Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iustka80

termometr elektroniczny do czoła- czy warto

Polecane posty

Gość iustka80

Zastanawiam się nad kupnem termometru dla malucha do czoła/ucha babyono 116. Czy ktoś używał i może polecić? Ewentualnie jakiś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
mam taki, nie polecam; jest niedokładny, pokazuje właściwie "co chce", używam do do mierzenia temperatury w pokoju, dla dziecka się nie sprawdził. Niepotrzebny wydatek. Teraz są bezdotykowe, podobno wiarygodne i szybki odczyt, a to bardzo ważne... ale ja już odpuszczę zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoszka123
ja kupiłam na allegro taki za 96 zł czy jakoś tak, taki świecący na różne kolory, na zielono gdy temperatua jest ok, czerwona gdy gorączka, jest super, bardzo warto!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iustka80
bezdotykowy jest lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam bezdotykowy
Med tech i jestem bardzo zadowolona.na allegro za 129 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co?? ja zawsze i do tej pory mierze temp jak cos rteciowym pod paszkami ,mimo ze posiadam i elektroniczne i rozne jakies tego typu wynalazki, to u mnie najbardziej wiarygodny jest rteciowy i na nim polegam (wiem wiem,ze juz dawno wycofali z produkcji, no ale zawsze mozna go nabyc jesli komus zalezy) Naszczescie dzieci nie choruja, ale jeśli iwidze ze są jakies przemeczone czy neptyczne, to tak "prewencyjnie" po termometr siegam aby miec pewnosc ze wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokoko185
Ja mam taki termometr, mierzy dobrze ale w uchu, na czole za każdym razem pokazuje inaczej, ale najbardziej wiarygodny jest rtenciowy, jak jest wysoka gorączka zawsze tym sprawdzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te ktore krytykuja termometry
Do czola i bezdotykowe nie czytaly instrukcji obslugi. Oczywiscie,ze wskazania beda rozne,bo w roznych miejsach na czole jet rozny przeplyw krwi. Tak samo krew w tym samym miejscu roznie przeplywa to jest rzecz zmienna. Na pewno taki termometr nie pomyli goraczki ze stanem fizjologicznym. Polega sie na najwyzszym pomiaarze. Mierzac pod pacha tez mamy rozne temeratury,ale rteciowy nabija caly czas i nie spada i takze pokaze nam najwyzsza temperature. Wskazanoa mojego termometru pokrywaja sie z tym rteciowym. Jak pod pacha jest 36,6 to ten pokaze podobnie ale z wahaniami,w zaleznosci od miejsca przylozenia.na pewno nie pkaze o stopien wyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtęciowe najlepsze!
mam i rtęciowy i elektroniczny i bezdotykowy... Ten drugi i trzeci pokazują co chcą. Za każdym razem temp.inna, a u dziecka to jednak ważne co pokaże. Nie polecam tych do uszka i bezdotykowych, nawet koleżanki pracujące na pediatrii w szpitalu mówią że to szajs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam elektroniczny do ucha i czoła w jednym (ściąga się tylko nasadkę by z "czołowego" :D zamienił się na uszny). Jest bardzo dobry, właściwie lepszego jak dla nas nie ma bo raz że jest bardzo dokładny (jeszcze nigdy nie zawiódł) to może go używać każdy w rodzinie właśnie przez tą nasadkę którą można myć (końcówka do ucha jest nie ściągalna więc używała tylko córka). Na wyświetlaczu jest buźka która oprócz tego sygnalizuje czy dana temp u niemowlęcia czy dziecka jest ok, jest temperatura wnętrza oraz data i godzina. Ten termometr można przestawić na funkcję mówiącą (dodatkowo oprócz odczytu na wyświetlaczu mówi nam jaka jest temperatura) jest tez wyposażony z latarkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syn miał tyle razy gorączkę, że przykładam rękę i wiem, czy jest ok, źle, czy bardzo źle, termometr mam elektroniczny i jak dotąd też w miarę działał; natomiast ze szpitala dostaliśmy takie fajowe paski jednorazowe - wkładało się to pod pachę i po 3 minutach sprawdzało ile kropek zabarwiło się - fajne w nim jest to, że jest dokładny i nie powoduje strasu u dziecka, bo tego nie czuć, szkoda, że się skończyły:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iustka80
