Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin porodu z OM czy z USG?

Polecane posty

Gość gość

Hej. Jestem w 8mcu ciazy. Do tej pory na kazdym usg termin porodu wychodzil mniej wiecej taki sam jak z OM. Ostatnie USG pokazalo rozbieznosc 2tygodni,dziecko wazy mniej niz srednio dzieci na tym etwpie:O.Nie wiem teraz na ktory termin bardziej sie nastawiac. Wiadomo,ze kazde dziecko rosnie w swoim tempie,nie wszystkie waza 4kg i teoretycznie wydaje mi sie,ze powinnam sugerowac sie terminem wczesniejszym,z OM. Chce jednak zapytqc jak to bylo u Was? Ktory termin trafniejszy? Wiem,kiedy byla owulacja,roznica nie jest spowodowana przesunieciem sie cyklu. Dziecko wyglada na zdrowe, dobrze sie rozwija,wszystko prawidlowo. Tylko wazy o ok 200-300g mniej, ale ja tez jestem drobna i niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie z om wyszedl na 28stycznia a z usg 24 i dokladnie 24 bylo juz po wszytskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki za odp :),ale 4 dni to mala rozbieznosc. A sa dziewczyny z roznica ok 2 tygodni? Boje sie,ze przenosze ciaze lub gorzej,ze urodze wczesniaka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale chyba nie sądzisz, że rodzi się wyłącznie w dniu terminu?:) Ja bym się sugerowała terminem OM- mi na usg dzień przed porodem lekarz określił dziecko na prawie 0,5 kg większe niż się urodziło, więc usg nie zawsze dokładnie wyliczy. Ale jak wcześniaka?! Będziesz miała urodzić wcześniaka to urodzisz, 2 tyg różnicy w te czy wewte tego przecież nie zmieni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 tyg przed terminem jak i 2 po terminie sa uznawane jako ciaza donoszona wic co to za roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym wcześniactwa nie stwierdza się jedynie po terminie porodu (dziecko przedwcześnie urodzone ma tzw. cechy wcześniacze i na tej podstawie dziecko kwalifikują jako wczaśniaka). Ja mam bliźniaki z 36 tc- jeden w książeczce ma zapis o wcześniactwie, drugi nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to potwierdzone: najbardziej prawdopodobny termin porodu jest z usg w 12 tc, potem juz różnie wychodzi na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o to,ze obecnie jestem w 33tc. Dziecko z usg okreslone zostalo na 31tc. Boje sie tego (moze nieslusznie),ze jezelinzaczelabym rodzic w 37tc (mialam zagrozenie porodem przedwczesnym) to nie wiem czy jechac do szpitala w moim miescie nieprzystosowanego do wczesniakow (bo jesli dziecko 2tyg mlodsze to moze miec cechy wczesniacze mimo,ze z om cizaa donoszona). Dlatego pytam Was, ktory termin u Was sie sprawdzil. Mi lekarz nie powiedzial, na ktory termin mam sie nastawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze z tym porodem przedwczesnym troche panikuje i odbiegam od tematu. Nie skupiajcie sie na tym,bo dopiero jak przeczytalam co napisalam,to stwierdzam,ze wyszly glupoty :) Pytanie brzmi: czy jesli byla roznica 2tyg lub wieksza to ktory termin bylmunWas blizszy trafienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym się nastawiała na ten z OM- usg w późniejszej ciąży wychodzi naprawdę różnie. Uwierz mi też, że w kartę dziecka wpiszą tydzień z OM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy szpital przystosowany jest dla wcześniaków (takich powyżej 33 tc)- specjalistyczne z oddziałami neonatologicznymi to dla skrajnych wcześniaków. Zresztą, co ma szpital do tego, przecież dzieci przedwcześnie urodzone w złym stanie transportują w razie czego do innego szpitala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzis rozmawialam z polozna ze szpitala ,w ktorym planowalam rodzic i powiedziala,ze ich szpital jak i okoliczne w przypadku wczesniejszego porodu (przed 37tc) mam omijac szerokim lukiem. Od razu jechac do Warszawy (mieszkam ok 50km od Wawy),wymienila kilka szpitaki. Jesli jednak nie dam rady i dziecko urodzi sie u nich to pod edziala,ze z transportem