Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asia29

SAB SIMPLEX na kolkę

Polecane posty

Mam pytanie do tych, które wiedzą: jakie powinno być dawkowanie Sab Simplex? Dostałam ten środek, lecz bez ulotki. Dotychczas stosowałam infacol,który działa bardzo dobrze na mojego małego połykacza powietrza. Wiem tylko o Sab S., że ma taki sam składnik aktywny, jak infacol, a więc simeticonum. Ale nie wiem, jakie jest dawkowanie, dlatego proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarz kazał podawać małemu 3 razy dziennie po 7 kropli, u nas się sprawdziło!!! powodzenia z kolką!!! ale najlepszy był odkurzacz, tzn.jego warkot mały przy nim zasypiał i kolki nie było, super sprawa polecam lepsze od sabu!!! sama sprawdziłam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali 🌻 dziękuję. Mój synek ma 2 miesiące, czy ta dawka będzie odpowiednia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak najbardziej, aj swojemu też tak zaczęłam podawać, tak kazał lekarz. Sprawdź jak bedzie płakał i włącz odkurzacz to zobaczysz czy się uspokoi, bo mój od razu i słuchał. czasem odkurzacz chodził godzinę ale pomagało i leków nie trzeba było brac bo po co faszerowac dzieciaka, sama zobaczysz życze powodzenia. My już po kolce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witasx
Moja córeczka ma mega kolki i nie działa nic w normalnych dawkach. Espumisan, Esputicon, Infakol i Sab simplex. Teraz podaje Sab simplex i dawka która zaczęła działać to przy każdym posiłku 15 kropel. Posiłki są co 2,5 godziny w nocy co 4. Z tego co się oriętuję to ten lek jak i infacol nie można zbytnio przedawkować bo nie wchłania sie do organizmu tylko przelatuję przez bobasa. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobotic
to polski odpowiednik sab simplexu, ma minimalnie mniejsze stezenie simetikonu i jednoczesnie chyba najwieksze na naszym rynku, jest tani i bez recepty i na moje dziecko dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga28
Witam Nam bardzo pomógł sab simplex, wystarczyło tylko jedno opakowanie i u naszego Igorka kolka ustała. Kupiliśmy dwa opakowanie no i jedno właśnie nam zostało, Jeżeli ktoś by był chętny to odsprzedam po atrakcyjnej cenie.(data ważności 09/2011) Proszę o kontakt na maila. Daga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabellakol
dziewczyny a od kiedy mozna stosowac SAB SIMPLEX u nowrodka bo moj maly ma 3 tyg i polozna wlasnie ten preparat mi polecila ,ze mozna dawac ale ja sie troche boje w koncu to jeszcze takie male dzieciatko.Co do wlaczonego odkurzacza to ja moge polecic suszarke do wlosow-cieply podmuch na brzuch i szum usokaja maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabellakol
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga28
od 2 tygodnia życia można stosować sab simplex tak mówiła mi położna. Ja podawałam po 15kropelek przed kazdym jednym jedzeniem bo jeśli nie bedzie się regu larnei podawac przed kazdym posilkiem lek ten jest malo skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabellakol
dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pattka
Dziewczyny jak mozecie faszerowac swoje dzieci na umor tymi srodkami.. moja córcia ma 2 i pol miesiaca rowniez sie mecze z kolkami probowalam kilka srodkow ale nie zeby przesadzac robicie dziecku krzywde sie pozniej to odbije na maluszka zdrowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muchaniesiada
Już nie mogę czytać tych bzdur, że niemieckie lepsze, a czeskie gorsze. Sama kupiłam w czeskiej e-aptece docsimon (czy jakoś tak), i jak czekałam na przesyłkę to się naczytałam, że te czeskie to podróba, i byłam tak przerażona, że chciałam koniecznie niemieckie. Ale mąż mnie opanował. I bardzo dobrze. Stosuję (już 4 butelki zużyłam) czeski sab simplex i kolki zniknęły na dobre. Więc wszystkich handlarzy proszę - nie wypisujcie bzdur, nie wprowadzajcie młodych matek w taki błąd, bo nic gorszego jak żerować na emocjach. Ta reklama niemieckich kropelek tak się rozrosła, że jestem przerażona. Dziewczyny, naprawdę nie warto przepłacać. Są inne wydatki. A te krople- jak mają pomóc to pomogą, a jak nie, to nawet te 'lepsze' niemieckie nie zdziałają cudów. Skład jest ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama xxx
nie na wszystkie dzieci te krople dzialaja! niektore jeszcze gorzej placza, trzeba niestety probowac roznych sposobow a najpierw zapobiegac a nie leczyc. po karmieniu nalezy pilnowac by dziecku sie odbilo!!! i bardzo wazne jest czeste kladzenie dziecka na brzuszku. moja corka po tych "zabiegach" nie makolki juz od kilkunastu dni i nie stosuje zadnych lekow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Wikusi:)
