Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Temat tabu na kefeterii....oszczędzanie w mieszkaniu jak oszczędzacie i na czym

Polecane posty

Gość gość

Ja zacznę: - spuszczanie wody tylko na noc w wc, albo jak sie zrobi kupe; - mycie okien gazetami (lepiej czyszcza niż te super ściereczki albo papier toaletowy) - wykręcam z żyrandola żarówki, tylko 1 się świeci Tyle u mnie. Miesiecznie oszczedzam taki sposob ok. 25 zł. Rocznie więc prawie 300 zł a to nie jest mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spuszczanie wody tylko na noc?? to jakiś żart?? Ani ja ani moje dziecko np. nie myjemy zębów pod bieżącą wodą, ani naczyń w zlewie. Ale nie wyobrażam sobie nie spuścić wody po wizycie w wc. Do okien mam ścierkę vileda i nawet nie zostają smugi. Reszty jakoś nie pamiętam, ale ogólnie u nas nic się raczej nie marnuje w dużej ilości..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Papier toaletowy do mycia okien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co spuszczać po siku? Wiesz ile wody się marnuje na świecie przez to że każdy spuszcza po paru kroplach ktor siknie!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie niszczy ci sie kibel od niespuszczania wody? Ja tak kiedys na stancji oszczedzalam i kurde kamien sie straszny robil i w koncu musialam porzadna chemie do czyszczenia kupic i tak naoszczedzalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myje octem i to wystarczy,. Ocet każdy kamień niszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To moze zaoszczedzaj nie kupujac gazet ??? Kto teraz jeszcze gazety kupuje. Ja np nie odkrecam kaloryfera w kuchni bo po co?? Co miesiacz wyplatt odkladm 100-200 zl do puszki,ktora niema otwarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gazety zabieram z pracy porpzedniego dnia nie kupuje ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wyobrażam sobie nei spuszczać wody po siku. I nie gadaj bzdur że sika się kilka kropel. Przecież te siki śmierdzą, toaleta żółknie. I jakie ty nawyki wpajasz dzieciom? Pójdą potem gdzieś do koleżanek i zostawią takie WC po sobie. Nasikają i wyjdą... rąk pewnie też nie myjecie bo wody szkoda. Od razu kazdy pozna nawyki wyniesione z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
P-R-O-W-O nie spuszczajcie sobie szczocha przez cały dzień i zobaczycie jak śmierdzi w łazience i wali na cały dom, jak w miejskiej szalecie :O tak autorka nie ma ręczników kuchennych papierowych i czyści okna gazetą, tak tak a świstak siedzi bo złotka były kradzione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kapiel po kolei w jednej wodzie wszystkich domownikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kapiel po kolei w jednej wodzie wszystkich domownikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kiedyś nie spuscilam na noc bo córka akurat spala i nie chciałam jej budzić. Rano waliło jak w miejskim szalecie. Dobra a z takich serio sposobów to co poradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli tak mocno śmierdzi ci mocz, to znaczy że jestes chora i powinnaś się przebadac. Normalny mocz jest bezwonny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mocz mocno śmierdzi, kiedy jest bardzo stężony, co może oznaczać, że za mało pijecie. Normalnie mocz faktycznie jest bezwonny, choć pewnie jak dłużej pobędzie w ubikacji, to zacznie śmierdzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W łazience mam zamontowane urządzenie, które reguluje temperaturę - w nocy i w ciągu dnia jest 16 stopni, w pozostałym czasie 23 stopnie. Minusem jest to, że wolniej schnie pranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"A nie niszczy ci sie kibel od niespuszczania wody? Ja tak kiedys na stancji oszczedzalam i kurde kamien sie straszny robil i w koncu musialam porzadna chemie do czyszczenia kupic i tak naoszczedzalam " Od czystej wody też sie robi kamień, a domestosem tak czy tak trzeba co tydzień zalewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po całym dniu niespuszczania wody musi w tym kiblu walić jak w szalecie publicznym. Brr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wygrzebujemy