Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hmhmhmhmhmmmmmmmhmhm?

spirala -wkładka domaciczna-zalety i wady,poradźcie

Polecane posty

Gość hmhmhmhmhmmmmmmmhmhm?

chce zdecydować się na spirale-biorę aktualnie tabletki anty ale czasem zapomnę wziąć o stałej porze, myślę nad spiralą ale się boję-nie wiem czego,czy to jest wygodne itp. czy boli...czy jest też skuteczne jak tabletki,jaką polecacie i ile kosztuje...mam jeszcze tabletki na 2m i nie wiem czy się zdecydować na spiralę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy Ty wiesz jak działa sprirala. Spirala moze miec ksztalt litery S lub T. Jest umieszczona w macicy i jej działanie polega na tym ze caly czas podraznia i uszkadza scianki macicy. Dochodzi do zaplodnienia komorki jajowej plemnikiem, ale nie dochodzi do ciazy, poniewaz jajeczko nie moze sie zagniezdzic na uszkodzonych sciankach macicy. Wkladka to dla ginekologow zloty interes, wiec watpie zeby kazdy Ci wytlumaczyl szczegolowe jej dzialanie. Wkladka powoduje czeste infekcje drog rodnych, w przyszlosci moze przyczynic sie do powstania raka narzadow rodnych. Wyobraz sobie ze non stop masz w buzi cos ostrego co podraznia Ci policzki, jezyk.... Nie jest to przyjemne ani zdrowe prawda? Twoje zycie, Twoje zdrowie, twoja sprawa. Mozesz nie ufac i nie sluchac obcej baby na forum, ale poczytaj o wkladce i jej skutch ubocznych w necie, o jej dzialaniu. samo zabezpieczanie przed ciaza to nie wszystko Jest tak duzo metod antykoncepcji, a Ty wg mnie wybralas najgorsza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmhmhmhmhmmmmmmmhmhm?
tzn mam już jedno dziecko,o spiralę tylko pytałam,wcale nie muszę jej mieć i dziękuję za odpowiedź. Podobnie mówiła jedna z moich znajomych ale teraz utwierdziłaś mnie w przekonaniu,że tak może być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirena to wkładka
hormonalna, a zwykła miedziana kosztuje 300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna madrala
tylko, ze zwykla miedziana ma dzialanie wczesnoporonne... czyli cos takiego jakbys aborcje co miesiac robila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, to co ja napisalam to tylko moja wiedza i rada. Decyzja należy do Ciebie. Mnie osobiscie przeraża jej dzialanie, aż mam ciarki jak sobie pomyśle. Ginekolodzy polecaja spirale, bo montowana jest najczesciej w prywatnych gabinetach, kosztuje kupe kasy, wizyty kontrolne również. Ale spirala to kawal sterylnego druty.... Wyobraz sobie jego działanie. nawet jak masz okres to na nim osiada krew, ktora nie cala splynie. Scianki macicy same sie oczyszczaja, a drut nie ma takich wlasciwosci. Macice masz caly czas podraznionia, na drucie z krwi wytwarzaja sie bakterie, które prowadza do stanów zapalnych, infekcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorka pyta o spirale, wiec ja pisze o spirali. Poza tym jezeli ktos sadzi ze spirala hormonalna jest super bezpieczna, nieszkodliwa i jej dzialanie polega tylko na uwalnianiu hormonow to odsylam do google grafika. Wystarczy na nia spojrzeć. ZAZNACZAM PO RAZ KOLEJNY: Ja nie odradzam, tylko wyjasniam i tlumacze..... Kazdy sobie robi co chce.... Nie jestem jakas matka miłoscierdzia, zeby nawolywac kobiety do rezygnacji z tego typu urzadzen. Mnie akurat niejmniej interesuje, ktora kobit co i gdzie sobie wklada. Mam duza wiedze na ten temat i ja przekazuje. TO TYLE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam dobrą wiedzę poparta praktyka i wiedzą również medyczną. Mirena to dla mnie najlepsza antykoncepcja. Dla mnie ważne jest to, żeby nie dochodziło do zapłodnienia i to daje mi Mirena. Co pół roku robię badania usg dopochwowe i nic się w macicy nie dzieje. Każdy ma inny organizm, na szczęście mój jest idealny do tej metody. Polecam prasę medyczną, bo nie wszystko, co podaje internet jest "święte i prawdziwe".