Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nejdi

Szkoła rodzenia? warto czy stracone pieniądze?

Polecane posty

Gość nejdi

hej, pytanie jak wyżej. Jestem w 12tc i się zastanawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli to pierwsza ciąża to w sumie warto, ale jak sie nie pójdzie to tez się swiat nie zawali, ogólnie tam wprowadza, pokażą jak przewinąć, wykąpać i czego się spodziewać podczas porodu, ale równie dobrze moze to okazać polozna po porodzie lub doswiadczona siosta lub mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nejdi
dzięki za odpowiedź. Własnie to moja pierwsza ciąża i cąły czas mysle czy warto bo znalazlam u siebie w miescie szkole rodzenia i jest za 2000zl.. a to troche duzo. a ze nie ma innej szkoly (mieszkam w malym miasteczku w podlaskim) to nie moge wybrzydzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja standardowo polecam Prenalen internetową szkołę. nie widzę sensu w dofinansowaniu prywatnych szkół, 2tys to za dużo na podstawową wiedzę moim zdaniem. Zresztą można ją zdobyć za darmo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość - masz racje, warto isc, ale jak jest darmowa moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nejdi
dzięki dziewczyny, jeszcze to przemyślę, bo faktycznie 2000 zł to duzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem nie warto. Warto tylko w przypadku, kiedy położne, które prowadzą szkołę rodzenia pracują w szpitalu w którym będziesz rodzić. Po prostu wtedy bardziej o ciebie dbają. Ja chodziłam do szkoły rodzenia. Uczysz się relaksacji, oddychania. Ale to wszystko możesz też znaleźć w necie. Przewijanie, ubieranie. Bez przesady oglądasz filmiki na youtube. W szkole rodzenia ćwiczysz na lalce. To samo możesz sobie poćwiczyć w domu na jakimś miśku. Mówię serio. Tak samo ubieranie na jakiejś lalce. Sporo czytaj ale fachowej literatury a nie rad z forum. Chociaż jakieś 10% wpisów to naprawdę sensowne rady. I sama wiele dowiedziałam się zwłaszcza z forum, ale musisz to weryfikować z inną literaturą. Są teraz blogi matek i niektóre nawet u nas w szkole były polecane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie była darmowa i powiem,że nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie była darmowa i g... dała. W sumie skończyło się cc, ale nawet gdyby nie to, to by i tak niewiele pomogło. Co do umiejętności obsługi dziecka to więcej się nauczyłam z filmików na youtubie i od rodziny niż z tej szkoły. Przewinięcie 2 razy lalki naprawdę niewiele daje. Za taką kasę bym nie poszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodziłam do luxmedu, 11 spotkań po 2h. Wychodziłam i po zajęciach wszystko zapominałam. Jedyne co się przydało to jak kąpać i przewijać dziecko. Na żadne znajomości ze szkoły rodzenia niby przydatne przy porodzie bym nie liczyła. Śmieszy mnie jak jedna z drugą myśli, że będzie przez to lepiej traktowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z 18.07, płaciłam tylko czterysta złotych i nie wiem skąd u ciebie taka cena. Szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nejdi
Dzięki dziewczyny, naprawdę fajnie, że poswieciłyscie chwilkę by mi pomóc :) widzę, ze wszystkie prawie stwierdziłyscie, ze to strata pieniedzy, wlasnie tez tak myslalam, bo to jak pensja miesieczna prawie.. ale tak serio - sadzicie ze filmiki z youtube wystarcza? troche niewiadomo czemu ufac :) jakas jedna dziewczyna pisala o kursie online - na czym on polega? pozdrowienia i dzieki jeszcze raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość222
hej, wypróbuj szkoły rodzenia internetowe jak już nie masz wyboru, albo forum śledz :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nic nie placilam za szkole rodzenia bo to jest w ramach opieki poloznej z nfz, od 20 tyg do 30 tyg mozna bylo raz w tygodniu przyjsc na zajecia a od 32 tyg ciazy 2 razy w tygodniu i szkola rozliczala to z nfz wiec nikt z uczestniczek za to nie placil, a zajecia bardzo fajne, przydatne z pielegnacji noworodka i jeszcze dostalam rozne gratisy w tym 4 butelki lovi i smoczki lovi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Prenalen też masz filmiki i możesz mieć pewność, że położne je prześwietliły bo wspołpracują z nimi :) zresztą zobacz jak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nejdi
gość - no u mnie nie ma sponsorowanej wiec mam wybor miedzy nic a 2000zł stąd moje pytanie noola - dzieki, chyba zobacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja jestem bardzo zadowolona ze swojej szkoły rodzenia. Chodziłam do Wesołej Rodzinki w Łodzi. Mimo że była płatna a może właśnie dzięki temu jestem bardzo zadowolona. Nauczyłam się bardzo dużo. Przede wszystkim czego mogę się spodziewać w szpitalu i czego mogę wymagać od kadry tam pracującej. Ja jestem zdania, że żadne filmiki, zdjęcia czy opisy nie dadzą tego co praktyka z położną na zajęciach. To tak, jak z jazdą samochodem - też nie ćwiczysz tylko w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od 21 tyg ciazy nalezy Ci sie opieka poloznej z NFZ... ona moze Ci pokazac jak przec, czego sie spodziewac przy porodzie. Ja nie chodzilam do szkoly rodzenia, urodzilam niedawno pierwsze dziecko silami natury bez znieczulenia w 3 godziny. Juz jak bedziesz na porodowce i zaczniesz rodzic to szybko sie nauczysz przeć :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×