jest duzy problem,poniewaz akaretki przystosowane do takich kursow na cale woj.mazowieckie sa w ilosci sztuk 2 :O I nie kazdy szpital przyjmie noworodka,musza szukac miejsca. A jak przyjade sama ze skurczami to maja obiwiazek przyjac. To sa slowa poloznej,wiec ch ba wie co mowi :) Ale to taka ot ciekawostka nie na temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eeeeee, coś ta położna przesadza. Ja rozumiem dziecko np z 30 tc, ale 36 lub 37- przecież w większości przypadków takie dzieci dostają 10 pkt, nie trzeba im specjalistycznego sprzętu i jakiejś wiele odbiegającej od normy opieki (sama mam dziecko z 36 tc, więc co nieco wiem). Oczywiście, ryzyko jest zawsze, nawet w donoszonej ciąży, że coś pójdzie nie tak, wiadomo. A pisząc o szpitalu miałam na myśli moje miasto i moją urodzoną w 29 tc chrześnicę- ważyła 1,1 kg i od razu po urodzeniu została przetransportowana śmigłowcem do specjalistycznego szpitala dziecięcego, nie sądziłam, e może być tak jak u Ciebie w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedziala,ze bywa,ze takie dzieci z 34,35,36tc miewaja cechy wczesniactwa, problemy z oddychaniem i wtedy tylko Warszawa (dodam,ze moje miasto jak i okoliczne to nie jakies male wiochy i tez myslalam,ze na takie dzieci sa przygotowane). Niby maja jakis inkubator,ale pokretnie tlumaczyka,ze w razie problemow nie maja jak zalatwic transportu ze wzgledu na mala liczbe karetek i brakiem miejsc w szpitakach w Wawie i sama mam sobie jechac do specjalistycznych placowek. W sumie dobrze,ze mi to powiedziala,ze myalalam,ze 34tc to juz na tyle zaawansowana ciaza,ze spokojnie moge rodzic u siebie,a tu klops =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie nastawiam sie jednak na marzec,ale ja jestem z tych panikujacych i zawsze musze miec przygotowany scenariusz gdyby jednak moja Corcia postanowiła wyskoczyc wczesniej hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Om 12.10.14, usg 8.10.14, samo życie 20.10.14 ; d i na usg tez byla tydzień starsza a tu o ; p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aiu mnie poród rowniutko 9 msc PO;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OM 17.01, USG 26.01 Jeszcze nie urodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko nie bój się. Dziecko urodzi się wtedy kiedy będzie na to czas a terminy z OM czy usg można sobie niekiedy w tyłek wsadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi w 33 tc wg OM wyszlo na USG ze jest 38 tc i dziecko ponad 3 kg a urodzilam 8 tyg pozniej 4 kilowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie martw się..ja mam tak ze według OM mam termin na 1 marca a z USG wychodzi 15 luty! 2 tygodnie różnicy. A do tego 4 tygodnie wedlug przed porodem (według OM )moje dziecko waży już 3255g i lekarz twierdzi że albo urodzę dużego malucha albo faktycznie 2 tygodnie wcześniej przyjdzie na świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Om 8.10.14 a Usg 12.10.14 a urodzilam 11.10.14 :-) i synek maly nie byl bo 4380i 59 cm niema sie czym przejmowac da znac kiedy jego pora:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widze,ze troche Was tu jest :) Szkoda,ze u mnie jest termin z usg ,,opozniony,, o 2tyg,a nie do przodu :( Chociaz moze i lepiej,bo mniej sie namecze przy porodzie jesli dzidxzius bedzie maly :) Najwazniejsz,zeby byl zdrowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie OM 13. 02 a USG 4.02 w przyszlym tyg mam miec wywolywany porod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie maluszek byl zawsze o 1-2tyg wiekszy na usg i im ciaza byla starsza tym termin sie oddalal od tego z @ urodzilam w 38tc i byly pewne problemy dziecko nie bylo uznane za wczesniaka ale tez bylo widac ze to nie byl jego czas takze tutaj nie ma reguly ze jak dziecko mniejsze to wczesniak a jak wiesze to w idealnym stanie. Najwazniejsze to myslec pozytywnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×