Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kołyska sosnowa

Ruchy dziecka a łożysko na ścianie przedniej

Polecane posty

Gość kołyska sosnowa

mam łożysko na ścianie przedniej i od samego początku czuję baaaardzo słabo i rzadko ruchy dziecka aktualnie jestem w 34 tygodniu kilka razy byłam już na ktg i wszystko dobrze na usg też ok lekarze mówią że widocznie taki mój urok że nie będę czuła ruchów albo rzadko i słabo czy któraś z was tak miała i wszystko z dzidzią było ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, ja tak miałam. Ruchy miałam na tyle słabe, że w szpitali kazali mi na ktg przychodzić wyłącznie wtedy kiedy czułam jakąś aktywność dziecka, inaczej była zawężona oscylacja i musiałam mieć robione usg w celu wykluczenia złych przepywów :) Poza tym, mój synek nawet po porodzie pierwsze 4 miesiące tak naprawdę przespał, więc to taki okaz był. Teraz jako dwulatek jest tak *****iwy, że zastanawiam się czy nie ma czasem ADHD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam, że łożysko też miałam na ścianie przedniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To normalne że łożysko na przedniej ścianie amortyzuje ruchy. W przypadku umiejscowienia łożyska na ścianie tylnej bardziej czuje się ruchy gdyż dziecko kopie bezpośrednio w ścianę macicy. A logicznie skoro jest na przedniej to najpierw kopie w łożysko a potem coś czuć na ścianie macicy. Nie denerwuj się możliwe że taki też twój urok że słabo będziesz ruchy czuć albo babel nie będzie zawodowym piłkarzem :-P jeśli ktg wychodzi bez zarzutów to nie ma się co martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kołyska sosnowa
dziękuję wam nie ukrywam że się martwię tym że od samego początku te ruchy czuje słabo i naprawdę bardzo rzadko mam nadzieję że jest to spowodowane łożyskiem na ścianie przedniej i tym że mała będzie leniuszkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kołyska sosnowa
może jeszcze jakieś mamy się wypowiedzą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kołyska sosnowa
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam łożysko na przedniej ścianie, ale jestem w 22 tygodniu ciązy i czuję ruchy, czasami kilka naraz i to mocne, sle takie żadziej się zdarzają..z początku żebu wyczuć *****musiałam się kłaść na plecach z rękami na brzuchu i czekać aż się chociaż troszkę ruszy jak już poczułam te pierwsze razy tak teraz czuje każdy ruch, to był mój sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rozumiem autorkę, przez ruchy moze stwierdzić czy z dzieckiem wszystko jest ok, bo skoro nie czuje ruchów to wcale się nie dziwie się, że się martwi, ja też się martwie jak się nie rusza w podobnych godzinach co zawsze, ale okazuje się, że po prostu dłużej poleniuchowało i dlatego się nie ruszało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kołyska sosnowa
no to prawda bardzo się tym martwię ze małą tak rzadko i słabo daje o sobie znać ale mam nadzieję że skoro ruchy na ktg wychodzą i na usg wszystko ok to że po prostu mała jest leniuszkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie. Temat już nieco stary, ale również mnie dotyczy. TO moja druga ciąża, 32 tc i łożysko na przedniej ścianie. Nie czuje ruchów prawie wcale...również raz byłam w szpitalu, raz szybciej na wizycie bo w głowe dostawałam. I wszystko z synkiem było ok. Teraz też od wczoraj nic nie czuje. No bardzo dziwne uczuciem przyznam być w ciąży i nie czuć dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też miałam łożysko na przedniej ścianie (urodziłam w tamtym tygodniu śliczną córeczkę) ale kiedy jeszcze była w brzuchu skarżyłam się prowadzącej na słabe ruchy po którymś razie dała mi skierowanie do szpitala i okazało się nie potrzebne, bo dziecko miało książkowe wyniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laaailaaa
Ja tylko nie rozumiem, czemu skoro dziecko się kręci to z powodu łożyska na przedniej ścianie, gorzej czuje się jego ruchy. przecież uderza chyba tez w inne sektory, że się tak wyrażę. Czemu tego nie czuć? To tak jakby czucie miała tylko ta przednia część osłonięta przez łożysko... (???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest płyn, sa tkanki, widac się amortyzuje gdzie indziej równie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosienka1977
Tez jestem w 20 tyg. ciazy i nie czuje rzadnych ruchow od trzech dni ,choc wczesniej pojawialy sie od 18 tyg najczesciej wieczorem.To bylo takie uczucie wiercenia sie w brzuszku.Straznie sie martwie a wizyta dopiero za 1.5 tyg.To nasze wyczekane i wymodlone dzieciatko,o ktore staralismy sie 15 lat,poczete z pomoca in vitro,dlatego tak bardzo sie boje .Tymbardziej ze 2 lata wczesniej stracilismy naturalnie poczeta kruszynke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×