Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość laura26

pulmex baby a omijanie okolic serca

Polecane posty

Gość laura26

mamusie czy omijacie okolice serca smarując dzieciaczki tą maścią? bo ja właśnie przeczytałam na babyonline ,ze to bardzo wazne by je omijać ale na ulotce już tego nie piszą.Sama nie wiem,boje sie teraz dziecko nawcierać,pierwszy raz to będę robić.W sumie ciężko ominąć okolice serca skoro mam jej klatkę piersiową nasmarować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w jakim wieku jest dziecko i dlaczego chcesz go smarować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura26
mała ma prawie 10 m-cy i charczy jej flegma w środku,chce by się odrywała.Jest zbadana,zdrowa jest,tylko ta flegma jej sie zbiera.Daje jej tez puleno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smaruj jej klatkę piersiową i plecy miedzy łopatkami , najlepiej przed spaniem na noc, a także opukuj jej plecki parę razy w ciągu dnia, jak to jest pozostałość po chorobie to powinno pomóc, ale jak to sie przedłuża to zgłoś sie do pediatry,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura26
niepokoi mnie to,bo trwa już z jakiś tydzień po kaszlu i katarze,teraz ta flegma,ale mała jest z wygladu i zachowania całkowcie zdrowiuśka,radosna,pormienna,tylko jej charczy w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak coś cie niepokoi to możesz zawsze iśc do pediatry aby ja przebadał, w przypadku tak małych dzieci lepiej dmuchać na zimne, i po chorobie chodzić na kontrolę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukającawiedzy123
autorko, a czy mała miałą robione badanie na mukowiscydozę? nie stresuj sie, ja tylko pytam, bo czasem tak ona sie objawia o maluchów ale myślę, ze miałą robione, bo teraz w każdym szpitalu pobierają na to krew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nasz lekarz rodzinny nie polec
mi tego badziewia do nacierania !Powiedział ,ze to może bardziej zaszkodzić jak pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura26
a czemu twoje dziecko niby przez tą maść trafilo do szpitala?może było uczulone?przestaszyłaś mnie.Do postu wcześniej-mucowiscydoza?no proszę cie...................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukającawiedzy123
a dlaczego się dziwisz? moze sie zdarzyć każdemu zapytałam tylko i daję Ci ewentualną wskazówkę nie starszę tylk oewentualnie wskazuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura26
kurcze,widze,że same negatywne opinie ma ta maść...piszcie więcej, teraz nie wiem sama co mam robić,przecież zaleca sie nagrzewanie dziecka przy przeziębieniach takimi maściami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukającawiedzy123
ja mojego podczas choroby nie smarowałam i też się wyleczył, więc moze nie smaruje jeśli jest tyle wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura26
szukającawiedzy-no dziwię się skąd nagle taka rzecz ci przyszła do głowy!jako matka widzę,że mała ma wydzielinę,która jej zalega,wczesniej była chora,dostała pulneo i krople na katar,ale flegma dalej jest,już dość długo,a boje się iść ze zdrowym dzieckiem do lekarza bo tam w cholere innym gorzej chorych dzieci i małą mogę załatwić na cacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura26
do wpierdol te gówno do kosza-przypuszczam,ze twoje dziecko jest uczulone na tą maść, czytałam,że wiele dzieci tak ma i dlatego może tak reaguje na nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez słyszałam ze to badziewie
i nacierając nim dziecku plecy tak jakbyś zakładała pancerz a to zatrzymuje coś tam w srodku ...nie wiem bo sama nie mam dzieci ale koleżanka mi kiedys tłumaczyła .Jej lekarz kazał maluchowi nacierać zwykłym spirytusem i potem ciepło ubrac i powiem wam ze małemu pomagało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukającawiedzy123
no właśnie cyhodzi o tą flegmę, która cały czas jest znowu nie chcę Cię absolutnie straszyć, ale mojej koleżanki siostry syn miał podobnie, tylko był troszeczkę młodszy i nic nie pomagało, aż wreszcie pow ielu badaniach wyszło szydło z worka jeśli miałą pobieraną krew z pięty po narodzinach to nie ma tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura26
czy są w ogóle jakieś pozytywne opinie o tej maści?kurcze, jestem zdzwiona,z kim bym nie gadała to smarują dzieci maściami rozgrzewającymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura26
tak,miała pobieraną krew z piety po narodzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz sam fakt ze dziecko niby
zdrowe a ma wydzieline wewnątrz -moja tez miała i nie była uczulona na maść.Ale lekarz powiedział,że absolutnie i zaordynował inhalacje Pulmicord i berodual .Razem w inhalacji Przeszło -pozbyłam sie wydzieliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukającawiedzy123
no to ok nie ma tematu nie smaruj tą maścią, jak widać nie służy maluchom tak jak u starego musi jeszcze jakiś czas upłynąć, zeby dziecko doszło do siebie mój syn miał katar kilka dni, ale później jeszcze przytkany nosek przez tydzień, po prostu jakaś chwila musi jeszcze upłynąć, żeby zdrówko w pełni wróciło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syfiastą masć łatwiej kaze sie
podac matce niż jakiś konkretny lek ...pamiętaj oklepywać dziecko .Kładzie sie go lekko głową w dół i od karku do tyłka oklepuj dłonią zwiniętą w łódkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura26
kurcze,widzę,że temat inhalacji jest jednak coraz bardziej powszechny,okazuje się,że będę musiała też kupić inhalator bo w pracy tylko o tym sie u mnie gada,każdy zachwala.Pójdę chyba jednak z małą najpierw na kontrolę by ją osłuchał lekarz i poradził co z tym robić.Obym tylko nie zwlekła coś gorszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martunia dzidziunia
radze uwazac na masc Pulmex Baby zwlaszcza jesli dziecko lub ktos w rodzinie jest alergikiem. u mnie corka dostala takiego uczulenia po masci ze przez tydzien lezalysmy w szpitalu,a do tej pory na nic nie miala alergii(ma 12mc-y).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura26
ok,dzięki dziewczyny za dobre rady,mała oklepuje kiedy moge,ale oboje z mężem pracujemy więc jak coś to po południu i rano chwilę.Powiem siostrze by ją oklepała też w dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukającawiedzy123
no to jeśli masz parę groszy, to może wezwij pediatrę do domu po co dziecko narażać jeszcze na dodatkowe bakterie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminaowa krowa
ja uzyylam tej masci raz. skonczylo sie na tygodniowym pobycie w szpitalu. mala dostala takiego uczulenia ze wygladala jakbym ja wrzatkiem poparzyla. dostala sterydy i po kilku dniach zeszlo. radze uwazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminaowa krowa
kup w aptece dobry syrop wykrztuśnu i oklepuj .Może bedzie to dłużej trwało ale masz pewność ze bezpiecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminaowa krowa
a inhalator kupiłam dość dobry za około 130 zł .Sprawdza sie świetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura26
przegladam właśnie inhalatory.Ok, skoro tak mówicie to serio chyba zrezygnuję z tej maści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura26
nie chce się upierac przy tej maści,dziękuję wam za opinie ale popatrzecie co tutaj mamuśki piszą!,że ta maść to istne cudo!to chyba zależy od dziecka indywidualnie.Nie można każdego wrzucać do jednego worka.U nas nie ma w rodzinie alergików więc.....przemysle to jeszcze.http://www.bangla.pl/opinie/p4045/novartis-pulmex-baby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×