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można dyskutować nad tym jak działa Mirena itp, ale to nie zmienia faktu, że to ciało obce w macicy. I jeśli do zapłodnienia jednak by doszło to podziała poronnie. A miedziana wkładka to już wiadomo jak działa, nie dopuszcza do zagnieżdżenia. Jest dużo środków które są mniej inwazyjne a równie skuteczne. Można używać plastrów, krążka Nuva ring czy implantu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam spirale i powiem z mojego doswiadczenia.... Nigdy w zyciu..... Dwa razy mialam zle zamontowana spirale (przez dwoch roznych lekarzy). Spirala "wypadała" i powodowala bol nie do opisania. Ale uparlam sie na spirale bo lekarz tak pieknie zachecal, pokazywal dzialanie na atrapie, dal folder z pozytywnymi opiniami, i dostalam znizke na pierwsza spirale. Kiedy mialam juz dobrze dobrana i zamontowana caly czas mialam infekce. Wkladka powodowala bol w niektorych pozycjach w trakcie sexsu. W koncu ja wyjelam. Na badaniu usg dopochwowym widoczne bylo miejscowe pogrubienie scianek macicy czyli blizny na macicy. Moze tylko ja tak mialam. Nie wiem, bo nie rozmawialm nigdy z kobietami ktore mialy wkladke. Moze jestem inaczej zbudowana. Po prostu ta metoda jest nie dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mogę brać tabletek antykoncepcyjnych (ani plastrów) - chodzi o to, ze nie mogę przyjmować hormonów (głównie estrogenów). Jak więc sie zabezpieczyć, aby było skutecznie ale jednocześnie nieinwazyjnie? Też myslałam o spirali, chociaż info od Anioła mnie nieco przystopowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam jakis czas temu u lekarza panstwowego (po akcji ze spirala przystopowalam z prywatnymi ) i lekarz powiedzial, ze niektore kobiety, ktore nosza przezd dluzszy okres zycia spirale moga miec zabliznowacenia na macicy i moze to uniemozliwic w przyszlosci zajscie w ciaze. Teraz ja tez sie o to obawiam, bo sama mam male blizny od spirali. W tych miejscach juz nie zagniezdzi sie jajeczko. Teraz biore tabletki i tez jestem zabezpieczona. Poza tym mi lekarz wytlumaczyl ze nie ma co tak popadac w paranoje z tym dokladnym braniem tabletek o jednej porze. Owszem te najnowsze trzeba pilnowac, ale takie ktore ja biore, jak mam brac po obiedzie - to p objedzie. jesli obiad jest o 11 to o tej wziac tabletke, a jak jest o 16 to wziac tabletke o 16. tak mi tlumaczyl lekarz. Biore tabsy w ten spobo 3 lata i nie jestem w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyna Ja
ja mam mirene juz prawie rok i bardzo sobie chwale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zdecydowana
miałam w tym tyg.sobie założyc wkładkie ale po waszych wypowiedziach już sama nie wiem.mąż jest w Niemczech więc przyjerzdża do Polski co 2miesiące na tydz.i spowrotem.tabletki też nie wiem czy warto w takim razie brać.proszę o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam 3 spirale miedziane w ksztalcie litrery T w miedzyczasie urodzilam 2 dziecko 4 tygodnie po porodzie zalozylam juz spirale,bylam zadowolona .Mam czeste migreny dlatego to byl duzy plus ,bo nie musialam lykac zadnych pigulek antykoncepcyjnych.Zdecydowanie spirala wychodzi duzo taniej niz pigulki .Nie trzeba codziennie pamietac o braniu tabletek to jest niesamowity komfort nawet jak bierzesz antybiotyk spirala dziala pigulki niekoniecznie,jedyny minus to obfite krwawienia .Zalozenie spirali jest bolesne wyjecie wcale moj lekarz zawsze kazal mi kaszlnac i w tym momencie ja wyciagnal.U mojej siostry spirala sie nie sprawdzila jej macica ja samoistnie wydalila jest takie ryzyko...ja osobiscie goraco polecam spirale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2 sztuki
