Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Starania o 2 dziecko START

Polecane posty

Gość gość

Witam ! Jest tu jakaś dziewczyna, która tak, jak ja zaczyna starania o drugie dziecko ? Mam 2,5 letniego synka. Udał się w 1 cs, teraz leci nam już 4 cs. Czekam aktualnie na @, a raczej na jej brak... Zapraszam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam córkę rok i osiem miesięcy i też zaczynamy starać się o drugie dzieciątko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze ja! 7cs, obecnie 26 dc. Córka 13 mcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ooo super, że się odezwałyście ! Widzę, że mój synek póki co najstarszy z grona dzieciaczków. :) Trzymam za Was kciuki ! Ja jutro idę na betę bo dziś lub jutro powinna byc @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba nie bede musiala jednak isc, pojawil mi sie rozciagliwy "plodny" sluz ktory u mnie jest zwiastunem okresu, tak ze jutro sie go spodziewam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 4 latka i staralismy sie od 2 dziecko i udało sie za 3 razem teraz jestem w ciązy w 8 mscu:) więc powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My tez zaczynamy od poniedziałku starać się o drugą dzidzie.pierwsze dziecko za trzecim razem się udało teraz zobaczymy.jak będzie. Fajnie by było jakby temat się podtrzymał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia 86
Też dołączam do tematu :) Mam 6 miesięczną córeczkę. Zaczynamy się starać o kolejnego maluszka. U mnie niestety są problemy z owulacją, ale mam już leki (clo i duphaston) i wkrótce zaczynamy :) Pierwsza ciąża była efektem powyższych leków. Mam nadzieję, że szybko się uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam propozycje, żeby każda z nas na potrzebę tego wątku wymyśliła sobie roboczeho nicka. Będzie nam znacznie łatwiej się połapać w wypowiedziach niż w przypadku, gdy pojawiają się sami goście. Wystarczy żeby chociaż na końcu każdego posta podpisać się imieniem (własnym czy zmyślonym to nie ma przecież znaczenia, chodzi przecież o stworzenie jako takiego porządku). Co myślicie o tym? Zosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena888888898
Czesc ! Masz racje ciezko sie polapac ,gdy kazdy jest gosciem :) Ja tak jak przewidzialam, nie zdazylam dotrzec na bete, mam @ :/ ten sluz u mnie to niezawodny znak, ze @ bedzie na drugi dzien i znow sie sprawdzilo... no to zaczynamy 5 cs. Nie mam pojecia jak dokonalismy tego w przypadku synka, ze udalo sie w 1 cyklu. A Wy na jakim etapie staranek jestescie, w trakcie, czy tez moze juz czekacie na termin @ ? Powodzenia wszystkim :) Widze ze Wasze dzieciaczki mlodsze, sama troche zaluje, ze wczesniej nie zaczelismy sie starac, teraz bedzie juz ponad 3 lata roznicy. No ale niewazne, byle tylko sie udalo. Pracujecie, czy zajmujecie sie dzieciaczkami w domu ? Mila- zalozycielka tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serotka
O jaki dobry temat! Hania w Trzech Króli skończy 1,5 roku, a my obiecaliśmy sobie, że od Nowego Roku zaczynamy kombinować z braciszkiem :) (choć ja jakoś czuję że nam wyjdzie dziewczynka...). No własnie, bardziej chcecie mieć drugie dziecko tej samej, czy przeciwnej płci? Będziecie się jakoś starać wcelować? Podobno przy współżyciu idealnie w owulację jest większa szansa na chłopca (60% do 40%), a 2 dni przed owulacją - na dziewczynkę i ma to nawet naukowe uzasadnienie - plemniki z chromosomami XX są bardziej żywotne ale wolniejsze niż XY. Nic nie szkodzi spróbować :) U nas Hania powstała w 1 cyklu starań. Zobaczymy jak nam pójdzie teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serotka
