Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Laleczka3

Rozstęp mięśni brzucha da się wyćwiczyć

Polecane posty

Gość Laleczka3

Dziewczyny, to prawda. Miałam rozejście na 4 palce (ciąża, duży brzuch, cesarka). Wszyscy doradzali mi żebym poszła na operację. A ja sprawdziłam na usg, czy nie mam przepukliny i znalazłam dobrego fizjoterapeutę, który dobrał mi ćwiczenia ( facet świeżo po studiach, zatem bez wielkiego doświadczenia). Ćwiczyłam każdego dnia przez 1,5 godziny. Skrupulatnie i wolno wykobywałam zadane ćwiczenia i po nie całych 2 m-cach został mi tylko 1 cm w okolicy pępka, koło mostka już mi się zeszły mięśnie. Dziewczyny, nie piszę tego żeby się chwalić, ale żeby powiedzieć Wam, żebyście nie szły bez walki na operację. Moja znajoma miała to samo i zgodziła się na zszycie tych mięśni. Podobno ma zkieteszowany brzuch, trudno jej zapiąć sobie biustonosz z tyłu i nie może kucając zawiązać sobie butów. Jak macie jakieś pytania, to piszcie. Postaram się odpowiedzieć. P**drawiam. Głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To gdzie ty masz te rozstępy: na mięśniach czy na skórze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka pisze o diastasis recti - rozstęp mięśni brzucha. Napisz z ciekawości jak ćwiczyłaś? Ja też miałam ogromne rozejście po drugiej ciąży i w sumie robiłam tylko to, ci zaleciła fizjoterapeutka w szpitalu, ale mam wrażenie, że calkiem się nie zeszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to w końcu sie dowiedziałam co mnie dolega. Od czasu porodu zastanawiałam sie co mi jest że mam dziwną przerwe między mięśniami. No to sie dowiedziałam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo niestety u nas kobietą w połogu nikt się za bardzo nie interesuje poza ewentualnie drogami rodnymi. O mięśniach brzucha ani dna macicy ( czyli Kegla ) ani słowa, szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*dna miednicy miało być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam rozstep miesni przez ciaze ,jestem drobna w klatsce piersiowej jak dziecko a moje dziecko az tak male nie bylo dla mojej budowy.Cala koncowke ciazy mialam dziwne mrowienie (tam gdzie mostek )i bolalo nawet nie wiedzialam czemu ,mialam takie wrazenie jakbym miala martwice skory ,strasznie pieklo.Jak urodzilam polozna powiedziala ze mam potargane miesnie na 2 palce .Nigdy nie cwiczylam i jakos nie zwrocilam wieksze uwagi nato co mowila polozna(ze nie moge dzwigac i o fizykoterapii).Jakos musialo mi sie to zrosnac samo bez cwiczen a brzuch mam ladny i nic nie widac i czuje sie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja 22.30 minelo juz dwa lata po porodzie i tak jak mowilam nie cwiczylam wogole zaraz po porodzie.Ale przypomnialam sobie ,ze cwiczylam pare miesiecy temu chodakowska secret i te cwiczenia na brzuch daly mi w kosc a wlasciwie na drugi dzien po mialam ten sam bol co w tedy w ciazy ,bolalo mnie tam gdzie mialam rozerwane miesnie i znow mialam dziwne mrowienie ,przestraszylam sie i przestalam cwiczyc i jakos przeszlo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laleczka3
No właśnie, rozstęp można b. Łatwo sprawdzić na necie jest opisane jak to zrobic. Można też sprawdzić na usg. Nie "leczone" prowadzi do przepukliny ( a w skrajnych przypadkach do martwicy narzadow wewnetrznych). Co do cwiczen, to robilam mnostwo brzuszkow (w roznych konfiguracjach z nogami wyprostowaynymi, zgietymi, z nogami na scianie). Nie radzilabym jednak probowac na wlasna reke. Te cwiczenia powinny byc dobrane indywidualnie. Ja mialam najwieksza przerwe do pepka do mostka. Dolna czesc brzucha pod pepkiem byla ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lsleczka3 a mialas wystający pępek i wypukly brzuch? Bo ja tak mam ale ginekolog podejrzewa przepukline... nie wiem czy isc do chirurga czy na usg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×