Mam mirene czyli wkladke z minimalna iloscia hormonow dzialajacyh miejscowo. Ardzo ja sobie chwale. Jest to spora inwestycja, bo obecnie kosztuje 1000 zl, ale pamietajcie, ze zaklada sie ja na 5 lat, wiec jak rozlozycie koszty w czasie to nie jest tak zle. Poza tym jest bardzo wygodna i o niczym nie trzeba pamietac. Ona sonie jest i jest. ok. Ja mam od poltora roku i jestem bardzo zadowlona (zdecydowalam sie, bo bardzo zle reagowalam na tabletki wszelkiego rodzaju)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dot. artykulu : OD ZŁUDZENIA DO PRAWDY «Trafiona przez piorun stałam u bram Nieba i piekła...» Osobiste świadectwo pani dr Glorii Polo wygłoszone w kościele w Caracas, w Wenezueli, 5 maja 2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko, pamietaj tylko ze kiedys bedziesz rozliczona z tego, ze uzywalas antykoncepcji a zwlaszcza tego rodzaju - czyli takiej dzialajacej wczesnoporonnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przestńcie pieprzyc bzdury ja mam mirene od roku i juz prawie 4-5 m-cy nie miesiaczkuje wogóle nie mam okresu czyli nie ma jajeczkowani aa wiec jak moge zajsc w ciaze i doprowadzic do samo poronienia!!!!!!!! autorko sa spirale takie jak mirena które zastepuja hormony wydzielane naturalnie i nie ma problemu, ale sa dosc drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam mirene od dwoch lat i jestem zadowolona. mirena to wkladka hormonalna o wielkosci ok 2 cm z tworzywa i nie z zadnego metalu. zaplacilam sporo bo w przeliczeniu na zlotowki 2000zl. nie mialam zadnych krwawien,bolu nic z tych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do wszelkich kościelnych przeciwniczek wkładki: według kościoła każda antykoncepcja jest zła, uzasadniona jest ta w czasie choroby i poważnych problemów.... To czemu w tak katolickim kraju nagle dzietność tak dramatycznie spada? Gdzie te wszystkie katoliczki i ich dzieci? Pisza o wkładkach zle te co nigdy ich nie miały a same stosują inną formę antykoncepcji, wg nich pewnie lepszą.... A ja polecam goraco, nie trzeba pamietac jak w przypadku tabletek o godzinie, i jestem dobrym przykładem n a to ze jednak po spiralach bez problemu zachodzi sie w kolejne ciąze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aniol ciemnosci ma racje i nie konfabuluje opisujac dzialanie spirali. Podkreslam SPIRALI! Mirena zawiera dodazkowo hormon laczac dwie metody (hormonalna i mechaniczna). Zalety spirali? Placisz i zapominasz... Poza comiesieczna samokontrola masz sprawe antykoncepcji zalatwiona. Wady... Coz, moge mowic tylko za siebie. Przez kilka lat bylam bardzo zadowolona. Poza sporadycznym dyskomfortem podczas sexu wszystko bylo ok. Do czasu... Po usunieciu wrosnietej spirali ujawnily sie zrosty, blizny, miesniaki itp, wszystko to jest zdaniem mojego lekarza konsekwencja posiadanej wczesniej spirali. Tabletek, czy innych srodkow hormonalnych nie moge stosowac bo te wszystkie miesniaki itp rosna wtedy jak na drozdzach. Poza tym mialam w rezultacie nigdy wiecej nie zajsc w ciaze. W koncu sie udalo, ale roznica wieku miedzy dziecmi (12,5 roku) pokazuje jak dlugo to trwalo po wyjeciu spirali. O operacjach w tzw "miedzyczasie" nawet nie wspomne. Lekarz powiedzial mi, ze dla niego spirala to tak samo dobry i skuteczny srodek antykoncepcyjny jak supel na "malym" u faceta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wertując internet przeczytałam, że w opisie działania Mireny pisze m. in.: "(...) System Mirena zapobiega ciąży na kilka sposobów. Powoduje takie zmiany w śluzówce macicy, że utrudnione jest zagnieżdżenie się tam zapłodnionej komórki jajowej." Oznacza to, że nowo powstałe życie jest "wydalane" z organizmu kobiety. Pomijając kwestie światopoglądowe (katolickie), która NORMALNA kobieta świadomie potrafi "pozbyć się" dziecka?? Uśmiercić go?? Pomyślcie, ile dzieci "wydaliłyście" przez lata stosowania tej spirali?? Ja nie mogłabym żyć ze świadomością że zabiłam poczęte już życie, a tym bardziej własne dziecko. I nie chodzi tu o to czy ktoś jest katolikiem czy nie, czy wierzy w Boga itp.... Chodzi o sam fakt zabicia poczętego życia, nie potrafiłabym tego zrobić!!! I żyć potem z tym balastem i poczuciem winy. Mając spiralę zabiłyście mnóstwo takich małych bezbronnych dzieci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co Wy piszecie dziewczynki? spirale/wkladki zageszczaja sluz tak jak w tabletkach anty,wiec nawet nie jest mozliwe zeby zagniezdzilo sie jajeczko,chyba ze w 1% jak to bywa w antykoncepcji. A w ogole po co dziewczyny stosujecje antykoncepcje?przeciez Wy takie