Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

gdzie operujecie dziecko? jakie są Wasze wrażenia i przeżycia? chętnie o tym porozmawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiecie mi.p
moja kolezanka ma i chodzi z corka do takiego szpitala w warszawie co jest kolo wiezowca plus gs kolo mariotu w warszawie. a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja raz w krakowie, następne w olsztynie, w olsztynie jest ok - lepiej niż w krakowie, mówię tak ogólnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonely, chcialam tylko napisac, ze ja urodzilam sie z rozszczepem podniebienia ponad 30 lat temu, i nie ma najmniejszego sladu, nie mam tez wady wymowy (z tym ze jako dziecko chodzilam do logopedy), operowana bylam w wieku 3 lat, i wiadomo bylo troche problemow, poprostu trzymajcie sie, duzo wiary , to tylko na poczatku wydaje sie takie straszne, zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za słowa otuchy!! straszne to było dla mnie jak się urodził a teraz to już jest ok! :-) synuś ma dziś prawie 7lat...bardzo się z niego cieszę!!..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonley a dlaczego nie jest jeszcze zoperowany, czy byly jakies p/wskazania, jak pisalam ja w wieku 3 lat mialam juz to za soba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
był operowany, już 5 operacji miał, za 2 miesiące nastepna - na razie ostatnia, a póżniej dopiero jak dorośnie... teraz te operacje robi sie wieloetapowo... też chodzi do logopedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anted22, a skąd u Ciebie ten rozszczep? istniało ryzyko, że twój dzieciaczek też bedzie go miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedactwo to sie nacerpi, tyle razy, ja mialam tylko jedna, i o dziwo , tyle late temu medycyna nie byla jeszcze tak rozwinieta jak teraz, a naprawde nie pozostalo po tym sladu zycze duzo wytrwalosci, i oby jak najszybciej bylo to za Wami❤️, sto usmiechow dla synka, musi byc dzielny chlopak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idę już teraz spać, bo mam jeszcze w domu takiego roczniaka i rano nie ma zmiłuj - ale chętnie wrócę do rozmowy jutro! pa pa! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas w rodzinie nie bylo wczesniej takich przypadkow, lekarze mowia, ze to moze pojawiac sie co drugie pokolenie,czyli niebezpieczenstwo czycha na moje wnuki. Czasami moze byc spowodowane jakimis czynnikami ktore zadzialaja podczas ciazy, choc moja mam mowi ze sledzono historie ciazy,czy moze jakies lakarstwa brala czy cos takiego i wlasciwie nie znamy genezy tego. Licze na to ze ominie to moje kolejne pokolenie, choc troche mnie wystraszylas, poniewaz myslaam ze teraz medycyna jest jeszce lepiej rozwinieta wiec to powinno byc leczone szybciej i sprawniej, a tu sie okazuje ze dluzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dłużej, odeszło się od operowania wszystkiego za jednym razem, u mnie też nie wiadomo skąd rozszczep...o tym drugim pokoleniu też lekarz mówił...papa! do jutra! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jessy27
współczuje, to okropnie wygląda. wogóle to do konca zycia widac ze ktos sie urodził z rozszczepem bo sa charakterystyczne kształty ust, to widać, współczuje, takie kalectwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, nie jest tak źle, jak operacja jest dobrze zrobiona to czasem nie wiele widać, są gorsze rzeczy niż rozszczep, uwierzcie - napatrzyłam się na nie w szpitalu przy okazji operacji mojego syna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just27
witam ja tez mam dziecko z rozszczepem wargi ale podniebienie jest wporzadku tylko ze moja coreczka ma obustronny chialam ja operowac w poznaniu ale robia to na 2 razy jezeli mozecie napiszcie gdzie mieliscie robione te zabiegi bylabym bardzo wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just27
moja coreczka w tej chwili ma dopiero 3 tygodnie a ja jestem z wielkopolski zastanawiamy sie rowniez nad warszawa w IMID

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja kolezanka
