Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość refluksowa

Refluks u dzieci

Polecane posty

Gość refluksowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refluksowa
Czy dziecko z ktorejs z was to dotyczy? Wymienmy sie doswiadczeniami, co robicie by ulzyc dziecku? Jakie mleka stosujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile maja lat Wasze dzieci
? Moj synek mia 3 ale jeszcze pół roku temu ulewał i to dość znacząco :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek ulewał 7 miesięcy. Przeszło jak ręką odjął. Karmiłam go piersią, lekarz proponował żeby zagęszczać mleko Nutritonem (mam nadzieję, ze nie przekręciłam nazwy) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refluksowa
hej , moja mala nie ulewa ale podnosi sie jej pokarm do gory. Juz lezalysmy w szpitalu na radiologiczne zapalenie pluc. Nutriton nie wchodzi w rachube bo nie chce jesc. Narazie jestesmy na enfamilu aler mala nie moze zjesc go duzo bo tez sie podnosi, wiec pomimo ze ma 9 tyg to zjada po 100 ml. Zastanawia mnie czy nie moglabym do mleka jeszcze dodac kleiku ryzowego bo przeciez to jest w skladzie tego mleka co podaje. Boje sie ze ktoregos razu w nocy nie zauwaze i mala sie udlawi. Powiedzcie jak wy sobie radzilyscie , co robilyscie oprocz kladzenia na boku i podkladania poduszek pod materac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała ma 5 lat a operacje miała 2 m-ce temu w CZDz. Jeśli Twój synek ma 9 tyg to nie ma jeszcze takiego problemu może to przejściowe. MOja mała nie miała silnych wymiotów raczej kwaśne ulewania ( to był kwaśny refluks) do tego ciągle zgage silne bóle brzucha. W badaniu ph-metrycznym wykazało że treść pokarmowa cofa się do przełyku jakieś 400 razy na dobę. Leczenie zachowawcze ( spanie półleżąco, mleka, zioła, leki prokinetyczne i alkalizujące i omeprazol) pomagało przez rok. Potem tak się nasiliło że była tylko na kleikach i papach bo co zjadła to od razu powodowało silną zgagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i ja raz na miesiac kontroluje mocz, warto zrobić tez usg nerek u nefrologa dzieciecego, zeby wykluczyc infekcję. Dzieci ulewają także, bo nie toleruja białka. Można wypróbowac mieszanke mlekozastępcza. Oczywiscie sa to tylko moje spostrzezenia, ale moze pomoga mamom dzieci ulewających. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wytłumaczcie mi proszę skąd wiecie że ulewanie u waszych dzieci to refluks? Moja mała też ulewa,ma 3 miesiące,ale gdy miała 3 tygodnie lekarz powiedziała że to normalne.Na początku musiałam uważać bo jak jej się nie odbiło to wszystko jej się cofało,ale po odbiciu też ulewała.Spała na boczku,teraz ulewa mniej ,ale jednak ulewa,może to minie? Zauważyła że teraz bardzo często ulewa tak jakby wodą,a nie poję jej wodą,karmię piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunia33 Jezeli to ulewanie fizjologiczne to pewnie minie. Dzieci maja prawo ulewac do 6 miesiaca pod warunkiem, ze przybieraja na wadze, nie zapadaja na infekcje górnych dróg odechowych, maja mocz w porzadku i nerki, morfologie itd. Zwykłe ulewania jest ponoc niezauwazalne dla dziecka. U mnie refluks stwierdził pediatra, bo synek chlustał mlekiem, ulewał 3 godz. po posiłku, charczało mu w nosku, ale nie stwierdził choroby refluksowej. Usg mamy za kika tyg, ale teraz synek ma prawie 5 miesiecy i jest radyklana poprawa. Ja karmie sztucznie od poczatku wiec nie wiem czemu Twój maluszek ulewa wodą. Może zaczynaja pracowac slinianki i wypływa wiecej sliny a nie ulewa? Niestety w tej kwestii Ci nie pomoge. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daphne81
Goziapa moja mała coreczka Sashka tez tak dziwnie charczy - jakby cos własnie w gardziołku miała a do tego zaczeła ulewac woda po ok. godzinie od zjedzenia. Juz sama nie wiem co robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daphne81
Mam nadziej, że ktos zajzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek miał refluks i przepisano mi Debridat - i nie polecam u większości dzieci, które znam lek nie pomógł tylko pogorszył sprawę-mały wymiotował. Podawałam mu GEALCID 1/3 tabletki i potygodniu ustąpiło, nie ma refluksu do dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama2112
