki i piersiatka maścia rozgrzewającą np RUBAROM - najpierw troszkę, by zobaczyć czy nie ma bobas uczulenia oklepuj plecki z dołu do góry dłonią ułożoną w łódkę - żeby nie klepać po kręgosłupie, ale po jego "bokach" faktycznie u leżących ( maluchów czy dorosłych ) może to szybko przerodzić się w zapalenie płuc dlatego oklepuj delikatnie by wydzielina sie oderwała no i rady powyższych osób są b. dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamproblemmmm
taki bardziej chyba gleboki....nie taki suchy ale taki jakby cos tam siedzialo, katartu nie odciagne bo nie ma, probowalam juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to pozostaje ci tylko sól fizjologiczna lub morska, ktora nawilży drogi oddechowe. wpuszczaj do noska i do buzi, to spłynie dalej i nawilży. kaszel może być skutkiem kataru, lub oczyszczania sie dróg oddechowych - to samo chrypka. przewietrz i nawilżaj pomieszczenie w którym jest dziecko. możesz nawet na chwile na dwór wyjść jak nie ma gorączki, lub postawić przy otwartym oknie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potwora bagienna
O kurcze,jestem nieprzytomna chyba.Nie przeczytałam,ze dziecko ściąga z pokarmem mamy.To jak najbardziej jest Ok.Przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potwora bagienna ktoś wyżej napisał o podaniu mleka z miodem i czosnkiem. Kochani,miód podajemy dziecku od 1roku życia,czosnek od 2 lat. czytaj ze zrozumieniem - matce karmiącej piersią, zeby dziecko ściągnęło, anie dziecku:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamproblemmmm
dziekuje wam pięknie drogie mamy :) jestescie wielkie na pewno cos z tego wykorzystam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pediatra 19851112
Jakieś chore czosnek przy karmieniu piersia gratuluję , dziecko po takiej miksturze juz na pewno piersi nie ruszy. Jak ktoś się nie zna to niech nie wypisuje głupot. Do lekarza z dzieckiem nie słuchać rad nie doświadczonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penera2
ja polecam Ibufen. doskonale radzi sobie z przeziębieniem, gorączką i kaszlem u mojego dziecka. u Twojego powinno być tak samo. Ma smak malinowy i jest w formie zawiesiny. Bardzo dobrze radzi sobie w walce z chorobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodywilk2
podaj Ibufen - u naszego malucha zawsze pomaga i przynosi ulgę. Przeziębienie i kaszel znikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co mogę podac na kaszel i sapke u 5mies dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syrop na kaszel dla niemowląt w kroplach można stosować już od 2 miesiąca życia Sinecod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do leczenia i do profilaktyki to bym doradzała aparat Baby Sanity. Świetny sprzęt jeśli chce się dzieci przekonać do inhalacji, bo wygląda trochę jak zabawka – króliczek. Akurat moje pociechy to na początku miały spore lęki przed inhalacją, ale jakoś krok po kroku udało się to przełamać i dziś już korzystają z mgiełki bezproblemowo i bezstresowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taa lipomal, herbatkę można od 4 miesiąca a czosnku jeść nie. Średniowiecze. Przy kp można wszystko jeść. Dietę rozszerzamy po 6 miesiącu a podanie herbatki to już rozszerzanie. Wiem że komentarz z 2 lat, ale czytać tego nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaroo
A co powiecie o leku takim jak Sambucol Baby? Czytałem w internecie, że jest bardzo skuteczny i przede wszystkim bezpieczny jest tu jakaś mamusia która zna ten lek i moze cos na ten temat powiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alina

Ja na katar mogę polecić aspirator do nosa NS1 z haxe. Umożliwia on usunięcie wydzieliny z noska małego dziecka tym samym pomaga mu przywrócić swobodne oddychanie. Duża ulga dla dzieciaczka i dla rodziców. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×