Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Siedziska bez oparcia samochodowe od jakiego wieku

Polecane posty

Gość gość

Mój synek ma 3 lata 96 cm wzrostu i wazy 16 kg, czy mogę już przejść na to siedzisko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niby od 4 roku sie uzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie, jeżeli pas mu się nie zatrzymuje na twarzy czy szyi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezu... Przecież takie dziecko w ogóle nie jest bezpieczne na takim siedzisku. To służy tylko aby nie dostać mandatu. Nie kochasz swojego dziecka? Szkoda Ci kasy, aby kupić odpowiedni fotelik? Weź popatrz na fotele 15-36 kg, te nie są już nie wiadomo jak drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj tez ma 3 latka i z tego co wiem takie dziecko powinno miec chroniona glowke dlatego fotelik 15-36 bylby o wiele lepszy od zwyklego "poddupnika" ktory nie sluzy by dziecko bylo bezpieczne tylko zeby nie dostac mandatu, ja mam dla mojego synka Maxi Cosi Rodifix, polecam jestem pewna ze syn jest bezpieczny w nim..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziecko w fotliku musi jezdzic do 36 kg wagi, wzrost 120 cm wiek ok 13 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kretynka :) zeby 3 latka tak wozic .. modl sie zeby wypadku nie bylo... zal i na fotlik ci wygac 500 zl to wydasz na pogrzeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Że co niby?! :o Mój 7 latek jeżdzi na podkładce ma 125cm i wagi 25kg raczej nie widuje 7-8-9-latków w fotelikach, naprawdę NIGDY nie widziałam tak dużego dziecka w foteliku, i raczej tylko matki małych dzieci snuja takie wizje że ich kilkulatek będzie jeździł w cudnym foteliku z tysiącami atestów, z doświadczenia wiem że przeciętne dziecko w wieku szkolnym nie usiądzie do takiego fotelika ale cóż naiwnośc młodych matek jest urocza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13.05.14 [zgłoś do usunięcia] Nie wiesz że złorzeczenie powraca i jest to grzech ciężki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takim razie jakieś 90% rodziców nie powinno mieć dzieci- jak już pisałam uwielbiam te urocze mamuśki które jako rodzic debiutowały rok wcześniej :) I nie rozumiem tych durnych komentów o wozeniu dziecka np. 30kg w foteliku jako cudowna odpowiedzialna mama bo fotelik taki super a podkładka bee- czy gdy twoje dziecko osiągnie wage 36.5 kg przesadzisz je do podkładki będziesz ta zła i narazajaca zycie dziecka? Co przestaniesz tak z dnia na dzień kochac dziecko i narazisz je na te straaaaaszna podkładke? Moje dziecko jest wozone do szkoły autem jak około 90% jego rówieśników i ZADNE dziecko z jego klasy nie jeździ w foteliku a na podkładce lub tak jak moje podkładka z oparciem. Podejrzewam że u sporej liczby osób używanie fotelika u np. 9l to nie troska o dziecko a wozenie go w starym foteliku który ma dziecko od 2-3r.ż i jest to zwykłe skąpstwo a nie troska o nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
' gość Że co niby?! pechowiec.gif Mój 7 latek jeżdzi na podkładce ma 125cm i wagi 25kg raczej nie widuje 7-8-9-latków w fotelikach, naprawdę NIGDY nie widziałam tak dużego dziecka w foteliku, i raczej tylko matki małych dzieci snuja takie wizje że ich kilkulatek będzie jeździł w cudnym foteliku z tysiącami atestów, z doświadczenia wiem że przeciętne dziecko w wieku szkolnym nie usiądzie do takiego fotelika ale cóż naiwnośc młodych matek jest urocza oczko.gif ' no i dobrze ze tak jezdzi bo wymog jest taki ze dziecko ma miec ok36 kg wagi LUB 120 cm wzrostu wiec twoje dziecko wedlug regul jezdzi na podkladce wiec nie jestes taka buntowniczka na jaka sie robisz buahahahhahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie robie się na buntowniczke tylko nie rozumiem tego głupiego trendu że dziecko jeżdżce na podkładce powinno wedle matek z forum zginąć w wypadku samochodowym by utrzeć " głupiej" matce nosa. To obrzydliwe tylko na tym forum spotkałam się z takim prymitywizem dziecko na podkładce- matka debilka kobieta w ciąży na wakacjach- powinna poronić, nie wydasz na fotelik wydasz na pogrzeb :o Zastanówcie się zanim coś napiszecie bo chyba jesteście zbyt pewne siebie w tych osadach i rzucaniu tekstów które maja być zła wróżbą, trochę pokory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"sporej liczby osób używanie fotelika u np. 9l to nie troska o dziecko a wozenie go w starym foteliku który ma dziecko od 2-3r.