Witam!!!Mam corcie w wieku 8 tygodni od jakiegos czasu strasznie wymiotowala i plakala (choc to bardzo spokojne dziecie),wiec udalismy sie do szpitala dodam tyle ze mieszkamy w Anglii .Lekarze stwierdzili ze to wirus po tygodniowej kontroli codziennej Lekarza powiedzieli ze ja przekarmiam wiec ogrniczylam mleko niestety nie wiele to pomoglo jest gorzej ,po dzisiejszej wizycie stwierdzili ze to refluks i zgaga .Dzis oczekuja nas w szpitalu na badania ,napiszcie jakich badac moge sie spodziewac i o jakie najlepiej prosic.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goziapa
no to masz szczescie ze od razu tak sie wami przejeli. Moj lekarz stwierdzil refluks i na tym sie skonczylo. musialam odstawic synka od piersi i podawac mu mleko antyrefluksowe po ktorym mial okropne zaparcia. wiec i to mleko odstawilam. Jadl zwykle zageszczane kleikiem ryzowym. Zalatwial sie latwiej ale ulewanie wrocilo. w koncu zlitowali sie nad nami prywaqtni lekarze i przipisali Gasprid. Bralismy go trzy tygodnie i pomoglo. dzis synek ma 6 miesiecy i nie ulewa. Refluks minal. mam nadzieje ze w angli lepiej sie do tego zabieraja dzieki czemu dzieci i rodzice tak sie nie mecza. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja dzidzia
wy chyba mowicie tu o refluksie zoladkowym lub przelykowym(chyba jakos tak), ale u mojej malej podejrzewaja refluks moczowy... to chyba zupelnie cos innego.. teraz jest pod kontrola nefrologa, musimy robic co 2 tyg badania moczu , bo miala jakies bakterie oraz mocz sie zatrzymuje w nerkach.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama2112
Widzicie to nie jest tak do konca ze sie przejeli ,bo sie nie przejeli dzisiaj jest juz ponad tydzien kontroli lekarzy w domu i dopiero jak nakrzyczalam ze z dzieckiem jest cos nie tak bo placze i placze i zwraca co zje to z wielka laska zapytali czy chce jechac do spziala na badania z dzieckiem ,wiec jade dzis okolo 19 jak maz wroci z pracy i dodam ze karmie sztucznym mlekiem i zageszczam jeszcze i jak oddaje to co zjadla to smierdzi okropnie kwasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goziapa
no u nas tez tak smierdzialo, jest to bardzo nieprzyjemne. A ile dzidzia ma? Siedzi juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama2112
Kochana dzidiz ma 8 tygodni i wczoraj sie okazalo w szpitalu na badaniach ze to jednak refluks i mala ma niedowage w ciagu miesiaca przybrala tylko 100g ,mamy leki na zgage i zageszczacz do mleka i mamy nadzieje ze bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goziapa
No niestety bedziecie musieli przez to przejsc. U nas zaczelo sie gdy synek mial 6 tyg., i trwalo do niedawna tzn. do 6 miesiaca. Jeszcze czasem zdazy sie ze cos tam wyleje albo mu sie cofnie do przelyku ale to juz zadkosc. Wczesniej jak chodzilismy na kontrolne wazenie to tez nie przybieral prawidlowo. Zawsze bylo albo 100, albo80 gram... Ale gastrolog powiedzial ze dopoty choc troche przybiera to jest ok. Powiedzial ze jesli do 6-7 miesiaca tak bedzie to wtedy sie polozymy do szpitala na badania, ale na szczescie przeszlo praktycznie z dnia na dzien. Mam nadzieje ze u was tez bedzie dobrze i w koncu dzidzia bedzie jesc i przybierac normalnie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anikanika
Refluks?? Nasza przygoda z refluksem zaczęła się gdy córeczka miała 6 tygodni, pierwsze podejrzenia, diagnozy. Obecnie malutka ma 4 miesiące, przeszła już wiele. Refluks potwierdziły badania ph-metria, gastroskopia no i usg. Próbuje na wszelkie sposoby pomóc malutkiej ale nie jest łatwo. Stosujemy leki, zagęszczacze..... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama2112
Witam !!! Chcialam sie zapytac jaka macie diete dla dzieci czy taka sama jak dla zdrowych dzieci ,bo mam problem tego typu ze od czasu kiedy mam leki okolo 3 tygodnie mala nie wymiotuje i jest ok ale nadal nie przybiera na wadze i traci apetyt ,zglaszalam to lekarzawi ale tu dla nich jest wszystko ok .Jak radzilyscie sobie z takimi problemami (jezeli je mialyscie)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anikanika
