Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość załamana mamusia

Smaruje 3x dziennie brzuch, a swędzi bardzo i pojawiają się rozstępy eh pomóżcie

Polecane posty

Gość załamana mamusia

Pomóżcie co mam robić. Jestem załamana. To moja druga ciąża, pierwsza leżąca zagrożona skurcze od 20 tygodnia nie mogłam smarować. Było dużo rozstępów doszły do wysokości pępka. Minęło 4 lata druga ciąża smaruje ile mogę tłustym masłem Palmers takim w kółku, la Roche posay i balsamem Palmers. Powoli widzę jak wszystkie zakończenia starych rozstępów robią się sine jakby miały pękać wyżej :-( nie wiem co robić! Czy są jakieś lepsze kosmetyki??? Pomóżcie dziewczyny. Jestem w 24 tygodniu mam spory brzuch i dużo przede mną :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem w 37 nie smaruje niczym, swędzi od około 30 tygodnia, ale nic dalej nie poszło. Na moje szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana mamusia
Nie wiem czy mam jeszcze dołączyć jakiś olejek pod prysznic, plus oliwke po kąpieli wcierac..chce żeby coś zostało z tego mojego brzucha. Składam na laser chciałam po ciąży uderzyć w stare rozstępy ale cholera liczyłam, że gorzej nie będzie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przykro nam, ale rozstepy to po czesci tak jak celulit genetyczna przypadlosc i jezeli masz do niej sklonnosci to Zadne balsamy nawet za grube pieniadze nie pomoga. takie zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana mamusia
Może jednak Palmers jest za słaby? Jest coś może specjalistycznego? Kąpiele w oilatum itd? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się wydaje że za dużo jesz słodyczy. Przynajmniej to może być jeden z powodów. Sama tak miałam zjadłam coś swędziało pojawiły się czerwone rozstempy później robiły się blade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana mamusia
U mnie problemem jest brzuch, który bardzo szybko rośnie mimo że pierwsze dziecko było nieduże drugie też jakiego szału w wielości nie ma pewnie też 2800 max będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana mamusia
Właśnie mało ogólnie jem 3 kilo przybralam ale mogę całkiem słodycze nawet typu miód wyeliminować, bo słodkiego nie jadam wcale :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia dziewczynki
Polecam oliwke dla kobiet w ciąży Babydream z Rossmanna. 22tydzien i mimo ze na początku swedziala mnie skora nie wyszedł żaden rozstęp. Przytylam jak na razie 4 kg a wszystko poszlo w brzuch i jest juz calkiem spory. Koszt oliwki 13 zl. Stosuje dwa razy dziennie a czasem tylko raz ale jak na razie jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bio oil kup i smaruj 2 razy dziennie.Pomógł mi szybko nawet na już powstałe rozstępy,po miesiącu stały się niewidoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana mamusia
Dzięki śliczne wszystko spróbuję bo to moja zmora. Pić wodę też? Nie za bardzo lubię ale myślałam, że może to pomoże też!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana mamusia
Dzięki śliczne wszystko spróbuję bo to moja zmora, nie wiele wymagam dla dziecka naprawdę z wielu rzeczy mogę zrezygnować ale to moja jedyna bolaczka :-( . Pić wodę też? Nie za bardzo lubię ale myślałam, że może to pomoże też!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamusiu dziewczynki nie chce Cie straszyc absolutnie, ale jeszcze wszystko przed Tobą- smaruje sie 2 razy dziennie, jeztem w 25 tc, tydzien temu wyszly mi rozstepy na piersi, choc wcale duzo mi ona nie urosla-pojawily sie z dnia na dzien, kupilam olejek migdalowy, zobaczymy czy on zadziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze do mycia się, stosuj tylko zwykłe szare mydło, żadnych w płynie, żadnych wynalazków typu żel czy pachnące mydełko. 'Jedynie zwykłe mydło bez chemii, może być hipoalergiczny Biały Jeleń jeśli nie znajdziesz bardziej zwykłego. A po myciu stosuj oliwkę bez chemicznych dodatków, taką naturalną dla dzieci. Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha,uzupełnię. Mydłem myj się cała a nie tylko brzuch, bo po innych wynalazkach myjących pozostaje trochę na skórze i jest reakcja np. myjesz ręce a swędzi brzuch i robią się zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana mamusia
Tylko szare mydło wysusza a tu trzeba natluszczac itd. Czemu szare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana mamusia
A możesz mi proszę powiedzieć czemu szare? Bo szare ogólnie wysusza, a tu trzeba natluszczac . Tak tylko pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana mamusia
Będę próbować nie 3 to 5 razy, natura i tak zrobi swoje będę pić wodę wypróbuję wszystkie porady. Będę próbować wszystkiego co wolno żeby nie swędzialo. Może się uda zatrzymać stan obecny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia dziewczynki
