Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość maya luana

szczepionka na kleszcze

Polecane posty

Gość maya luana

szczepicie swoje dzieci na kleszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maya luana
nikt nie szczepi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Binas
Ja szczepiłam. 3 dawki szczepionki (koszt ok. 70 zł za dawkę) zabezpiecza przed kleszczowym zapaleniem mózgu na 3 lata. Po 3 latach konieczna dawka przypominająca. Niestety nie ma szczepionek na boreliozę :-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie rozmawiałam o tym z lekarzem moich dzieci i on raczej jest przeciwko,chyba ,że jedziesz z dziecmi w tereny które sa oblegane przez kleszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maya luana
ja moja mala juz tez zaszczepilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
kurcze teraz to na wszytsko sie szczepi dzieci, kiedys ludzie nie sczeoili i dzieci byly zdrowe , bylo malo przypadkow za chorwoan, szczepiena ni tylko maja cechy pozytywne ale maja tez skutku uboczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja lekarka tez odradzała. rzeczywiście i tak ta szczepionka nie chroni przed boreliozą, a poza tym nie wszystkie kleszcze przenoszą te paskudne choróbska... Ja sama chorowałam na zapalenie opon mózgowych, nikomu nie polecam! Ale to nie było odkleszczowe zapalenie, co nie zmienia faktu, że panicznie boję się kleszczy... Ale wszędzie można to świństwo złapać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to po co ta szczepionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dajcie spokój!jestem dzieckiem które wychowało się w terenach gdzie jest dużo kleszczy:)jakoś żadne z moich znajomych na nic nie zachorowało!Mam 25lat.Kleszcze były u nas na porządku dziennym.A szczepionka...znam dziewczynkę która szczepiona była na wszystko co możliwe i zachorowała na raka płuc,teraz ma 2 latka, no i lekarze zaczęli się zastanawiać czy to nie od tych szczepień przeciwko \"wszystkiemu\". Nie wszystkie kleszcze są groźne!Nie bądźmy przewrażliwieni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkol
ja bym nie szczepila tych swinstw wogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A lekarz moich dzieci twierdzi, ze lepiej szczepić na kleszcze niż pneumokoki i meningokoki, bo ryzyko ukąszenia przez kleszcza jest większe niż zakażenia pneumo lub meningo. I ja własnei tak zrobię. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chodzik.....NIE
czyli szybciej Cie ugryzie i zarazi kleszcz niz zarazi sie dziecko sepsą????A to ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znasz osobiście dzieci które zachorowały za sprawą pneumo albo meningokoków? Ja nie. Za to znam dzieci które ugryzł kleszcz (3). Dwoje z nich ma powikłania. Zresztą każdy robi jak uważa i ja napisałam swoje zdanie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Macielina
No tak ,a co z boreliozą tam zostaje chyba tylko ochrona dobrymi repelentami Mugga lub Moskitex bo chyba szczepionki nadal nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wegottt
W przypadku kleszczy to zawsze trzeba jak najszybciej dziada wyciągnąć. Są do tego różne przyrządy ja mam KleszczOUT. Dobrze się sprawdza, mocno zasysa także można wyciągnąć całego kleszcza a nie tylko jakieś cząstki. Do wielokrotnego stosowania, można przez cały sezon używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka1
Na wszelki wypadek mam kupione coś takiego jak KleszczOut do wyciągania jadu i kleszczy. Czasami się chodzi po lesie i dużo to nie trzeba żeby w jakąś żmiję wdeptnąć więc wolę coś takiego mieć w domu jak coś w razie WU ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogę Kleszczout podpowiedzieć jak ktoś dużo czasu w plenerze spędza – do usuwania kleszczy, jadu po ukąszeniach, prosty w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naturalna mama
Jeśli dzieci spędzają dużo czasu na powietrzu w otoczeniu lasów, cyz wysokich traw myślę, że szczepionka na kleszcze jest jak najbardziej wskazana, ja moje dzieci dodatkowo zabezpieczam spryskując je płynem odstraszającym kleszcze kickthetick Max Repelent Plus, naprawdę działa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogę pochwalić Kleszcz Expert mam od paru dni i już jednego kleszcza wyciągnęłam. Dobry pomysł z tym mrożeniem, łatwiej się wyciąga jak kleszcz jest nieruchomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłam niedawno Kleszcz Stop i mam nadzieję, że pomoże, to jest płyn do stosowania profilaktycznie, żeby kleszcz się człowiekiem w ogole nie zainteresował i nie podczepił pod nogę, rękę itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Parę razy już mi pomógł Kleszcz Expert w tym sezonie..jest jakaś plaga kleszczy u mnie w mieście. Fajnie szybko zamraża i jak już popsikam kleszcza sprayem to nie ma ryzyka że będzie zarażał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiada mi jak działa płyn Kleszcz Stop, bałam się że będzie śmierdział jakoś toksycznie ale ma przyjemny roślinny aromat, nie drażni nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam Kleszcz Stop i sobie chwalę. Można spokojnie wyjść w plener i się co chwila nie oglądać na siebie czy nic się nie wczepiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada
Dnia 27.08.2018 o 17:13, Gość gość napisał:

Też mam Kleszcz Stop i sobie chwalę. Można spokojnie wyjść w plener i się co chwila nie oglądać na siebie czy nic się nie wczepiło

Myślę, że to jest bardzo dobre rozwiązanie. Chodzi mi o takie środki odstraszające na komary czy też kleszcze. Ja używam od pewnego czasu Kleszcz STOP i mam spokój. Zero ugryzień, zero kleszczy a chodzi się po lasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Boże Wy tak serio?szczepionka na kleszcze?przecież nie ma takiej szczepionki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×