Jeśli chodzi o dietę to bardzo podobna. Moja córcia dostaje zupki, raz dziennie sinlac, deserów i soków jeszcze nie daję. No i jest na piersi i Enfanilu AR 2. Podstawa - wszystko zagęszczam Nutritonem. Co do farmakologi: Gasprid + Gasec (osłonka z powodu ostatniego zapalenia przełyku) Na razie znaczna poprawa, malutka w końcu ma się lepiej, jeśli chodzi o przybieranie: idzie swoim rytmem. Centyli się nie trzyma ale przybiera. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama2112
No widzisz ,moja urodzila sie 4 kilo a w tej chwili wazy tylko 4800 a ma juz 11 tygodni 700g przybrala w pierwszych 4 tygodniach a reszte przez nastrepne 7 tygodni .100g na 7 tygodni to stanowczo za malo jak dla mnie i jeszcze jesc nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anikanika
Tak to rzeczywiście niepokojące, trzeba znależć przyczynę, musisz wiedzieć dlaczego tak się dzieje. A malutka jak się czuje, jest w dobrej kondycji? Rozwija się prawidłowo? Moja córcia urodziła się 2 kilo teraz ma 4 kilo a ma 5 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama2112
Dla mnie ok,smieje sie bardzo duzo ,gaworzy ale jest bardzo chuda .Lekarze tu w Anglii(gdzie mieszkamy) twierdza ze 1 kg niedowagi to nie jest tak zle ,dla mnie to awaria i nie bardzo wiem co dalej robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anikanika
Kama mnie by zastanowiła ta niechęć do jedzenia, płacze przy jedzeniu?? Może ma podrażniony przełyk, po prostu odczuwa ból przy jedzonku, a to może rozwinąć się w zapalenie przełyku. Jeśli chodzi o przybieranie to nie wszystkie maluszki przybieraja po 700-1000 na/mc, jeśli maluszek urodził się spory, a twoja córeczka nie była taka malutka to mają prawo mniej przybierać. Ale jednak przybierać muszą, a Twoja słabiutko przybiera, może jakieś szersze badania jej zróbcie. Może jak wymioty ustąpią to będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama2112
tak ,wymoity ustapily juz okolo miesiaca temu a przybrala przez cale 4 tygodnie 100g ,do tego jak spi jej twarz robi sie blado sina i nagle zaczyna glosno plakac (doslownie drzec jak by ja ze skory darli)a z badaniami to tak jak pislam jest problem jak o nie prosze to twierdza ze nie ma potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama2112
i nie placze przy jedzenie po prostu nie chce ,pluje i denerwuje sie jak jej do buzi butle wkladam i dodam ze karmie sztucznym mlekiem i wymienilam juz 4 a to jest 5 wiec nawet nie mam jak zmienic mleka bo juz wyczerpalam limit rodzajow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mój synek ma 7 mcy,w ost.miesiącu zdarzyło się trzy razy,że tak się zadławił że ledwo co oddech złapał...przeraziłam się i zaczęłam go obserwować.Lekarz pediatra pomimo moich sugestii,że to może być refluks skierował mnie na badanie kardiologiczne i neurologiczne.Po obserwacji synka podejrzewam,że to refluks....nawet długo po karmieniu piersią potrafi tak mu się odbić,że podchodzi mu do góry wszystko ale nie ulewa choć zdarzyło mu się że troszeczkę poszło noskiem i bużką. Oprócz karmienia piersią dostaje również kaszkę,obiadki i deserki które żeby mu wcisnąć przechodzimy tragedię,bo nic prócz cyca nie chce jeść. Wiem że dziecka nie należy na siłę zmuszać do jedzenia,ale gdybym troszke mu niepowciskała to dziś w wieku 7mcy jadłby tylko z piersi. Jak był malutki miał badanie pod kontem refluksu ale niestwierdzono,a teraz jestem przekonana,że badanie refluks potwierdzi. Dziewczyny jak najlepiej przygotować dziecko do takiego badania,żeby było przejrzyste???? Jak to jest z tym refluksem,kiedy grozi operacją? Jakie leki podawałyście i jak szybko podziałały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami1977
Witam.u moje 2 letniej coreczki lekarz podejrzewa refluks.Oczekujemy na miejsce w szpitalu i bardzo prosze napiszcie jakim badaniom bedzie boddana i czy podczas tych badan dziecko bardzo cierpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×