Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Rok po porodzie, brak miesiączki!

Polecane posty

Gość gość

Witam, moja córka kończy w tym tygodniu rok, a ja przez ten czas miałam tylko raz okres (w listopadzie), choć karmiłam ją piersią tylko przez miesiąc. Byłam miesiąc temu u mojego ginekologa, ale ten stwierdził że to normalne, że organizm jeszcze dochodzi do siebie i że za parę dni powinna przyjść @ bo śluzówka powiększona.. Okres oczywiście nie przyszedł, a ja się zastanawiam czy nie zrobić sobie na wlasną rękę jakiś badań? Hormonów? Doradzicie co na początek warto zbadać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałaś okres w listopadzie, więc to nie rok i coś się już rozkręca. Ja wprawdzie karmiłam piersią długo i regularnie, ale pierwszy okres dostałam 15 miesięcy po porodzie, potem cisza 2 miesiące albo i więcej, kolejny okres i dopiero po tym drugim w miarę regularnie. Według mnie ten pierwszy okres, dwa to taki powolny rozruch. Poza tym powrót miesiączki oznacza powrót płodności i teoretycznie szansę na kolejną ciążę. Moze organizm nie jest jeszcze na to gotowy. Myślę jednak, że skoro cię to niepokoi może warto odwiedzić ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodziło mi o to, że rok ma moje dziecko :-) Karmiłam jakoś do kwietnia, w listopadzie jedna miesiączka i do tej pory cisza. Denerwuję się trochę, bo czytam że z reguły po odstawienia od piersi, miesiączka powraca, a u mnie trwało to 7 miesięcy. Teraz już leci znowu 5 miesiąc bez. Nie żebym tęskniła za @, ale czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idż do gina bo my tu nic nie poradzimy. Skąd ktokolwiek ma wiedzieć czy to normalne czy nie? Raczej nie skoro tyle czasu nie karmisz. Ale tu odpowiedż da tylko lekarz więc nie pytaj więcej bo to nie ma sensu. Może zaszłaś w ciażę a może to inne problemy, skąd ktoś na forum ma wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne że na forum nikt mnie nie zdiagnozuje, ale jak już pisałam - u gina byłam. Wybieram się do innego, bo mój chyba jednak olał temat. Myślałam że może któraś mama miała podobny problem, i mogłaby podpowiedzieć np jakie badania robiła, by zbadać przyczynę. Mieszkam w małym miesiecie, gdzie terminy są ogromne, a z wynikami, myślę że inny ginekolog coś więcej by zaradził. W każdym razie, dziękuję za odp i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co ci okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dostałąm pierwszy okres 18 msc po porodzie ale cały czas kp,wiec nie wiem jak to jest jak się nie kp, myslalam ze to ma wlasnie scisły zwiazek. skoro gin tak powiedział to się tego trzymaj i rob to co on powie ewentualnie idz do innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moze jestes w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest normalne, zrób badania, bo może w kolejnej ciąży już jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kp kilkanaście miesięcy. Po porodzie krwawilam 2 tygodnie, a od tego czasu po półtora miesiąca dostałam @ i potem już regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×