Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość innaginatte25

SKĄD ...........w ciąży sie biorą mdłości....co je powoduje

Polecane posty

Gość innaginatte25

pytam poniewaz zastanawia mnie fakt ze dziecko nie rozwija sie w zołądku ale w macicy....i dlaczego są w ciazy mdłosci ...co je powoduje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytam poniewaz zastanawia mnie fakt ze dziecko nie rozwija sie w zołądku ale w macicy....i dlaczego są w ciazy mdłosci ...co je powoduje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podwyzszony poziom
niektorych hormonow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojc....ales ty mądra a własnych dzieci to raczej nie masz.....? a przeczytałas o co pytałam ...raczej nie, bo piszesz zupełnie o czymś innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko przez hormony
burza hormonalna w początkowym okresie ciąży wywołuje tą dolegliwość, na szczęście przejściową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie wzrost poziomu HCG - czyli gonadotropiny kosmówkowej powoduje uczucie mdłości (od ok. 12tygodnia ten poziom troszkę spada i dlatego mdłości wtedy przechodzą). Potwierdza tą teorię fakt, że w schorzeniach ze zwiększoną wielokrotnie ilością tego hormonu głównym objawem są właśnie nasilone wymioty. A tak generalnie to mówi się, że jest to mechanizm obronny dziecka, żeby mama nie zjadła jakiś szkodliwych dla niego substancji i w ogóle bardziej uważała na to co je i kiedy. Ale ciekawe jest to, że niektóre kobiety bardzo wymiotuje a inne zupełnie nie mają nudności...niby tyle już wiemy, ale jednak wiele informacji w medycynie jest jeszcze nieodkrytych:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olilla
Chyba 2 tyg. temu w gazecie nie pamiętam jakiej, chyba w Wyborczej pisało, że młdłości w ciąży są spowodowane oczyszczaniem się organizmu z toksyn. I jest to jeden z najzdrowszych jej objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigejl
olila--ale bzdur sie naczytałaś.rzyganie to najzdrowszy objaw? tu chodzi o to, że zarodek w poczatkowej fazie postrzegany jest przez organizm za intruza, pasożyta i chce sie go pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abigejl-to chyba moj syn był intruzem przez 9 miesięcy bo mdłości miałam aż do porodu....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigejl
pewnie tak.róznie bywa. no napewno nie oczyszczałaś sie z toksyn przez 9 miechów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×