Odpowiedz na ten temat

Temat tabu na kefeterii....oszczędzanie w mieszkaniu jak oszczędzacie i na czym

• gość 2017.10.12 [20:49]
    Najlepsza jest ta co robi kupę w markecie smiech.gif wygrała Internety.
  • gość 2017.10.12 [20:51]
    oczywiście wodociągom nie przeszkadza to piertolic ze to straty na rurach. kwestia skraplania parowania itd.
    coś mi chodzi po głowie....
    a nie to pomysł dobra nara
  • gość 2017.10.12 [20:52]
    to niedobrze. długo bogata nie będziesz jak zaczniesz przepłacac za wode i wspierać monopolistów którym sie nie opłaca wdrażać oszczędnych metod.
  • gość 2017.10.12 [20:56]
    ale w sumie jak cie stac to możesz wynając beczkowozy żeby ci dowoziły źródlanke z tatr. ale tu sie pojawi spory problem gwaranuje ci to.
    ja np mieszkam w niecce pod która jest mnóstwo wody artezyjskiej. za ch*ja nie moge zrozumiec cen za wode
  • gość 2017.10.12 [20:59]
    wytwarzanie cisnienia w rurociagach pewnie jest kosztopwne a moznaby do tego wykorzystać samą wodę czy nawet ścieki.
    arhimedes by to lepiej rozwiązał niz cały sztab czerwonych inzynierów którzy nad tym czuwaja obecnie
  • gość 2017.10.12 [20:59]
    ceny za wodę to głównie pewnie cena za scieki i te tony chemii które tam pchaja , potem trzeba to oczyszczac... ludzie oglądaja durnowate reklamy w tv ze zarazek ich pogryzie jak nie będa pchac w kibel ci chwila domestosa i taki efekt.
    a tak na serio, to czytałam, ze najwięcej zarazków jest w kazdym domu... na klamce i desce do krojenia (więcej niz na desce sedesowej)..
  • gość 2017.10.12 [21:01]
    jest tysiące róznych sposobów związanych z róznymi zjawiskami podcisnieniem nadcisnieniem z niesciśliwościa cieczy.
    istnieją maszyny proste wykorzystywane na co dzień w innych uządzeniach np w podnośnikach hydraulicznych ale nikt tego za nas nie wprowadzi bo to sie wiąże z przebudową infrastruktury i obcięciem kasy dla obecnych dostawców.
  • gość 2017.10.12 [21:03]
    lepiej do tego dowiązac jeszcze inne technologie jak np internet radiowy że nuiby jakieś zmiany.
    i jeszcze ci powiedzą że nie mozna ci tego ruszac.
    ja nie wiem ale jak dla mnie to jest głeboka komuna
  • gość 2017.10.12 [21:08]
    Ale świetny temat smiech.gifsmiech.gifsmiech.gif dawno się tak nie śmiałam jak czytając niektore wypowiedzi usmiech.gif
  • gość 2017.10.12 [21:13]
    teraz wam piertolne coś genialnego
    wykraczającego poza nasze czasy i wyprzedzającego wszystko co znacie o minimum 100 lat.
    zrobcie sobie odejście od rynny do jakiegos zbiorniczka przy kiblu!!!!!
    ostatnio mnóstwo padało. wiecie ile byscie byli do przodu z wodą?
    a wiecie ile do tylu wodociągi które biorą wode z tego samego źródła?smiech.gif
  • gość 2017.10.12 [21:14]
    jak kogoś martwi zdrowie tasiemca to może sobie nawet sam te wode pochlorowqac to nie jest duży wydatek
  • gość 2017.10.12 [21:16]
    a jakbyście w tych odejsciach porobili jakies wiatraczki to na ich osiach można by se walnac małą przędzalnieoczko.gif
    co ważne bez energii elektrycznej!!!!!!!!!
    tak.
    ostatnie badania naukowe dowiodły ze ruch obrotowy nie wynika z indukcji elektromagnetycznej
  • gość 2017.10.12 [21:25]
    Nie wyobrażam sobie żeby nie spuścić wody w kibelku bez względu na to co tam jest. U mnie każdy spuszcza po sobie za każdym razem. Gdyby odwiedziła mnie rodzina lub znajomi i ktoś by zobaczył kibel gdzie np od 8 h nie była spuszczana woda to chyba zapadłabym się pod ziemię...brrr
  • gość 2017.10.12 [22:19]
    Powiem tylko tyle: współczuje wszystkim którzy musza tak oszczędzać takie życie musi być bardzo ciężkie i smutne... i dziękuje losowi i moim rodzicom ze ja mam zarobki i zawód który zapewnia mi godne życie bez wyrzeczeń
  • gość 2017.10.12 [22:23]
    Planuje zakupy. Robie menu n'a caly mondiaux z mezem i z dziecmi.
    Kazdy ma jakies danie, ktore lubi w pozostale dni ustalilismy, ze nie ma grymaszenia.
    Zakupy robie 2 razy w miesiacu w markecie.
    Potem raz w tyg dokupuje warzywa i owoce.
    Duzo mniej wydajemy na jedzenie i jemy zdrowiej i bardziej roznorodnie. Nie latam tez co chwila do sklepu.