Mam zawsze zimne ręce i nie zauważę od razu czy dziecko a gorączkę :/ Dlatego myslę o termometrze, który szybko pokaże czy maluch ma temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IdaJaWa
Do SoniaRose: Cześć! Mam termometr Dittmann,ale niestety nie posiadam do niego instrukcji. Zauważyłam,że jest spora różnica w odczycie temperatury. Z tyłu jest przełącznik ucho/czoło. Z mierzeniem w uchu nie ma problemu,zdejmuję nakładkę. Ale zastanawiam się, w którym miejscu mam przyłożyć na czole termometr aby pokazał prawidłową temperaturę? A może nie trzeba przykładać go do czoła? Próbowałam już różnych metod,ale wciąż nie wiem gdzie przystawić.... Dziękuję i pozdrawiam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezdotykowy nie jest lepszy, jak byłam w szpitalu jeszcze po porodzie a koleżanka z sali miewała wysokie temperatury, to mierzyli tym bezdotykowym, alei na ten dostała też rtęciowy i na wynik z rtęciowego bardziej patrzyli... Ja mam termometr z canpol babies jak dla mnie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi Arszenika swego czasu poleciła ten na podczerwień Microlife i powiem szczerze, ze jest ŚWIETNY! Dodatkowo kupiłam owulacyjny microlife ale w celu użytku domowego, bo słyszałam opinie, ze jest nieomylny wręcz- fakt, super się sprawdza. Polecam oba termometry. Jak Toksyczna pisze rtęciowy wiadomo- jest niezawodny, ale ja szukałam czegoś co nie będzie przekłamywało w wynikach a zarazem czegoś z czym nie trzeba siedzieć tyle czasu (szczególnie ze względu na dzieci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha- dodam jeszcze, ze ja długo się zastanawiałam nad tym KTÓRY na podczerwień wybrać. Właśnie Arszenika mi poleciła ten microlife i trochę jeszcze o nich poczytałam. Okazuje się, ze łatwo jest kupić szajs taki jak babyOno itp. i wtedy rzeczywiście ciężko być zadowolonym... więc w przypadku takiego termometru (jak i elektronicznego zwykłego) dobrze jest patrzeć na firmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfds
mama 6latki :)) - a jaki masz typ tego termometru z mcrolife?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfds
dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale cyrk
jak byłam w szpitalu w ciąży to pielęgniarka mierzyła nam temp. tym "pistoletem" do czoła i te laski które były od kaloryfera miały wszystkie gorączkę, a te od okna mniej niż 36, mało tego piguła tą temperaturę wpisywała do kart, dodam że każda z nas a było nas chyba 6 czy 7 w sali, mierzyła sobie sama rtęciowym i miałyśmy podobną temperaturę- prawidłową(!!!) nigdy takiego cudactwa nie kupię, to wyrzucenie w błoto pieniędzy na bzdurę która nie spełnia swojej funkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelofdestroy
Nie warto mam owszem elektroniczny ale mierze wpupie. Te do czoła czy ucha lubia oszukiwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat słyszałam ze była roznica paru stopni , koleznka pojechała dos pzitala ze niby dziecko ma goraczkę a sie okazało ze to wina termometru była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to jest SZMAPAN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysia77
Ja polecam termometr bezdotykowy Microlife, sama posiadam model NC100, zakupiłam go jak moje dzieci były małe i korzystamy z niego do tej pory. Był również bardzo pomocny przy pomiarach temperatury wody do kąpieli oraz mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośśśka23
Pozwólcie ze napisze w tym wątku zeby po raz tysięczny nie zakładać nowego. Szczerze mówiąc poleciłabym jednak taki termometr który będzie i odpowiedni dla mojego dziecka, dla mnie i dla rodziców którzy z nami mieszkają. Bardziej przyglądałam sie bezrtęciowym firmy Geratherm. Moze znacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam taki Brauna do czoła leży w szufladzie bo pokazuje jak mu się podoba Używam tylko tego do ucha jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edytta78
Dla dziecka najlepsze są termometry bezdotykowe. Szybką mierzą temperaturę, nie trzeba ich trzymać i nigdzie wkładać. Ja korzystam z termometru multitemp sanity, jestem z niego zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×