teraz 33 letnia tez sie urodzila z rozczepem. miala kilka operacji bo to leczy siewieloetapowo ale wszystko pewnie zalezy od tego jaka wada jest duza. u niej jdynie zdradzal ja glos taki nosowy poza tym moim zdaniem ok nie bylo nic widac oprocz malej blizenki nad warga ale takiej blizenki mozna sie dorobic w inny sposob np przez upadek i zwykle rozciecie wargi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, że tam operują rozszczepy i przyjeżdżają ludzie z całej Polski, ale tam też pewnie będą 2 etapy tej operacji, bo tak lepiej dla rozwoju buźki maluszka; nie wiem jak wygląda obustronny wargi ale czy robisz jakieś masaże tej wargi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just27
wiesz co nikt mi nie mowil o zadnych masazach tej wargi a jak uzywa smoczka to sie jeszcze mam nadzieje nie pogorszy nie wiem jak ci wytlumaczyc dwustronny ale naprawde ma niewielki pod noskiem ma jeszcze cialka nosek ma caly nie naruszony tylko ustka sa z dwoch ston jakby przeciete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no domyslam się jak to wygląda, zastanawialam sie czy mozliwy jest u małek taki masaż?...ten masaż to nic wielkiego, po prostu ma za zadanie rozciągać tą skórę żeby była elastyczna, co pomoże przy i po operacji, a jaki smoczek ona używa? taki zwykły czy specjalny dla rozszczepów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just27
ten smoczek ma z nuk no ale nie specjalny dla rozszcepow myslisz ze to cos moze zaszkodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Moj synek urodził sie z rozszczepem podniebienia miękkiego. Operowany byl jak miał roczek w Instytycie Matki i Dziecka w Warszawie Polecam ten szpital i lekarzy, sa REWELACYJNI Po operacji nie ma sladu, jeśli nie mowie lekarzom nikt nie wie , ze dziecko bylo operowane :) Synek am 2,5 latek, do logopedy chodzimy raz w tygodniu na godzinke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze ze synek włąsnie "nie nosuje" (nie mówi, przez nosek) co jest typowe dla dzieci z rozszczepem, nawet nasza Pani logopeda jest zaskoczona i zdziwiona ze tak pieknie ma zooperowany rozszczep. Operowany był u doktora Piwowwara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just27
czesc czarna to z tego co wynika wargi nie mial naruszonej a powiedz mi tylko czy robilas ten zabieg prywatnie czy na kase chorych i pewnie operowany byl przez pania prof.Z.Dutkiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jessy, wyrazy wspolczucia sa potrzebne czasami w takich chwilach, ale dziewczyny uwierzcie mi ze ja mam 34 lata, i ani sladu po rozszcepie, poprostu dobry chirurg czyni cuda, moj juz sw. pamieci. Moja mama sie nacierpaiala, poniewaz w tamtych czasach ludzie tego nieznali, zagladali do wozka i mowli ze urodzil sie potworek :(, nawet takie byly komentarze, wiekszosc jedzenia podawanego pipetka i lyzeczka, poniewaz nie bylo oddruchu ssania ( wiec o smoczku nie bylo mowy), ulewala sie noskiem , i ten nosowy glos, (jak sie nie staram , za szybko mowie), czasami , ale ja ucze j. angielskiego, i ludzie mysle ze to moj akcent :):):) takie super brytyjski. Fajnie ze sie wspieracie i dajecie sobie rady, teraz sa tez swietne masci zablizniajace, wiec po operacjach , jakrana sie zagoi koniecznie smarujcie. Jestem calym sercem z waszymi pociechami i z wami, napwno wszystkie operacje sie powiada, i wasze dzieci za kilka lat zapomna o tym, ze mialy jakikolwiek problem. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zszycie podniebienia miękkiego to najlżejsza ze wszystkich operacji, mówię z doświadczenia mojego dziecka i pośredniego mojego, nic dziwnego, że dzieciaczek ładnie mówi :-), z tego co wiem, smoczek ma znaczenie, nuk ma właśnie smoczki dla dzieci z rozszczepem, dowiedz się w aptece, moje dziecko z tego powodu "żyło" bez smoczka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just27
ciesze sie anted22 ze wspierasz nas duchowo ale w tych czasach ludzie duzo sie niezmienili ta ciekawosc ludzka bo musza obejrzec jak to wyglada a matke to najbardziej boli tak jak sie znalazla tutaj jessy to ona dokladnie do takich ludzi nalezy a to przeciez dzieciaczki sa zdrowe tyle ze tylko potrzebuja kilku zabiegow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×