pod osłoną nocy jedzenie ze śmietnika :) a po zakupach w biedrze, pytam wszystkich klientów odnoszących wózki, czy mogę to zrobić za nich i mieć 2zł :) a nad morze jak mamy "jechać" pod namiot całą rodziną, to wychodzimy z domu 2 tygodnie wcześniej i idziemy jak pielgrzymka na Częstochowę, ty wiesz ile benzyna kosztuje? jaka oszczędność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyłączam ogrzewanie na dzień lub ustawiam na minimum i żarówki mam energooszczędne i to chyba na tyle. Tak to wiadomo dzieci jedzą lepsze czyli jak np maliny są poza ssezonem to kupuje im nie sobie i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"w nocy i w ciągu dnia jest 16 stopni, w pozostałym czasie 23 stopnie." A kiedy to jest "w pozostalym czasie" jesli nie jest to ani w dzien ani w nocy ;) :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćvhhgvb
Kaloryfer w kuchni wylaczony stale. Nawet mysle by go zdjac. Podlogi myje plynem do naczyn, lepiej zmywa i nablyszcza. Chleb susze i miele na bulke tarta albo robie grzanki. Zeby myje bez puszczania wody w rure. Co dzien prysznic, nie kapiel. Tv tylko wieczorem. Swiatlo gdy jest mega ciemno, wszedzie mam ledowe zarowki. Pralka a+++ Mimo rego mialam 400zl doplaty do gazu bo co dzien gotuje czasem dwa dania i 800zl do wody doplaty ale remont byl przez 7tyg to wiecej prania, sprzatania i mycia sie. Tak wiec, ja nie wiem juz jak oszczedzac efektywnie, bo chyba robie to pozornie... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś w międzyczasie :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćvhhgvb
A i worki na smieci to jednorazowki z biedry i kauflandu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aaaaa, rozumiem :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gośćvhhgvb dziś u mnie jednorazówka z biedry służy jako czepek na łeb, jak sobie zafarbuje włosy w domu, żeby nie brudzić nic przez te 30min. czekania. Zakładam czepek zrywkę, uszy reklamówki spinam nad czołem spinką i jeste gwiazda przez te 30 min :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba ktos mysli dziadowanie z oszczedzaniem, oszczedzanie to np zakup zmywarki(zwraca sie, a potem zaczyna sie oszczedzac), zamawianie duzych pakietow karm zamiast zakupu w zoologicznym/kupowaniu pojedynczych puszek w sklepie internetowym. Czyli cos co nie wplywa drastycznie na standard zycia. Siedzenie w polmroku dla paru zl miesiecznie to juz dziadowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Różnie. Najwięcej na wodzie. Dużo wykorzystujemy darmowej wody z oligocenki (pewnie ze 200 litrów na tydzień) i to w każdy możliwy sposób - filtrujemy i pijemy zamiast mineralnej, do gotowania herbaty, kawy, makaronu, ryżu, podlewania kwiatów, mycia podłóg etc. Siku robię ja, później mąż i spłukujemy wodą, którą zbierzemy z mycia podłóg, prysznica, ze zmywania etc. Na grubsze sprawy schodzi się do centrum handlowego na dół ;) Kaloryferów właściwie nie odkręcamy, bo nam ciepło. Dzięki temu oszczędzamy ok. 1500 zł na wodzie i ogrzewaniu. Idąc dalej - nie kupujemy worków na śmieci tylko bierzemy darmowe reklamówki z auchan, kauflandu etc. Nie wspominając o tym, że gruntownie analizujemy gazetki promocyjne i nabywamy rzeczy tylko tam, gdzie jest rabat (mamy 5 marketów w okolicy). Rozrywka - gotujemy głównie w domu, więc nie dorabiamy restauratorów. Mąż ma dość dużo obciążenia, więc ćwiczy siłowo w domu, ja czasem włączam zestaw fitness z yt i trenuje z mniejszym obciążeniem. Dużo biegamy bo dbamy o zdrowie. Hmmm... co jeszcze? Zamiast kina oczywiście darmowe produkcje na necie. Sporo by się tego znalazło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żarówki energooszczędne Zmywarka (oszczędza wodę) Podczas mycia zębów woda jest w kubeczku i kran zakręcony Tam, gdzie nie jest konieczna ciepła woda, używamy zimnej (za którą się o wiele mniej płaci) Spłuczka w toalecie ma 2 rodzaje spłukiwania (oszczędne i mocne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@ 14:59... jeny czy wy żyjecie w jakimś skrajnym ubóstwie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×