swiete,a jak takie swiete to religia mowi zeby nie stosowac anty....wiec po co te tabletki,spirale/wkladki,globulki,gumki,kaledarzyk:/? Dlaczego u nas w kraju jest taki niska demografia,a w krajach muzulmanskich jest taka wysoka,bo wlasnie tam nie stosuja kobiety antykoncepcji,wiec jest tam duzy przyrost demograficzny,a u nas kobiety to stosuja anty,wiec nie piszcie ze jest to zlo, bo same stosujecie te metody co wymienilam wyzej...jak nie wkladke to kalendarzyk,jak nie kaledarzyk to gumeczke,gdzie zaznaczam ze RELIGIA mowi ze nie wolno stosowac zadnych metod.Wiec takie pitupitu piszecie... (a propo religia rozpowszechnia rozne choroby przenoszone droga pluciowa - hiv,grzybice,drozdzyce itp,gdyz nie wolno stosowac zadnej antykoncepcji min.prezerwatywy,ktora wlasnie dziala jako ochrona przeciw ciazy i przeciw roznym choroba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 100000
Ja polecam jaydess jest na 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytam i niewierze, kur.... ale Polska to jednak ciemnogrod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest umieszczona w macicy i jej działanie polega na tym ze caly czas podraznia i uszkadza scianki macicy. Dochodzi do zaplodnienia komorki jajowej plemnikiem, ale nie dochodzi do ciazy, poniewaz jajeczko nie moze sie zagniezdzic na uszkodzonych sciankach macicy.>> aniol ciemnosci ty to jestes kompletny nieuk... jezeli chodzi o mirene to nie ma czegos takiego jak jajeczkowanie u kobiety posiadajacej mirene... po ok 3 miesiacach zanika miesiaczka, to jest dla mnie duzy plus. 3 lata do 5 bez okresu, poprostu super. Mialam 3 mireny, trzecia wyjelam po 8 miesiacach, bo musi wtedy wszystko sie wyregulowac hormonalnie, zaszlam w ciaze, bez zadnych problemow urodzilam zdrowego, silnego chlopczyka. Minusy miereny to takie, ze mnie bolalo jak mi ja zakladal. Pewna metoda antykoncepcyjna, teraz po porodzie lekarz mi przepisal tabletki I bez prezerwatywy nie wspolzyjemy. Teraz karmie, ale jak dostane miesiaczke znowu zakladam mirene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
opopooooooo Po tych wypowiedziach mam metlik w glowie........ jak mozna osobe noszaca spirale nazwac morderczynia? Bo tego zabrania kosciol? Ksieza? >>> kobieto a jak zajdziesz w niechciana ciaze, na ktora cie nie stac, to kosciol, czy ksieza ci pomoga???? Idiotko, kosciol jest po to, zeby taka ciemnote utrzymywac w niewiedzy, bo z tego ma kase... Religie, wszystkie, sa przeciwko kobiecie, dlatego kobiety jako pierwsze powinny olac religie... to narzedzie do trzymania kobiet w ryzach I rzadzenia ich zyciem, nawet pozwalajac je krzywdzic. Przez to kobiety w PL nie maja zapewnionej nalezytej opieki w ciazy, przy porodzie, czy po porodzie, wlasnie przez religie I ksieza... Czy ksiadz wykarmi twoje dzieci, jak beda glodowac?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wady... Coz, moge mowic tylko za siebie. Przez kilka lat bylam bardzo zadowolona. Poza sporadycznym dyskomfortem podczas sexu wszystko bylo ok. Do czasu... Po usunieciu wrosnietej spirali ujawnily sie zrosty, blizny, miesniaki itp, wszystko to jest zdaniem mojego lekarza konsekwencja posiadanej wczesniej spirali. Tabletek, czy innych srodkow hormonalnych nie moge stosowac bo te wszystkie miesniaki itp rosna wtedy jak na drozdzach. Poza tym mialam w rezultacie nigdy wiecej nie zajsc w ciaze. W koncu sie udalo, ale roznica wieku miedzy dziecmi (12,5 roku) pokazuje jak dlugo to trwalo po wyjeciu spirali. O operacjach w tzw "miedzyczasie" nawet nie wspomne. Lekarz powiedzial mi, ze dla niego spirala to tak samo dobry i skuteczny srodek antykoncepcyjny jak supel na "malym" u faceta.>>> losie czego to te dewoty nie wymysla, byle tylko zmusic kobiety do rodzenia co rok to prorok... a dajcie sie nawet gwalcic idiotki... moja dupa, moja sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosciu z 15:19 glupia jasna idiotko, czytac nie potrafisz? Pisza o spirali, a nie o mirenie. Nie myl pojec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×