Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

amandaa155

sterydy na rozwoj pluc !!!!! pomozcie !!!

Polecane posty

w ktorym tc mialyscie podawane ?? mi podali 33 i 5 dni nie wiem ,czy nie za pozno :-\ bo powiedzialam 33 tc i moze dlatego mi dali :-\:-\:-\ bo ponoc wyczytalam ,ze do 34 podaja ..czy ktoras z Was tez miala tak pozno podane ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meszkaaa
amanda155 - ty masz problem ze soba i to powazny. W ostatnim czasie widzialam tu juz kilka twoich topikow z problemami, ktorych nie ma. Jestes straszna panikara i przesadzasz. Od 34 tygodnia nie podaja bo pluca sa juz dostatecznie wyksztalcone. Tobie podali w 33 tygodniu na wszelki wypadek - wiec o co chodzi? Dziewczyno wez ty sie opanuj i uspokoj bo to nie jest normalne. Zdajesz sobie sprawe, ze twoim stresem szkodzisz dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja mam za 2 dni -34 wiec xzy to ma sens ?? czy to nie jest szkodliwe ?? tym bardziej ,ze dziecko juz prawdopod ma wyksztalcone plucka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meszkaaa
Lekarze wiedza co robia. Dlaczego ciagle wymyslasz sobie nowe problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj lekarze nie
zawsze wiedza co robia :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meszkaaa
oj lekarze nie - z takim nastawieniem to lepeij w ogole do lekarza nie chodzic i leczyc sie swoimi sposobami :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddswcewxeqw
gdybym była lekarzem to bym ci dała coś na uspokojenie . wex kobieto wyluzuj. w tym tygodniu ciąży dziecko juz dawno jest rozwinięte i tylko sobie przybiera na wadze i czeka kiedy by tu wyjść. spokojnie, oddychaj i nie nakręcaj sama siebie bo ci to nie służy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idel
amando zgadzam sie z osoba ktora zarzucila ci za duzo wymyslasz,jestes w szpitalu pod opieka,masz pewnie ktg 3 razy na dobe do tego w nocy co 2 godz chodzi pigula nasluchuje serducha dziecka nie panikuj,spokojnie w razie czego dziecko ma sie juz dobrze w 234 tyg,panikowalabym gdyby to byl 23 tydz takiego maluskiego nawet nie ratuja a tak spokojnie bedzie dobrzwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idel
34 tyg mialo byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ,czy 34 tc . sterydy to nie za pozmo :-\ czy to nie zaszkodzi ?? a lekarz pewnie mysli ze to 33 i dal a to prawie 34 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fscbkgsxbjj
weź się uspokój dziewczyno na przyjęciu do szpitala pytają kiedy była ostatnia @ i oni i tak sobie sami wyliczają który to tydzień a to że ty im podasz taki czy inny to jest nic nie warte bo i tak sprawdzają kiedy była @ jakby nie mogli podać to by nie podali poproś o relanium dobrze ci zrobi i nie żartuje wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaufaj im trochę, na pewno nie daza do krzywdy Twojego dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale po co podnosisz,
skoro już Ci dziewczyny napisały, a jak masz watpliwości, to zapytaj lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fscbkgsxbjj
a i powinni odciąć ci internet ja wiem że w szpitalu jest nudno ale nie wymyślaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suselek1
jeśli to cię uspokoi to ja dostałam w 33t i 6 dni :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
specjalnie tak piszesz :-(:-( zebym wyluzowala :-(:-( a pytalas lekarza do ktorego tyg daja te sterydy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ta dalej swoje
a TY pytałaś lekarza skoro masz go pod ręką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meszkaaa
Amanda do jasnej cholery czy do ciebie nic nie dociera?!!!!!!!!! Ktory to juz topik? Jak masz watpliwosci to zapytaj lekarza.Poza tym wszyscy ci tu pisza ze jest ok a ty dalej swoje jakbys byla jakas nienormalna.Lekarze wiedza kiedy maja podac sterydy i nie twoja w tym glowa.Ty masz jakas powazna nerwice.Mam ochote toba potrzesc zebys sie opamietala bo przeginasz juz totalnie ze wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo podalam ,ze to 33 tc i lekarz zadecydowal o sterydach ,a dopiero po podaniu zorientowalam sie ze to prawie 34 a od 34 jest napisane na stronce o sterydach ze juz sie nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ty naprawdę
psychiczna jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakbys byla na moim miejscu tez bys sie martwila byc moze mialam podane je zupnie niepotrzebnie ,a maly przez 12 godzin po podaniu nie ruszal sie po nich ,a jiyro druga dawka ..martwie sie o swoje dziecko po prostu !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ty naprawdę
szkoda durna babo, że nie wezmiesz pod uwage jaki stres codziennie fundujesz temu biednemu dzieciaczkowi zachowując sie w ten sposób- TYM MU NAJBARDZIEJ SZKODZISZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja korzystałam............
Podpisuję się, jesteś psychiczna.. Te sterydy mogą jedynie wspomóc dziecko w razie porodu przedwczesnego. Podane nieco później nie szkodzą dziecku, uspokój się. Dziecko się denerwuje, bo TY JE DENERWUJESZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie miałam napisać
że ja też dostałam sterydy na płuca w 33 +4 dni, ale i tak pewnie nie uwierzysz. Dodam tylko, że u mnie nic to nie dało, bo nie udało się zatrzymać porodu, ponieważ rozwarcie za szybko postępowało i mały i tak się urodził wtedy, ale nie był ani dnia w inkubatorze, bo płuca były już dojrzałe, a te sterydy nie miały żadnego wpływu na jego zdrowie ani nic. Jeżeli nie jesteś jakimś chorym projektem, to psychiatra się kłania... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia1989
Nie mogę czytać tych głupio jak słyszę opinie kobiet twierdzących ze w 34 tyg jak się dziecko urodzi to wszystko będzie w pełni wykształcone musi być ok a kobieta która się martwi i szuka porady to przesadza. Ja urodziłam pierwsze dziecko w pełnym 35 tyg i dziecko ledwie przeżyło miało niewystarczająco wykształcone pluca pomimo podawanych sterydów i tylko 4pkt. Moim zdaniem nie ma reguły każdy organizm jest inny a najbezpieczniej jest urodzić po 36 tygodniu. Tak twierdzą moi lekarze, obecnie jestem w 2 ciazy w 35 tyg i walczę o każdy dzień gdyż każdy dzień to 3% więcej szans na mniejsze powikłania. Oczywiście zdaza się tak że kobiety urodza w 34 tyg i dziecku nic nie jest ale nie jest to regułą i może twierdzić że zawsze jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej ze ci podają leki na rozwój płuc nic żeby dziecko urodziło się z niewyksztalconymi plecami !widać że to twoja pierwsza ciąża.wątpliwości różowej z lekarzem ale każde dziecko jest inne jedne będą miały rozwinięte płuca drugie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może cię pocieszenie ale dobrze ze ci podali mi też podali w 34 tc a rodziłam córkę w 37 pod koniec wcześniaka i dzięki Bogu że podali bo w 36 i 37 wykształcenie się jeszcze te pęcherzyki urodziłam coreczke zdrowa choć byłam z nią triszje w szpitalu tydzień i 4 dni w inkubatorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz mowil ze w 28 tc wysle mnie do szpitala na ten zastrzyk. Powodem jest ciaz blizniacza. Moje pytanie to czy pojde zrobia mi zastrzyk i do domku czy trzeba zostac na oddziale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×