Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość żyrafa155

Silne bóle w kroczu,kłucia w pochwie,pęcherzu i dole brzucha

Polecane posty

Gość żyrafa155

Od ok. 31 tygodnia ciąży zaczęło mnie boleć krocze,kość łonowa,miednica i kręgosłup z lewej głównie strony. Do tego odczuwam silne pieczenie i kłucie w pochwie oraz kłucie w pęcherzu i cewce moczowej. Te dolegliwości nasilają się przede wszystkim jak chodzę,stoję,siedzę lub przekręcam się z boku na bok oraz gdy chcę wstać z łóżka. Po tygodniu tych bóli (tydzień temu)wybrałam się na IP bo bolało mnie już bardzo mocno,wtedy lekarka stwierdziła,że główka mocno napiera i szyjka jest skrócona,ale twarda i zamknięta. Ponieważ na drugi dzień miałam wizytę u swojego lekarza,nie zostałam w szpitalu tylko kazano mi leżeć. Mój gin. stwierdził że wszystko jest w porządku,szyjka ma ok.3 cm. i nie mam się czym martwić.Mam się oszczędzać,bo jak spytałam czy muszę w końcu leżeć czy nie stwierdził,że umiarkowanie. Więc żeby dmuchać na zimne,większość czasu leżę w łóżku,poruszam się po domu,nie chodzę nigdzie chyba że z mężem samochodem do kogoś. Wolę dmuchać na zimne,chciałabym dotrzymać do 36 tygodnia. Zauważyłam,że jak się oszczędzam a w szczególności leżę to mnie tak nie boli bardzo.Martwi mnie tylko fakt,że miewam w dole brzucha takie kłucia i bóle jak na okres,głownie w nocy i w szczególności jak się denerwuję,stawia mi się tez macica. Jednak lekarz uważa,że wszystko jest ok, kazał mi przez kilka dni pobrać nospę i magnez 3xdziennie,potem zmniejszyć do 2 xdziennie. Czy któraś z Was też tak miała? Nie mogę już normalnie funkcjonować,do tego drętwieje mi górna część brzucha,bardzo boli żołądek,tylko leżenie wtedy na prawym boku ( bo na lewym robi mi się ucisk z lewej strony i pogłębia się ten ból żołądka)albo ewentualnie na wznak przynosi poprawę. Czy ja jestem ewenementem i tak okropnie przechodzę tą ciążę? Teraz kończy mi się 33 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żyrafa155
ja jak byłam na IP mówiłam o tym bólu w gornej części brzucha,lekarka nic nie powiedziała,mój lekarz też nic, tym się akurat nie martwię zbytnio, bo koleżanka miała identycznie,dretwienie pod biustem i czuła jakby ciało obce,to przez ucisk,jej lekarka mówiła że to normalne,urodziła zdrowego synka. Ja do tego mam ból ale u mnie są to skurcze żołądka,od początku ciąży mam bardzo duże problemy z żołądkiem, musiałam brać leki od gastrologa,a teraz dodatkowo wielki brzuch i dziecko uciska mi żołądek i boli. Najbardziej po jedzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żyrafa155
USG tak,KTG nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona czyli przyszła mama
Dziwi mnie, że lekarzy nie zaniepokoiło ból w pęcherzu i cewce bo to może świadczyć o infekcji, tak samo ból brzucha może być przyczyną np. problemu z pęcherzem, nerkami. Możesz mieć np. zakażenie dróg moczowych, które jest powszechne w ciąży albo po prostu zapalenie pęcherza. Zrób sobie badanie na CRP to pokaże Ci czy masz stan zapalny. Co do kłucia w pochwie to raczej w ciąży normalne, też miewam czasem. Bóle jak na okres mogą być niepokojące, jeżeli trwają zbyt długo bo może to grozić przedwczesnym porodem. Bóle w górnej części brzucha na wysokości dna macicy to pewnie związane są z ćwiczeniami macicy i stąd też jej stawianie się. Mi zdarzyły się bóle własnie w górnej części, ale to raczej były takie skurcze jelit wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafa ja mam prawie wszystko to samo ale od ok 36 tygodnia, czasem bóle podbrzusza i pachwin nie pozwalały mi spać pół nocy. I też podobno wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żyrafa155
Wyniki moczu mam ok, z pęcherzem miałam zawsze problemy i z nawracającymi stanami zapalnymi pochwy. Teraz dostałam globulki pimafucin dopochwowo,bo mój lekarz uparcie twierdzi,że u mnie to są objawy grzybicy. Bóle jak na okres miałam np. dzisiaj w nocy,w ciągu dnia nie. Generalnie te kłucia się pojawiają głównie jak chodzę lub siedzę i jak mała się rusza,chyba uciska wtedy te wszystkie nerwy. Jak zaczyna się poruszać a ja siedzę,to jest masakra,na dole kłuje,boli,piecze a nagórze uciska i boli,tak jakby miała mało miejsca,było jej ciasno i uciska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żyrafa155
aaa_ważka.....ano dlatego obawiam się wcześniejszego porodu i jak najwięcej staram się leżeć, nie wiem czy słusznie ale chciałabym dotrzymać do 36 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×