Dziękuję za przestrogę. Ta oliwka zawiera olej migdałowy i olej makadamia. Wiem ze to dopiero polowa i wszystko sie może zdarzyć. Piersi juz mi urosły na tyle ze staniki przed ciążowe sie nie nadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedz oleje ! Najprostsza i najzdrowsza metoda.. Samo mazianie skóry według mnie guzik daje, może mniej swędzi, jak komuś mają wyjść te paskudztwa to smarowanie nic nie da. Ja smaruje od wielkiego dzwonu oliwą z oliwek, 38 tydzień i ani jednego rozstępu, a w pasie sporo, bo prawie 110. Ale całą ciąże codziennie jem oleje - tran, oliwę, olej rzepakowy, sezamowy. Leje do czego się da, sałatki, ser biały, zupa, chleb.. I to chyba to + oczywiście skłonności genetyczne, ale to niezależne od nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalamana, moim zdaniem smarować można się byle czym, nawet oliwką dla dzieci, najważniejsze jest szczypanie. Ja jestem już starszą panią, wychowaną na Michalinie Wisłockiej. Nie wiem, czy to przypadek, czy reguła ale żadna ze znanych mi szczypiących się/szczypanych przez tatusia mamuś rozstępów nie ma. Poszukaj w sieci szczypanie wg Michaliny Wisłockiej i stosuj. Rada kreski też bardzo dobra, oleje rzeczywiście pomagają utrzymać nawilżenie skóry, a co za tym idzie jej elastyczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zauważyłam, że rozstępy częściej zdarzają się pulchnym kobietom z grubym brzuchem. Paradoks! Wydawać by się mogło, że to szczupłe powinny je mieć. W końcu skóra jest bardziej napięta. Ale niedawno oglądałam program gdzie chirurg plastyczny mówił, że skóra z dużą ilością tkanki tłuszczowej jest mniej dotleniona. Przez to mogą pojawić się rozstępy. Oprócz smarowania polecałabym MASAŻ, oczywiście delikatny skóry żeby ją pobudzić. I wcale nie musisz stosować niewiadomo jak drogich kosmetyków. Wystarczy nawet oliwka bambino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ktos ma tendencje do roztepów to nic z tym nie zrobi ja jestem w 2 ciazy przytyłam ponad 20 kg,w obwodzie brzucha mam 110 cm,nie smaruje niczym brzucha i nie smarowałam i nie mam ani jednego roztepa.to zalezy od skóry itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana mamusia
Dziękuję jeszcze raz, wczoraj różne fora czytałam, wiele osób chwali oliwke rossmann dla mam spróbuję ja i szczypanie. Rybek dużo i sałatek będę jadła chociaż jem sporo. Nie jestem wielki grubas nigdy nie byłam, ale owszem mam budowę jabłko i nie zaczynałam ciąży z deską, ale też nie z ogromnym nadmiarem. Po prostu po jednej już cesarce i budową jabłko ciężko utrzymać płaski brzuch. Zastanawia mnie bo czytałam sporo takich przypadkow, że brzuch przy Palmers swędzial bo Palmers uczulal może też dlatego swędzi? Wczoraj użyłam tylko la Roche posay i nie swędzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej - na rozstępy faktycznie jest w stanie pomóc Ci kolagen aktywny colway. Do tanich nie należy - ale na szczęscie jest wydajny - i wystarczy na kilka miesięcy przynajmniej. A działa - bo ma to czego brakuje twojej skórze. Skóra pęka i pojawiają się rozstępy - bo kolagen który masz albo jest za słaby albo jest go za mało. I musisz zrobić wszystko by odbudować to czego Ci brakuje. Najprostszym sposobem jest po prostu smarowanie się odpowiednim kolagenem - tym aktywnym z ryb a nie żelatyną bydlęcą. Wtedy - przy systematycznym stosowaniu 2 x dzienie jesteś w stanie całkowicie usunąć świeże rozstępy. Ze starymi aż tak łatwo nie jest - ale też pomaga - dla niedowiarków zdjęcia efektów http://naturica.pl/kolagen-silver-100ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli moge wtracic... jesli masz juz rozstepy i teorza sie nowe - tylko i wylacznie bio oil jeszcze cos zdziala. Gdyby byly tylko nowe to co innego ale masz stare i nowe to BIO OIL 2x dziennie. On jest dosc wydajny. Do tego min! 2litry wody ngaz dziennie / wiem, ja tez nie lubie ale mozna sie przyzeyczaic. Jestem kosmetologiem, 28tc, mnie wystarcza poki co palmers, a brzuch tez mam juz dosc spory ale wlewam w siebie ta wode i jest git, brzuszek jest sliczny, a dodam ze tendencje genetyczne mam ogromne, zreszta na pupie mam rozstepy jeszcze z wieku dojrzewania itd, a tu ciaza i prosze, poki co ani jednego :) takze... bio oil + woda i zycze sukcesow :) jeszcze polecam tarcie skory szorstka strona gabki z duza iloscia piany podczas prysznica do lekkiego zaczerwienienia ale wszystko z umiarem. 10 kolek wystarczy zeby nie przesadzic :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak ktoś napisał, tu największe znaczenie ma genetyka. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten mit z genetyką jest w trakcie obalania :) jeszcze pewnie ze dwa lata minie zanim dojdzie do skutku.... genetyczne rozstępy to tak jak i z bliźniakami, niby genetycznie MOŻNA MIEĆ, ale i tak trafią się co 10 albo jeszcze rzadziej z tej grupy "genetycznych".... dlatego przestańcie sobie wkręcać, trzeba dobrze o skórę dbać i z genetyką też można powalczyć, dużo pić wody i nawilżać, nawilżać nawilżać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość99999
Nie słuchaj tej rady o szarym mydle, przesusza skórę a to absolutnie nie o to w tym chodzi, skórę trzeba natłuszczać. Nie wiem ile są warte te wszystkie specyfiki, ja używam trzech na zmianę: Palmer's balsam, oliwka taka gęsta na wilgotną skórę i teraz jeszcze Pharmaceris przeciw rozstępom. Jestem 33 tygodniu ciąży i póki co nic się nie pojawiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana to sa geny i na to nic nie poradzisz. Ja przytylam w ciązy 24kg . Wchodząc na porodówkę mialam 80 kg (wzrost 150 cm) .Nie smarowałam sie niczym bo mi sie nie chcialo ;) teraz ważę 55kg i nie mam zadnych rozstępów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×