Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Teściową pogięlo.

Polecane posty

Gość gość

Chce abym 14 miesiecznej córce przekłuła uszy. Powiedziałam jej co myślę, że to ingerencja w jej ciało, bez jej świadomości. Mam jej sprawić ból, bo taka moda i widzimisie dorosłych. Jeśli będzie miała kilka lat, będzie chciała mieć kolczyki to ok. Teściowa w zartach powiedziała "oj, bo babcia kiedyś porwie i przekujemy uszy" Jakby to zrobiła natychmiast pojechalabym do lekarza wyjąć jej z ucha kolczyki zdezynfekowac, a teściowej nie chciałabym widzieć. To juz nie pierwszy raz poruszała ten temat. "Bo koleżanki córka juz ma, a ma pół roku" Nie wiem ile sieczki trzeba mieć w głowie by sprawiać dziecku ból, ingerować w jego ciało według swoich widzimisi. Ja pamiętam, ze przez kilka dni po przekłuciu nie mogłam spać na boku, a co takie malutkie dzieciątko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saszika
Ja miałam w 2013 rokuprzed komunią przebijane uszy i do tej pory mnie bolą, nie mogę spać, muszę zdejmować kolczyki (mam 12 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
glupota, takie cos robi sie kilkulatkom. 5lat to chyba odp. wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saszika
A co dopiero takie dziecko, powiedz jej na spokojnie, że jest jeszcze zbyt mała i nieświadoma (wiesz w jakim sensie, nie?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saszika
Moje koleżanki (jak już wspominałam mam 12 lat) to niektóre do tej pory mają nieprzebite ... Ja w 2013 miałam jak miałam bodajże 10 lat, ale nie kilka miesięcy ..,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko masz 100% racji, ja mam synka i jak miał szczepionkę to serce mi pękało, a to dla jego dobra. Nigdy bym nie przekuła uszu tak małemu dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No owszem, pogięło ją. Ale Twoje dziecko - Twoja decyzja. Powiedz, że swoje dzieci już wychowała, a jak marzy o kolczykach to niech sobie sama zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Saszika O.o Ja myślałam, że ty jesteś dorosła O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja mi mowi tak samo, tyle ze corka miała 5 miesięcy i już mi mowila ze mam jej przekluc uszy, ze wcześnie najlepiej, bo nie będzie lapala za uszy i szybko się zagoi. Teraz mala ma 9 miesięcy i czasem dalej drazy i drazy ten temat...Mi córki jest po prostu szkoda, po co mam zadawać jej bol jak nie trzeba...? Niech tesciowa się sama przekłuwa ile chce i gdzie chce! co się stanie gdy przekłuje uszy jak będzie miała np. 5 lat i więcej?nic. Ale by mnie wkurzyla jakby sama ja zabrala i jej przeklula, już bym się do niej w zyciu nie odezwala chyba, ale nie wiem jak twoja, ale moja chyba by tego nie zrobila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saszika
No widzisz tak to w życiu bywa ... nie każdy musi się zachowywać jak dziecko, natomiast jej teściowa to troche się tak zachowuje ... Heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mowilam jej, ale ona ma swoje zdanie. Niedługo chce wziąć małą na weekend i szczerze mówiąc boje się, ze córka wróci z kolczykami na uszach. Szlag by mnie trafił. Mowilam także, ze jeśli córka będzie sama chciała to przeklujemy, ale nie u kosmetyczki pistoletem, który nie da wysterylizowac tylko w profesjonalnym studio z użyciem sterylnego wenflonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Saszika co? Ty masz 12 lat. Co robisz na Kafe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saszika
A mieszkasz z teściową? Bo jak tak to poprostu nie zostawiaj córki samej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Saszika ... taka mala a sie tak strasznie udziela :D Nie zamala tyś na kafe? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba bym babsko w łeb walneła za ten tekst, że "porwie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saszika
No widzisz ;) Wiek tu nie gra roli ... ;) Trudno najwyżej jestem najmłodszą osobą na kafe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie mieszkam z teściową. Pisałam, ze teściowa chce zabrać córkę do siebie na weekend, ale gotuje się we mnie jak pomyśle, ze córka wróci z kolczykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
malym dziewczynkom kolczyki nie sa potrzebne do szczescia i urody, nie sadzicie, takie cos mozna robic pozniej, byleby nie za pozno bo potem lek narasta - znam 50latke ktora nie daje sobie do dzis przekłuć... uszu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aaa te tesciowe to takie maszyny do wk*rwiania olej ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saszika