ż i jest to zwykłe skąpstwo a nie troska o nie." skoro masz takie obserwacje i doswiaczenia to.... wspolczuje znajomych, rodziny i otoczenia ... ja takich rzeczy wsrod znajomych czy rodzicow dzieci ktore przywozone sa do szkoly nie zauwazam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w życiu nie posadzę swojego dziecka na podstawce, chyba bym muiała zgłupieć, teraz mamy pebble ale potem kupię następne foteliki, bezpieczeństwo jest wazniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja dwójka jeździ na podkładce, syn 5 lat jest wysoki jak na swój wiek, bo właśnie ma 126 cm, córka ma blisko 130 (7 lat). Podkładka ma pas ściągający do pasa samochodowego, żadnemu pas nie leci przez szyję, a przez ramię. Do tego, dla własnego psychicznego komfortu dokupiłam takie "rogale" podróżne, mocowane od zagłówka poprzez tułów dziecka (skośnie) i przypina się go do pasa przy klamrze. Większa część "rogala" jest na poziomie głowy dziecka, więc jak w trakcie jazdy dziecko przyśnie, to głowa leży na rogalu, a nie na szybie (amortyzacja wstrząsów i dodatkowych uderzeń, co się może zdarzyć). / Żadne z dzieci nie mieści się w standardowy fotelik do 36 kg, szczególnie zimą, więc to jest skrajna głupota sugerować się wyłącznie tą miarą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj 9 letni ! syn nadal jezdzi w foteliku :P Odpowiednim dla jego wieku, wzrostu I wagi. Nie uwaza tego za siare, wytlumaczylam mu, ze to zaden obciach, obciachem to jest potem pisanie na forum o wsparcie na rehabilitacje dziecka po wypadku:P Dawno temu wypozyczylismy auto na wakacje I nie dali nam fotelika, tylko podkladke.. syn mial 4 lata.. jak zasnal , to te gowniane, niedostosowane do dziecka pasy samochodowe wogole go nie trzymaly w pionie ! Wisial w nich, musialam usiasc z nim z tylu I go trzymac.. Super bezpieczne to bylo, no nie ? Zdrowe, wygodne:P W roli matki zadebiutowalam 22 lata temu, gdy nie bylo mowy o jakis fotelikach dla dzieci:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn, lat 6,5, bez najmniejszego problemu jeździ w foteliku 15-36 kg i nie widzę powodu dlaczego za rok czy dwa miałby w foteliku nie jeździć. Miejsca ma jeszcze sporo, mimo, że waży ok. 25 kg, ma ok. 122 cm. Śmieszy mnie gadanie, że dziecko nie chce jeździć w foteliku - w końcu kto rządzi w rodzinie? Wychodzi na to, że dziecko, a rodzice nie mają nic do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyneczka88
moja córka ma w tej chwili 7,5 roku i jeździ w foteliku od 15-36 kg.Mam dużą regulacje zagłówka i śmiało przez jakiś czas posłuży, potem będzie dla młodszej.Zapinana jest na normalny pas, do tego mamy funkcję iso fix,więc fotelik "nie lata" Nie wsadziłabym dzieciaka na jakiś g*******e siedzisko za 20 zł,po to tylko ,aby było.Jak się wozi dzieci samochodem to ich bezpieczeństwo jest na 1 planie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wstyd się przyznać moje drogie Panie ale pracuję u producenta waszych ukochanych podkładek i powiem jedno że kupno atestu wcale nie jest dużym kosztem dla takiego przedsięwzięcia i wypisania na nim czego tam duszą zapragnie dodam że marketingowa dusza. No cóż to tylko kwestia rozsądku rodziców ale jak trwoga to do producenta a oni rączki umywają. Mój syn ma 7 lat i 134 cm i bez fotelika nie wsiada do auta ale tak się dzieje tylko w tedy gdy się z dzieckiem rozmawia o potrzebie takiego komfortu i bezpieczeństwie jazdy. Foteliki to w dzisiejszych czasach nie majątek i jak nie stać mnie było na nowy kupiłam używany ale chronie jego głowę i kręgosłup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystarczyło poszukać w google a nie pytać zatroskanych mamusiek na forum...każda ma swoje zdanie a przepisy przepisami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak będzie dobry strzał drogie mamuśki to choćby te dziecko jechało w klatce i kasku to nic nie da.Najlepiej kupić tira !!!jest najbezpieczniej !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przejmujcie się tymi docinkami mamy, które mają podstawki, mój 7 latek nie mieści się w foteliku i tez mam podkładkę dla 4 latka tez mam zamiar kupić bo wariuje w foteliku, jeżdżę tylko po mieście i prędkości nie rozwijam, w wielu wypadkach nic człowiekowi nie pomaga ani pasy ani foteliki za kilkaset zł, lepiej być doświadczonym kierowca niż mama na pokaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za namową koleżanki kupiłam urzadzenie podtrzymujace Smart Kid Belt, super jest. Mocuje się dziecko nim podczas jazdy, na spokojnie, prosto a zabezpiecza super.Zastępuje fotelik, podkładke. Posiada wymagane atesty, przeszło pozytywnie testy zderzeniowe i co ważne w Polsce także jest dopuszczone do uzytku. tu zobaczcie https://smartkidbelt.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_nauczycielka
Te poddupniki to są śmieci. Dzieci jak najdłużej powinny miec foteliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidziuchnna
no ale 11latkowi fotelika nie kupisz, też nie jestem zwolenniczka podkładek , ale ten Smart Kid Belt robi wrażenie, oglądałam filmy z testów urządzenia, lepiej wychodzi jak foteliki. Z resztą sami zobaczcie, nie będę gołosłowna https://www.youtube.com/watch?v=g9ZhnQO5oKE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marinka456
Lepiej sprawdzi się Smart Kid Belt z tym że jest od 5rz. O wiele bezpieczniej dla dziecka. Zero nurkowania. Pas wiele lepiej trzyma i dzięki dopasowaniu przez adapter spełnia swoją funkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wredne suki tutaj, przykre dzieci wyrosna takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wredne suki tutaj, przykre dzieci wyrosna takie same. Jak mozna krytykowac innych w taki sposob, fachowcy mowia od 4 lat jest ok ale the durne baby tutaj obrazaja innych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×