Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Syrop z cebuli

Polecane posty

Gość gość

Mam w domu istny szpital w piątek byłam z dziećmi u lekarza i syn(4 lata)ma zapalenie płuc, córka (13 mies.)anginę. Syn zdrowieje, córka w zasadzie też tylko przyplątał się jej suchy kaszel. Teraz dałam jej lipomal i sinecod w kroplach ale zastanawiam się czy mogę jej zrobić syrop z cebuli i czy to nie za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie za wcześnie, ja jeszcze do cebuli dodaje trochę czosnku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez syna lecze syropem z cebuli z tym ze czosnku nie dawalam , wydaje mi sie ze jest za ostry na zoladrk , za to dodawalam cytryne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dawałam po roku właśnie, pediatra pochwaliła nawet, na 2-3 średnie cebule czubata łyżka miodu i sok z jednej cytryny, małemu smakowało. Czosnku nie dawałam bo właśnie mi się wydawało że mógłby już za ostry być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miód może uczulać lepiej warstwę cebuli zasypać łyżeczką cukru i tak kilka warstw ja tak zawsze robię córce na kaszel i jej to pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
naprawde Waszym dzieciom pomaga? Na jaki kaszel-mokry czy suchy? Kiedys go zrobilam synowi i pic nie chcial, choc tran i rozne ohydztwa pije, wiec mu przestalam go dawac, tym bardziej ze poprawy nie bylo. Ale moze za krotko/za malo go dawalam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz spokojnie dać. Ja daje przy każdym choróbsku 5 ml parę razy dziennie. Pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogolnie witamin ma od cholery plus cebula i czosnek naturalny antybiotyk ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miód może uczulać- aha, i cytryna często dodawana do syropu i tysiąc innych produktów... nie wiem skąd takie uprzedzenie do miodu, fakt że jest silnym alergenem ale uczulenie na miód zdarza się naprawdę bardzo rzadko, a niemowlętom nie podaje się go głównie z uwagi na ryzyko botulizmu, ale z tego co wiem takiego ryzyka nie ma przy krajowych, sprawdzonym miodach... A co do stosowania- ja podaję zawsze przy katarze i bywało że katar kończył się po 3-4 dniach nawet i nie było tego "obowiązkowego" zasmarkanego tygodnia, efekty widziałam zawsze a katar 3-4 razy do roku łapie. A przy katarze mały miał zawsze kaszel mokry. Kaszel suchy miał tylko przy zapaleniu oskrzeli, na razie się zdarzyło dwa razy i ciężko mi ocenić na ile pomógł sam syrop cebulowy, a na ile inne syropy zalecone przez pediatrę (ale niewiele ich brał), też się ładnie z obu wygrzebał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jejciu "syrop z cebuli" moja zmora dziecinstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość locdelivi1979ewuoq
miód może uczulać lepiej warstwę cebuli zasypać łyżeczką cukru i tak kilka warstw ja tak zawsze robię córce na kaszel i jej to pomaga Jasne http://ref.pw/MMZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daje dziecku od 8 miesiąca życia CODZIENNIE rano i wieczorem. Cebula, czosnek miód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×