Mhm pisałaś? To najwyraźniej nie zauważyłam :D Wybacz ... Wracając do pytania to postaraj się coś zrobić, żeby zmieniła zdanie, bądź nie wysyłaj jej do teściowej na weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiedz jej ze ok, ale w takim razie ty jej jeszcze zrobisz piercing na pusi bułczusi. mysle ze wtedy tesciowa odpuści :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hopeee
Są kultury w których uszy sa przekuwane w pierwszych 3mies życia dziewczynki,, nic strasznego. Owszem, jeżeli rodzice nie czują takiej potrzeby to nie ma tematu, nie rozumiem panoszenia sie tesciowych w sprawach wnucząt. Znacznie wieksze szkody wyrządza opalanie małych dzieci, czy nie dbanie o ich zęby, szkoda że to m nie oburza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to po co chesz dac corke na weekend do babci? jest jeszcze mala i wcale nie musi nocowac w tym wieku poza domem. Ja swojej tesciowej jak i mamie corki(3l) nie daje wogole,bo obie maja glupie pomysly.Ostatnio tesciowa wziela siostrzenicy corke na spacer-dziecko 2letnie. Mala zrobila kupe po drodze,a ta zamiast ja przebrac prowadzala przez godzine po grobach na cmentarzu ;/ Mowila,ze nie wiedziala jak sie zabrac do tego ;/ Na pytanie czemu nie przyprowadzila malej do domu,odpowiedziala,ze skoro juz byla na cmentarzu to chciala juz go obleciec..Brak slow..Dzieciak tylek odparzony na maksa,zaplakany,a ta tylko o sobie mysli. Dodam,ze sama nalegala by zabrac mala i podjela sie calkowitej opieki w razie "czego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie moja tez nalega, ale nic z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jesteście jebniete! Tak malutkie dziecko nie boli przeklucie uszu Odczuwają to jak ukąszenie komara.im starsze dziecko tym twardsza się robi chrząstka, dojrzalsza skóra i właśnie dlatego takie 5-10latki tak panikuja. Zresztą jeśli chcesz to w cenie przebicia jest znieczulacz! Przekluwa się 2uszka na raz a starsze dziecko dużo bardziej się boi,przezywa i panikuj. Lepiej powiedzcie ze wy macie gacie pełne .teściowa ma rację że takie małe dziecko się nie ciągnie za uszka,nie rusza tam nic,lepiej wszystko się goi.moja mała miała 3miesiące i codziennie przy kąpieli pryskalam obficie oktanisepetem uszka i krecilam nimi według zaleceń kosmetyczki.córcia ani razu nie płakała,kompletnie nic się nie działo,nie miała nic czerwone teraz wygląda przeslodko. Zmieniam jej kolczyki jak mam ochotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jasne, zrób jej jeszcze tatuaz, pomaluj paznokcie będzie taka trendy , lalkę se kup i ja przebieraj inzmieniaj kolczyki, grzebyka i bransolety - afrykańska matko żono wodza złamanej strzaly. Brawo, brawo potem widzimy gimnazjalistki z kolczykami w pępku , miniowach i dekoltach jak u prostytutki. Ozdobnik sobie urodziłaś czy człowieka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam ze powinnaś ostrzec teściowa ze jak poniesie ja samowolka to będzie to ostatnia rzecz jaka zrobi z twoim dzieckiem bo nawet do stołu z nią nie usiądzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale po co? Nie mA nic brzydszego niz male, przewaznie jeszcze lyse, dziecko z kolczykami? Nie rozumiem jak moze sie to komus podobac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba być niemądrym żeby tak malutkiemu dziecku uszy przebijać tak jak gość 18.36. jej słownictwo mowi samo za siebie, jakim jest głupiutki człowiekiem. i niech mi nikt nie mowi, ze dziecka to nie boli! a szczepienie boli czy nie boli? tez dziecko jest malutkie. znajomej przy przebijaniu dziecko się ruszylo i zamiast w ucho strzelić, strzelila kolo. takie wypadki się zdarzają, ja na pewno nie będę ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze 14 miesięczne dziecko nie ciągnie się za uszy? Ty chyba głowę w tylku tyrzymalas jak to pisalas. Moja od 4 miesiąca ciągnie się za uszy i drapie z tylu głowy jak jest śpiąca. Co jak co, ale tych standardowych przekluc w uchu nigdy nie robiło się na chrzastce, a na płatku. Polecialas po całości. Uświadomie Cie teraz, że nawet 90 letnia babka nie dorobi się Twojej chrząstki w płatku uszu, jak Twoje dziecko w wieku świadomym. Ucho po przekluciu ropieje i boli. Jest spore ryzyko infekcji. I powiem Ci krótko, zwierzę nie pozwoliłoby zrobić krzywdy swojemu potomstwu tak jak zrobiłaś to Ty. Nie wyobrazam sobie jak taki jeszcze nieświadomy maluszek musiał budzić się w nocy przekrecajac się na bok. Jak musiał cierpieć, bo dla jego matki ważniejszy jest jego wygląd od jego zdrowia i samopoczucia. Moim zdaniem to powinno być kategorycznie zakazane. Takimi przypadkami powinna zająć się opieka społeczna, bo jakby nie patrzeć to zrobiłaś dziecku krzywdę. Ps: Jeśli moje dziecko będzie się bało to nie będę mu siłą przekłuwać uszu. A Ty ewidentnie wykorzystalaś bezbronnosc dziecka, bo było na tyle male, ze nie musiałaś ganiac świadomej i spanikowanej 7 łatki po gabinecie dla własnych widzimisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×