    Ubrania i buty podobnie.nie kupuje 10 bluzek.
    Co sie zniszczy to wymieniam.
    W ogole przeszlam na minimalizm.
    Oszczedzam czas i pieniadze
  • gość 2017.10.12 [22:33]
    My latem korzystamy z toalety w formie wychodka. Zimą niestety normalna toaleta z uwagi na warunki pogodowe. Oszczędności ś mega duże co pozwala ma wyjazd wakacyjny .
  • gość 2017.10.12 [22:47]
    Ile wy zarabiacie że musicie tak kombinować? My z mężem mamy 5500 na miesiąc i żyjemy normalnie... stać nas na wakacje i przyjemności. Gdybym miała oszczędzać to wolałabym zrezygnować z kupienia sobie bluzki, wyjścia do kina czy na kolację z mężem.
  • gość 2017.10.12 [23:54]
    Zarabiamy sporo, ale wydac mozna wszystko.
  • gość 2017.10.13 [00:08]
    Taaak wp*****lacie kraby i kawior a w kiblu szczyny z całego dnia, na kupe lecicie do marketu ulice dalej a w koszu na śmieci reklamówki bo na worki szkoda kasy hahaha smiech.gif polska szlachta
  • gość 2017.10.13 [00:23]
    Ta od kupy w markecie jest najgorsza, pomijam autorkę bo to prowo.
    Co za wstretne dziadowy i chytrusy tu siedza
  • gość 2017.10.13 [00:29]
    dziś [00:23] dokladnie oczko.gif choć ja nie wpadłabym na większość sposobów które one wymyślają... żeby to jeszcze była jakaś konkretna kasa ale mieć syf w kiblu żeby zaoszczędzić 20 zl na miesiąc... żenada
  • gość 2017.10.13 [00:31]
    Ja oszczędzam na myciu okien - myję je dwa razy do roku, może trzy.
    Mam w nosie, że są brudne, nie znoszę ich myć.
    Ale tak poza tmym to mamy całkiem spoko z kasą i nie musimy oszczędzać. a na pewno nie na dobrej jakości jedzeniu, czy ogrzewaniu zimą
  • gość 2017.10.13 [00:32]
    Tacy jesteście święci? W markecie nie tylko nie trzeba dopłacać za spuszczenie wody, ale jest też za darmo mydło i nie trzeba sprzątać. Trochę jak jedzenie w restauracji - ktoś robi to za ciebie a ty tylko jesz.
  • gość 2017.10.13 [00:37]
    Pomijam jakich meneli widuje się jak wychodzą z takiej toalety w markecie... nabierz jeszcze wody z tego kibla - prawie jak źródełko i darmowa.
  • gość 2017.10.13 [00:41]
    Nie trzeba sprzątać? Ja czyszczę kibel bo nie jestem brudasem i nie żałuję 7 zl na domestos, przynajmniej mogę się załatwić we własnym domu na czystym kibelku i nie świecę oczami przed odwiedzającym.
  • gość 2017.10.13 [00:45]
    Akurat nie narzekamy na brak kasy, ale wole ja wydawac na rozsadniejsze cele niz na głupote, poza tym nie znosze nieekologicznego podejscia do życia.
    Worki na smiecie - reklamówki
    Spłuczki z programem na siku i kupę
    Niskie temperatury w domy, zwlkaszcza w sypialniach - nienawidze wysuszonego przez kaloryfery powietrza
    Nie wyrzucam nadmiaru jedzenia - mrożę
    Nie wanna tylko szybki prysznic
    Ocet - idealny do czyszczenia - w ogóle jak najmniej chemii
    Skorupki jajek, fusy herbaciane - nawóz do kwiatów.
    Skoszona trawa na kompost do ogródka
    Slabsze żarówki w mniej uzywanych pomieszceniach
    Wlasne ziola ( ogródek lub zima w doniczkach) przez caly rok
    Stare ręczniki itp jako scierki
  • gość 2017.10.13 [00:49]
    Myślisz że te reklamówki to taka ekologia??
  • gość 2017.10.13 [01:31]
    Ta od kupy w markecie jest najgorsza, pomijam autorkę bo to prowo.
    x
    bardzo duzo ludzi sobie tu robi jaja, i ta kupa w markecie tez z pewnoscią nie jest prawdą...
  • gość 2017.10.13 [01:35]
    Tłumaczenie niektórych jest żałosne że reklamy każą sprzątać, że w kiblu wcale nie ma tyle zarazków i inne... nie dość że jesteście sknerami i brudasami to jeszcze próbujecie robić z siebie wielkie panie... i u kogoś komentujcie wszystko a same kąpiecie się w kilka osób w jednej wodzie narzucając to domownikom i jesteście niby wielkie gospodynie bo macie miesięcznie 15 zl więcej w portfelu.
  • gość 2017.10.13 [01:37]
    ja w ogóle tak jeszcze robię, ze nie mam typowego kosza na smieci, bo to sie brudzi szybko, jest dodatkowe mycie, i syf.
    Korzystam z reklamówki, wieszam ją po prostu na haczyku na drzwiach od spiżarni, ale od strony spizarni, i tam wrzucam te smieci niesegregowalne. Potem po prostu jak reklamówka sie zapełnia to ją wywalam.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...