Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość e

Świeżo Upieczone Mamy

Polecane posty

Gość gość e

Moja córeczka ma 5 dni, to moje pierwsze dziecko, wiec mam masę wątpliwości, np kiedy wyjść na dwór pierwszy raz, w czym kąpać, czym smarować, pomagajmy sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj synus ma minus 29 dni;) bede podczytywac, spodziewam sie pierwszej dzidzi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój synek ma 3 miesiące chętnie pomogę! pytajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwszy raz wystaw ją na np. na balkon jak będzie miała około 3 tygodnie, na 15 min i codziennie wydłużaj czas o 10 min aż dojdzie do godziny. Potem uż codziennie bez ograniczeń jak najdłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesz kąpać w każdym płynie dla noworodków w wanience. ja smaruje zwykłą oliwką, chyba, że jest skóra zaczerwieniona to linomagiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co wiem ( mama 3 dzieci) to w lato można odrazu wychodzić na dwór.... Tz 3/5 dni po porodzie. Tylko w takie upały jak dziś to albo z rana albo z wieczora. Na początku dupke linomagem potem już czym tam chcesz smarujemy... Kapiesz w plynach lub emulsjach dopuszczonych od pierwszego dnia narodzin... Ważne główkę oliwkujemy i czeszemy szczotką taka dla dzidziusia ( nawet jak nie ma włosów) żeby nie dostał cieminiuchy.... Jeśli karmicie piersią to radzę raz dziennie dać do picia butelkę z waszym mlekiem lub woda ( żeby dziecko umialo też napić się z butli, łatwiej potem z kimś innym zostawić)... Na kolki najlepszy jest sprowadzony z Niemiec sab simlex... Można na necie kupić.... Spać gdy dziecko śpi ( bo inaczej długo nie pociągniecie) iiiii powodzenia bez spinki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spokojnie mozesz juz wyjsc z dzieckiem,jest cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tej od wystawiania 3 -tygodniowego noworodka na balkon- puknij sie w glowe! Jest środek lata, upaly, a ty jej radzisz zeby sie 3 tygodnie z dzieckiem w domu kisila! Autorko na spacer bierz dziecko juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 lata temu urodziłam w upały. Intuicyjnie kładliśmy noworodka na golasa na podkładzie do przewijania. W pokoju chodził wiatrak. Gdy zasypiał przykrywaliśmy go tetrą. Spacery tylko po 21, jakaś godzinkę po kąpieli. Do kąpieli nie potrzeba żadnych specyfików. Może być sama woda, jak masz ochotę to dodaj olejek. Profilaktyka ciemieniuchy? Bzdura :) główkę czeszemy, jeśli ciemieniucha już jest, inaczej nie ma to sensu. Do pupy polecam delikatny krem bez cynku, np. Babydream z Rossmann. Nie daj się namówić na emolienty. Sab simplex jest ściemą - zawiera tę samą substancję co zwykły espumisan czy bobotic, tyle że Niemcy dopuszczają większą dawkę (wystarczy naszego specyfiku podać 15 kropel zamiast zalecanych 8). Słuchaj rad innych, ale kieruj się własną intuicją i nie daj się zwariować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za rady, będę tu zaglądać, autorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie smaruje sie glowki oliwka! Ty sobie tez smarujesz? Jak nie to daj dziecku spokój, to i tak nic nie daje. Na dwor mozna juz, tylko nie w upal, wtedy tylko rano lub wieczorem. Intuicja - tego powinnaś pytac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A smarować buzię noworodka kremem z filtrem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie nie zaszkodzi, ale ja nie smarowałam - dbałam o to by noworodek miał zawsze buzię w cieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratuluję maleństwa. Potwierdzam , że smarowanie główki oliwka to dopiero głupota. Jeśli coś się pojawi to od razu kup krem na ciemieniuche. Użyłam go 2 razy i juz rok się nie pojawiła tylko ważne żeby po umyciu płynem i splukaniu woda z wanienki jeszcze spłukać czysta woda bo podobno ciemieniuche robi się od tych resztek plynu ktory zostaje na główce , a jeśli to nie prawda to napewno nie zaszkodzi ja tak robię i śladu nie ma. Jasne ze możesz iść na spacer nie słuchaj. 30 lat temu tak właśnie robiono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×