Milena, na pewno wkrótce się uda, trzymam kciuki! U mnie właśnie zaczeła się @, a więc za 2 tygodnie pierwsza próba, zamierzam mierzyć temperaturę i zaopatrzyć sie w testy owulacyjne, żeby dokładnie wiedziec kiedy mam owulację. Jestem taka, że lubie mieć wszystko wyliczone, zaplanowane i jak w zegaarku. W pierwszej ciązy było to dla mnie ważne że wiedziałam dokładnie którego dnia poczęliśmy Hanię, na początku ciązy mogłam precyzyjnie wiedzieć czy wyniki USG są w normie, no i urodziłam idealnie w terminie :) Owulacja w sobotę i dokładnie 40 tygodni później, też w sobotę Hania przyszła na świat :) Pracuję, hehe jak widać właśnie obijam się w pracy :) Jakoś nie moge ogarnąć się po tych świętach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dita333
Witajcie:) Mam w domu prawie 2,5 latka (jest z połowy lipca) i z mężem staramy się o rodzeństwo. Moja @ miała przyleźć 31.12.14r., ale jeszcze jej nie ma, test w dniu spodziewanej @ negatywny, więc teraz czekam... Odstawiłam tabsy w lipcu, dwa m-ce z zabezpieczeniem i teraz 4cs jest.. Przed tabletkami cykle miałam 28dniowe, a po tabsach mi się skracały, aż ostatnie 3były 25dniowe. I teraz tak się zastanawiam, że może po pół roku od odstawienia cykl wraca do normy? Wtedy powinna przyleźć franca w sobotę.. Na razie podbrzusze milczy, co mnie bardzo dziwi.. Czasami zaciągnie lewy bądź prawy jajnik, no i piersi zaczęły boleć, ale dopiero od starego terminu @..Nie wiem co o tym myśleć...A wczoraj jak się kąpałam, to myślałam, że mam guza pod lewą piersią - bo taki ból był..ale jak się pojawił taki sam z boku prawej, to wiedziałam, że to bóle przedmałpowe chyba.. Może jakąś tabelkę zrobimy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serotka No ja też w pracy, a ogarnąć się nie mogę:) Ja w pierwszej ciąży "wpadłam", tzn. zaczęliśmy mówić o dziecku, że trzeba brać kwas foliowy, że spróbujemy itp., a okazało się, że już zapłodniona byłam:) Do dzisiaj nie wiem "kiedy":) Stosunek przerywany jak widać to żadna antykoncepcja;) A urodziłam prawie 3tyg.przed terminem, z zaskoczenia:) W pracy skurczy dostałam, myślałam, ze to przepowiadające...NO i były..przewidziały rychły poród;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dita333
U góry to byłam ja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena888888898
Ja rowniez pracuje. :) To bedziemy szly leb w leb hehe bo ja tez dzis 1 dc wiec staranka za jakies 2 tyg. Tez uzywam testow owu, jak i przy pierwszym dziecku. Aczkolwiek on od poczatku na usg byl o tydzien starszy, i tak tez sie urodzil dokladnie tydzien przed terminem, chov skurcze mialam juz 4 dni przed porodem horror, ale juz marze o drugim razie hehe Mysle jeszcze o wiesiolku moze bede brala w tym cyklu, z mierzeniem tempki wiem ze nie dam rady byc systematyczna. Ustale sobie wizyte u gin jakos przed przewidywana owulka moze mi potwierdzi owulacje chociaz i bede spokojniejsza ze wsio ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena888888898
Co do plci dziecka to bez znaczenia, choc po cichutku marze o 2 synku. Coreczka jako trzecia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w sumie nie mam życzeń co do płci..Jak będzie drugi chłopak, to będą razem się bawić i drzeć koty:) A jak dziewczynka to zobaczę jak to jest z innej strony:) Ważne, żeby zdrowe było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka_32
