Odpowiedz na ten temat

rozszerzanie diety dziecka tylko na piersi

• dagusia82 2013.01.27 [13:47]
    Drogie mamy jak to jest z tym rozszerzaniem diety? Moja córka jest tylko na piersi i jeszcze nic jej nie dawałam. Podczytuję forum i widzę że tu raczej wszystkie mamy daja b. wcześnie nowości a przecież niby do 6 miesięcy dziecko na piersi jest tylko na piersi. Starszej wprowadziłam kaszkę jak miała 4 miesiące a jak niecałe 5 słoiczki ale miała anemię i lekarka kazała ten miesiąc wcześniej dać. A jak wy robicie? Dodam że szczepienie mam ok 20 lutego a na poprzednim nie zapytałam bo lekarka miała chyba " zły dzień" bo jakaś naburmuszona byLa poza tym miałam zamieszanie z 2 dzieci i wyleciało mi z głowy. Podpowiedzcie coś proszę
    Martynka ur. 05.02.2009 Dominika ur. 18.09.2012
  • tikal 2013.01.27 [13:54]
    ja zaczełam rozszerzać jak miał 5,5 m-ca, ale tylko dlatego,że wracałam do pracy. Przy drugim dziecku zamierzam tylko i wyłącznie mlekiem przez 6 m-cy i po 6 zacząć rozszerzać. Matki z interentu nie są dla mnie autorytetem, ale wytyczne specjalistów.
  • Miarka 2013.01.27 [14:03]
    Ja zaczęła po 5 miesiącu rozszerzać bo aż jej slinka ciekła jak widziała że my jemy. Zaczęłam od kaszek potem jabłuszko marchew. Teraz wcina wszystko co dostaje.
    Aleksandra 9.06.2012 moje szczęście
  • mama dwóch dziewczynek 2013.01.27 [14:06]
    ja zaczęłam po 4 m-cu, chciałam mieć dłuższą przerwę między karmieniami. Zaczęłam rozszerzać od marchewki i jabłka, przez miesiąc miałam dwa posiłki - obiadek i deserek. Dopiero później kaszki...
  • tikal 2013.01.27 [14:07]
    "przecież niby do 6 miesięcy dziecko na piersi jest tylko na piersi." ---do konca 6 m-ca
  • Wydaje mi się że trzeba 2013.01.27 [14:32]
    podejść do tego intuicyjnie i obserwować dziecko. Jak maluch zaczyna ładnie chwytać ustami łyżkę (nie ssąco jak przy smoczku) , jak nie wypycha języka kiedy mu się podaje jedzenie to można spróbować. Moja córka jak skonczyła 5 miesiecy to za każdym razem jak widziała nas z mężem jedzących to wsadzała łapki do buzi i je gryzła więc dostała raz odemnie łyżeczkę kaszki jaglanej i praktycznie odrazu połknęła i tak się zaczęło usmiech.gif . Z pierwszym dzieckiem było inaczej bo trzymałam go na piersi do 6 miesiąca bez rozszerzania diety i niestety po pobraniu krwi wyszło że ma bardzo niski poziom żelaza i że muszę wprowadzić mięso co było dla mnie szokiem bo mały jeszcze nawet smaku kaszki ani marchewki nie znał . Jak dziecko skończy 5 miesięcy to można zrobić badanie krwi i przekonać się czy ta rezerwa żelaza jest prawidłowa czy też już sie skończyła i zacząć rozszerzać dietę.
  • Ja zaczęłam wprowadzać 2013.01.27 [14:37]
    kleik ryżowy jak córka skończyła 4 miesiące a kolejne składniki (kaszka ryżowa, kukurydziana, jaglana i gryczana ) jak skończyła 5 miesięcy by przejść na warzywa i mięso. Mając 7 miesięcy po raz pierwszy dostała cielęcinę (wcześniej dostawała tylko kurczaka, indyka, królika).
  • Ja zaczęłam wprowadzać 2013.01.27 [14:41]
    inne produkty niż mleko jak córka skończyła 5 miesięcy (wcześniej była tylko na piersi) . Lekarz powiedział mi że największym błędem polskich matek i lekarzy jest propagowanie późnego podawania mięsa . Niemowle 6 miesięczne bardzo często poznaje dopiero smak marchewki i jabłka a powinno dostawać już żelazo z mięsa. Najwięcej niemowląt które do 6 miesiąca były karmione jedynie mlekiem a dopiero w 7 miesiącu mięsem , miały anemię.
  • Ja zaczęłam wprowadzać 2013.01.27 [14:41]
    O i w naturalny sposób zdublowałam czyiś nick usmiech.gif . Sorrkiusmiech.gif
  • dagusia82 2013.01.27 [21:09]
    dziękuję za wszystkie odpowiedzi, też myślę że się do pełnych 5 miesięcy na pewno wstrzymam, tylko tak się zastanawiałam do dlaczego większość mam tak się spieszy z tym rozszerzaniem.
    Zrobię badanie ok 5 miesięcy i zobaczę. Starsza miała anemię lekką właśnie i kilka dni przed ukończeniem 5 miesięcy lekarka kazała już wprowadzać, ale ona od początku była dokarmiana
    Martynka ur. 05.02.2009 Dominika ur. 18.09.2012

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...