Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Synek lepiej łapie niemiecki niż polski

Polecane posty

Gość gość

Mój mąż jest Niemcem. Do 1,5 rocznego synka mowie po polsku. Mimo to mały lepiej łapie niemiecki. Co mogę zrobić, żeby synek znał polski ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
apo co mu polski jezyk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lapie niemiecki bo polski jest trudnym jezykiem . poczytaj na temat dzieci dwujezycznych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niemiecki chyba też nie należy do języków łatwych w wymowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co mu język polski ? Jestem Polką, mam rodziców i całą rodzinę w Polsce. W Polsce bywam średnio 3-4 razy do roku. A moim rodzice też chcą się dogadać z wnukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To Niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko, zakladam ze mieszkasz w niemczech, wiec sprawa jest prosta - dziecko ma kontakt z j. polskim tylko przez ciebie, za to z ojcem i zapewne calym otoczeniem porozumiewa sie po niemiecku, jest otoczone niemieckim z kazdej strony (rodzina, znajomi, inne dzieci, ludzie postronni - np. lekarz, sprzedawczyni, niania itp.)- w tym wypadku naturalnym jest, ze lapie lepiej jezyk czesciej uzywany. sprobuj czytac mu bajki po polsku, puszczaj polskie programy dla dzeci, organizuj rozmowy z polskimi dziadkami przez skajpa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak mieszkam w Niemczech. Mały polski poznaje tylko przeze mnie. Czytam mu bajki po polsku gdy usypiam go w dzień. Wieczorem usypia go mąż i najczęściej ma śpiewaną kolysanke po niemiecku. Wszystkie jakieś bajki dla dzieci czy problemy puszczam mu z Internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ucz go na sile polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwazam ze dobrze ze lapie niemiecki, przyda mu sie a co do polskiego to po prostu rob jak do tej pory, mow po polsku, czytaj bajki, spiewaj piosenki, nazywaj przedmioty zwierzeta, koliry, czynnosci.itd po polsku zawsze cos zapamieta, zalapie. Znam dziecko w uk matka polka mowila po polsku, ojciec portugalczyk po swojemu, dziecko w przedszkolu po angielsku i maly ogarnial 3 jezyki, czasen mu sie mylio ale dawal rade.dzieci sie ucza szybko, a twoj syn łatwiej lapie niemiecki bo to jego środowisko. .dookola wszystko niemieckie oprocz ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to, ze dziecko wybiera niemmieckie nie oznacza, ze polski nie zostaje mu w glowie, litosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×