My tez zaczynamy się starać o drugie dziecko chociaż po dzisiejszej nocy nie wiem czy jeszcze nie poczekać... Moja 20 miesięczna córka nie spala od 2 do 6 i wstała o 9!!!! Jeśli można zamówić to ja bym chciała chłopca bo trzeciego dziecka nie planujemy. Anka32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mnie właśnie przylazła @... Czyli wracam powoli do cyklu sprzed tabsów:) Prawdopodobnie styczeń odpuszczamy ze względu na dentystę, ale będę do Was zaglądać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dita, co ma stomatolog do starań o dziecko? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo możliwe, że będę miała rentgen, hehehe:) No i nie wiem jak ta sprawa ze znieczuleniem? Wizytę mam już po owulacji, a jeszcze przed terminem @...Więc... Chyba nie będę ryzykować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serotka
Dita to ja pytałam wcześniej. Kurczę szkoda miesiąca, jak się dzieciątko pocznie w styczniu to urodzi sie jeszcze w październiku i może zakosztuje ładnej pogody, a jak miesiąc później to juz na listopad się załapiecie zimny... Słyszałam, że ponoć w samolocie więcej promieniowania sie przyjmuje niż przy RTG zęba, a latać w ciaży można :) Znieczulenie na 100% można. Zresztą na samiutkim początku ciaży nasza krew nie odżywia dziecka, tylko ciałko żółte z jajeczka i ponoć nawet alkohol nie zaszkodzi - tak natura sprytnie pomyślała o czasie gdy kobieta sama nie może chronić dziecka, bo jeszcze nie wie o ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Nasza corezka ma skonczone 3 miesiace, przyszla na swiat przez CC. Ja mam PCO, a maz fatalne wyniki nasienia. Lekarz mowil, ze bezpiecznie jest odczekac rok od porodu do kolejnego poczecia. Jednak wzial pod uwage historie naszego leczenia i bedziemy sie starac okolo maja-czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucykucyk
Witajcie, ja będę się starać od kolejnego cyklu. Synek ma rok, a ja dwa miesiące temu poroniłam, trzeba 3 cykle odczekać. Czekam na @ 20.01 i zaczynam starania. Dodam, ze obie ciąże w pierwszych cyklach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również pracuję, ale w domu, i szczerze mówiąc to bardziej przyjemność niż obowiązek ;) ale siłą rzeczy nie mam aż tyle wolnego czasu jak na macierzyńskim. Powiem Wam, że syna urodziłam 26 lipca i dzięki temu swoje pierwsze 3 mce życia spędził praktycznie na dworze. Nie chciałabym urodzić zimą... no ale. .. jeśli tak wyjdzie to i tak będę najszczęśliwsza, że mam swoje kolejne maleństwo. Teraz żałuję, że nie zaczęliśmy się starać wcześniej. Bo chciałabym mieć je już :) A co do płci- gdyby można było zamawiać, to wybrałabym dziewczynkę. Dla równowagi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ann06
Ja mam syna, ktory ma 19 miesiecy. Chcialabym strasznie corke, ale po bardzo ciezkim porodzie nie wyobrazam sobie kolejnej ciazy. Jesli w nia zajde to chociaz ostatni grosz bede miala zaplacic to dziecko przyjdzie na swiat przez cesarskie ciecie... Z jednej strony chcemy z mezem oboje, a z drugiej panikujemy na mysl o rozwiazaniu... Ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka_32
No ja też nie wpominam najlepiej porodu ale mimo to chce znów być w ciązy. Mi okres płodny zaczyna sie w poniedziałek ale nie wiem czy cos z tego bedzie bo tak mnie wszystko boli, ramiona, rece, łydki i od 2 dni brzuch jak przed okresem a jestem tydzień po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena888888898
Ja mialam w pierwszym trym znieczulenie u dentysty i wszystko bylo ok. ;) Moj porod byl rowniez ciezki i dluuugi, a syn wazyl 4010 g , ale drugie takze chcialabym urodzic naturalnie. Pora roku bez znaczenia, choc oczywiscie fajnie urodzic na wiosne, czy lato, aczkolwiek my z synkiem jezdzilismy dzien w dzien od powrotu ze szpitala i potem w jesien czy zime tak samo, snieg czy mroz. Teraz chodzi do zlobka od wrzesnia i raz byl przeziebiony, mam nadzieje ze troche go tymi zimowymi spacerami zahartowalam ;) no i ponad rok byl na piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×