Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

myffka0

szyjka macicy w ciąży

Polecane posty

Witam mam takie pytanie. przed chwila tak z niczego stwierdzilam ze sprawdze sobie szyjke macicy palcem. no i zglupialam bo wogole jej nie czuje tak jakbym nie mogla dosięgnąć. i teraz nie wiem czy to jest normalne czy moze mam zaczac sie martwic. obecnie jestem w 27 tyg ciazy. bardzo prosze o odpowiedzi bo troche zaczynam panikować, i z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty tak poważnie normalna jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po jaką cho***re ty tam paluchy pchasz ? po co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moze i nie powinnam wkladac ale bylam ciekawa. ale powiedzcie mi jak to jest z ta szyjka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prowokuje głupia s/u/k/a nudzi jej się w andrzejki :-D :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lecz się idiotko :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty jesteś jakaś tępa? logiczne jest to że musisz ją mieć bo byś w ciążę nie zaszła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co nie zycze sobie abys mnie obrazal/la. zadalam pytanie i liczylam na normalnie odpowiedzi od normalnych ludzi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejkuuuu ja wiem przeciez ze ja mam ... tylko pytam dlaczego jej nie moge wyczuc palcem skoro chyba powinna byc w ciazy nisko. naprawde nie rozumiem dlaczego od razu musze byc wyzywana od idiotek ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz co pytanie lecz się k/u/r/w/a nie chodzisz do gnekologa ? nie masz lekarza ? nie badasz się kretynko butelkę sobie tam wsadź brak słów na takie kartony :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyobraz sobie ze chodze do lekarza tylko wizyte milam prawie miesiac temu. widze ze tutaj nie mozna otrzymac normalej odpowiedzi od kogos zyczliwego tylko pelno w was jadu ktory wylewacie w swoich wypowiedziach. dziekuj***ardzo za wszystkie komentarze jestescie bardzo pomocni ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja odpowiem - nie musi i nie powinna być nisko. Ja jestem w 30 tygodniu i nawet lekarz podczas badania ginekologicznego musi do niej "sięgnąć" na co ostatnio zwrócił uwagę :). Nie masz co panikować bo wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poziom kafeterii, jezyk jak z rynsztoka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ale ja nie rozumiem jesteś dopiero w 27 tygodniu ona Ci się obniży gdzieś w 36 ,37 albo tak jak niektórym przed samym porodem niekiedy no i zależy która to ciąża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje ci bardzo za odpowiedz. zaczelam sie zastanawiac bo wydawalo mi sie ze skoro jest wysoko to moze mi sie skraca a wiadomo ze nie jest to wskazane w tych tygodniach. we wtorek mam wizyte wiec mam nadzieje ze dowiem sie cos wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale teraz to ja nie rozumiem. to szyjka macicy ma sie obnizyc przez porodem?? myslalam ze sie skraca i rozwiera a ze w trakcie to jest nisko i wyczowalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skracanie, obniżanie i rozwieranie szyjki jest właśnie przed porodem. Jesli działoby się to wczesniej miałabys spory problem i nakaz leżenia. Szyjka macicy jest mięśniem, który ma za zadanie potrzymać ciężar wód, dziecka itd. stąd w ciąży powinna być twarda i zamknięta. Jesli teraz zacznie się skracać to bezwzględny nakaz leżenia i leki. Rozwieranie powinno nastapic dopiero po skończonym 36 tygodniu, a najlepiej na chwile przed samym porodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale czy to ze nie wyczuwam jej teraz palcem moze oznaczac ze sie za wczesnie skraca czy to nie ma z tym nic wspolnego i da sie to tylko sprawdzic badaniem ginekologicznym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz co ty lepiej tam nie grzeb tylko idź do gina i kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak wczesniej pisalam we wtorek mam wizyte wiec mam nadzieje ze wszystko sie wyjasni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok lepiej spadam stad bo czekanie na normalne odpowiedzi jest bez sensu;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyno zadałaś nienormalne pytanie no przeważnie normalne zdrowe kobiety na głowę nie robią sobie palcówki w 27 tygodniu i nie szukają dziury w całym bo to chore od tego masz gina .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wyczuwasz jej bo jest wysoko czyli się nie skraca. Uwierz, że szyjka macicy po 26 tyg ciazy to numer jeden dla lekarza ginekologa. Poczytaj w necie na temat szyjki macicy w ciązy bo nic więcej Ci nie będe pisać. Nie wyczuwasz jej bo prawdopodobnie jest wysoko, zamknięta i tak ma być do porodu. I w jednym się zgodzę - nie sprawdzaj tego sama bo tylko niepotrzebnie narażasz się na infekcje - raz, że bakterie, dwa uray mechaniczne od grzebania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×