Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pytanie do mam dzieci z zespołem Downa?

Polecane posty

Gość gość

Moja siostra miała w piątek USG lekarka stwierdziła zespół Downa dziś z szwagrem byli oddać krew siostrze pobierali igła płyn z brzuszna zapomniała jak się to fachowo nazywa czy są jakieś szansę że USG się myli i że maluch będzie zdrowy?Na wyniki maja czekać 2tyg siostra jest zalamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To badanie to amniopunkcja. Jest taka możliwość, usg prenatalne nie daje 100% pewności , że dziecko ma ZD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile lat ma siostra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siostra ma 29lat znacie może przypadek że USG pokazało że może być down a było ok ....nie wiem jak ją pocieszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Póki nie ma 100% pewności - nadzieja zawsze jest. Może się modlić - jeśli umie, a jeśli nie - może zacząć. jeszcze nic nie jest przesądzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojej kolezanki bylo odwrotnie dziecko mialo byc zdrowe wszytskie badania w ciazy byly super a urodzilo sie dziecko z Downem. Czasem te badania sie myla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Należy czekać i być dobrej mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niech poczeka na kolejne wyniki i profilaktycznie niech zrobi też badania u innego lekarza. Mam znajomą, która miała mieć nienormalne dziecko (nie pamiętam dokładnie co mu miało być) a urodziła się zdrowa i śliczna dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znam 2 takie przypadki gdzie na usg lekarze sugerowali zespol downa a dzieci okazaly sie zupelnie zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a jak zareagować na taką wiadomość chodzi mi o sytuację że moja koleżanką chce mi powiedzieć że jej dzieciątko będzie miało Downa (ją wiem przez przypadek od jej szwagra który się wyglądał i prosił żebym jej nie mówiła)nie wiem co jej powiedzieć.....żeby się nie martwiła że wszystko będzie dobrze?co byscie oowiedzialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanka mojej siostry miała urodzić dziecko z zespołem downa, dziecko urodziło sie zupełnie zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież na USG nie diagnozuje się zespołu Downa, tylko określa ryzyko! Czyli na wyniku ma np. ryzyko ZD 1:100 i to oznacza, że szanse na chore dziecko wynoszą 1%. Zależy co ma na wyniku. Też miałam podwyższone, miałam amnio, dziecko zdrowe. W większości przypadków się nie sprawdza, bo za podwyższone ryzyko się już traktuje wynik 1:300, czyli 0,3% ryzyko na chore dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
USG okresla tylko prawdopodobienstwo wystapienia ZD. Jesli hest wysokie przeprowadza sie amniopunkcje i dopiero ona okresli czy dziecko jest zdrowe czy nie. Wcale nierzadko okazuje sie,ze plod jest zupelnie zdrowy. Poszukaj takich watkow na kafeterii. Jest nbostwo takich historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Nie każdy jest typem który lubi pocieszanie, ja np nie lubię i na mnie działa jak płachta na byka, jak ktoś mówi nie martw się, wszystko będzie dobrze, a niby skąd ty masz to wiedzieć, że wszystko będzie dobrze, poza tym, nie będzie dobrze, bo to cholernie trudne. Wole jak ktoś mi mówi, że trzeba spiąć poślady, sprężyć się i to przetrwać jak najlepiej się da, choć łatwo nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka u dzieciaczka mojej siostry jest też cos z serduszkiem a to ponoć częste przy ZD pociesza się tym ci piszecie że USG często się myli ......oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miało być pociesza się tym co piszecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×