Ja i moja teściowa która jest pediatrą stosowaliśmy wszystkie możliwe sposoby. Moja córeczka w ciągu dnia nawet 10 godzin śpi na brzuszku a mimo to ma problemy. Moja dieta także jest ograniczona ponieważ karmie tylko piersią od wczoraj dajemy jej sab simplex i zobaczymy czy coś się zmieni na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Hanusi
my też stosowaliśmy sab simplex tylko ten niemiecki. Uważam że jest najlepszy a stosowałam wszystko od masaży kropelek poprzez te rureczki windi. na szczescie jestesmy już po kolkach mała ma już 9 m-cy. ale ten okres kolkowy wspominam upiornie. mamy jeszcze jedną całą nieotwieraną buteleczkę tego specyfiku a wiem ze trudno zdobyc ten niemiecki szczególnie odkąd na allegro zabronili sprzeadawać tego rodzaju środki. Mam nadzieje ze może jakiś jeszcze brzuszek te kropelki uratują od bóli. Mają ważność do 02.2012 sprzedam je za tyle za ile sama kupiłam (38). Jeśli ktoś jest zainteresowany podaje maila patrycjagalinska@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam do sprzedania sab simplex niemiecki,kupilam ok 20 butelek ktore mialam sprzedac na allegro no ale mi wycofali jezeli ktos byl by zainteresowany prosze napisac,oryginalnie zapakowane sa 1szt 35zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama krytianka
dopier dałam dwa razy. daje rano po 15 kropelek i super pomogło oby nie zapeszać:) ale nie mam pojęcia do kiedy dawc bo zawsze myślałam że kolki są do 3 miesiąca a moje dziecko ma 4 miesiące! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dawała dość długo,do 8 m-ca,ale tylko na noc ,bo moje dziecko zasypiało przy butelce i nie odbijało.Latwij jej było wydaloc gazy w nocy.Co do dawkowania to do kazdej butelki mleka 15 kropli,jak była starsza to zmniejszałam do 10-8 kropli.Wolałam nie ryzykowac powrótu kolki,bo niektóre dzieci cierpia na ta dolegliwość nawet do roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama krystianka
to znaczy że te kropelki mam podawać do roku! a dziecko nie przyzwyczai się do ich pomocy? czy to nie wzburzy jakoś zlej pracy jelitek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama krystianka
a powiedzcie może nie tu powinnam się pytać ale jeśli podaje nowy produkt to musze zaczynać zawsze stopniowo od jednej lyzeczki? i kazdy nastepny tak robić? a jeśli podaje np. jabuszko tydzień a pózniej podam pierwszy dzień np. marcheweczkę to moge w ten sam dzien podac tez jabuszko które jadł wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akoreetka
Faszerujecie dzieci takim świństwem? Czytałyście skład? podajecie niemowlakom benzoesan sodu, aspartam? gratuluje... Przecież ten lek nie jest dopuszczony w Polsce do obrotu - jakieś tego powody były prawda? Współczuje Waszym dzieciom od urodzenia faszerowanym ciężką chemią!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -JOSEPHINE-
A wiesz jakie spustoszenie sieje ból w układzie nerwowym u dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunajka
Nie lepiej podać np. Viburcol, zdrowszy a też skuteczny środek na kolki. Po co truć dzieci takimi szkodliwymi substancjami? Niby tylko 15 kropelek, ale trzeba to podawać codziennie, przez dłuższy czas a to zostawia ślad w organizmie. Ja już wolę homeopatię w takich sytuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym się bała :P
Ja tam bym się bała faszerować dziecko lekami, które nie są dopuszczone do sprzedaży na terenie naszego kraju. Lepiej podać bezpieczny i polecany przez pediatrów czopek Viburcol, herbatkę koperkową etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atominka666
A ja w ogóle jestem ciekawa skad wy bierzecie ten sab simplex skoro on nie jest ani lekiem polskim ani nie jest dopuszczony do sprzedaży na terenie naszego kraju. Wolę tak jak i moje przedmówczynie bezpieczne czopki Viburcol, które są rekomendowane przez większość pediatrów. Swojego dziecka narażać nie będę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prinzesska27
Ale dopuszczony jest w Niemczech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 kropli do każdego karmienia. Viburcol są bezpieczniejsze, u nas się bardziej sprawdziły. Sab Simplex bardzo tanio mozna kupić w Czechach. Na kolki dobre są też specjalne rurki GLOBAL .Mozna je kupić na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×