Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość h_ana

test pappa i USG ryzyko zespołu Downa 1÷11 ! załamanie...

Polecane posty

Gość h_ana

witam mam 33 lata i jestem w 13tyg i 4 dniu ciąży w 13 i 1 dniu odebrałam wyniki testu pappa i robiono mi USG no i się zaczęło... wyniki crl 77.8 nt 2.6 i najgorsze... brak kości nosowej, syndaktylia dłoni (zrośnięte palce) i beta hcg 2.0529 MOM końcowe ryzyko wyszło aż 1÷11 zalecenia : amniopunkcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co sie zalamujesz? No po to robi sie badania zeby wiedziec. Nic nie zrobisz, nie masz na yo wplywu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość h_ana
to chyba normalne że się przejmuje, chyba wszyscy chcieliby mieć zdrowe dziecko a tu taki szok, my z mężem zdrowi, nie pijemy i nie palimy w rodzinie nie było takich chorób... strach w oczach czy sobie poradzimy jeśli to się potwierdzi... szukam otuchy! może ktoś miał podobnie a jednak wszystko okazało się dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To rób szybko amniopunkcję, będzie 100 % pewności, masz prawo do terminacji ciąży, w następnej nie ma ryzyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
terminacja = zabójstwo Panie Boże proszę Cię nie pozwól zginąć Temu Dziecku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rob amniopunkcje. Masz prawo przerwac ciaze jezeli plod jest ibarczony takimi wadami. Trzymam kciuki zeby jednak wszystko bylo w porzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To znaczy że jedna na 11 kobiet z takimi wynikami urodzi chore dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
h_ana nie ma co załamywać rąk, tylko leć zrobić amniopunkcję. Czytałam wiele wątków o tym, iż test papa wychodził źle, a po amnio się okazywało, że z dzieciątkiem wszystko w porządku. Dopóki nie zrobisz tych badań, staraj się nie przejmować - na pewno stres szkodzi Tobie i maleństwu. Ps. Jeżeli zdecydujesz się na terminację ciąży, to jest to tylko i wyłącznie Twoja sprawa i Twojego męża/partnera. Głowa do góry, daj znać po amniopunkcji . Trzymam kciuki i życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:48 Rozumiem, że adoptowałabyś dziecko z chorobą Downa? Pomagasz fundacjom i domom opieki nad takimi osobami? Jak nie to po prostu zamilcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Terminacja jest dopuszczona przez prawo i nikt ale to nikt nie moze Ci nic zlego powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość h_ana
tak 1÷11 właśnie znaczy że prawdopodobnie 1 na 11 dzieci będzie chore, w dodatku te dłonie mnie totalnie wystraszyły bo te zrośnięte palce najczęściej występują właśnie przy zespole Downa... tak samo jak brak kości nosowej w tym tyg ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albo zrob test z krwi. Te najnowsze daja 100% pewnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość h_ana
mój ginekolog mnie umówi na amnio, dziś powinnam poznać termin, a czy jak wykupie ten fish żeby były szybciej wyniki to czy one są równie wiarygodne co te na które trzeba czekać około 3 tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem że to niewiele pomoże ale bratowa mała 1÷5. Okazało się że dziecko zdrowe ale ciąża była bardzo ale to bardzo monitorowana i po porodzie mały miał jakieś badania ale jest dobrze mam nadzieję że u Ciebie też będzie wszystko dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko to twoja pierwsza ciąza czy kolejna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co kojarzę wyniki są wtedy szybciej, nifty jest drogie i mniej pewne niż amniopunkcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość h_ana
żeby tylko jeden wynik był zły ... a ta kość nosowa to duży wskaźnik do choroby... to moja 2 ciąża z poprzednia nie miałam żadnego problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg mnie nic nie jest przesadzone, zawies rozmyślania do czasu amniopunkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Crl duże to i nt może być większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość h_ana
wczoraj na USG wyszło też coś z zastawka trójdzielna, krew się cofa , reszta bez zzmian kości nosowej nie ma nadal a to już prawie 14tydz , na termin amnio jeszcze czekam ale to gdzieś za 1.5tyg i na pewno wykupie ten fish bo ta niewiedza mnie dobija...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz już plan b w razie gdyby niestety diagnoza się potwierdziła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie pappa wyszedł 1:17 , ale była kość nosowa i dlatego nie martwiłam się aż tak bardzo. Na amnio się nie zgodziłam. Miałam 35 lat i dziecko urodziło się zdrowe. Trzymam kciuki, żeby dziecko było zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kuzynka miła podobny wynik do Twojego .Stwierdziła , że urodzi nawet jesli ma byc chore bo to jej dziecko. Urodział zdrowego syna , obecnie ma 2 lata żadnych problemów a dwóch ginekologów podejrzewało własnie Downa i badania tez tak wynikało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oceny wyników testu PAPP-a oraz innych badań prenatalnych powinien dokonać lekarz genetyk. Tylko on jest w stanie prawidłowo zakwalifikować pacjentkę do dalszej diagnostyki. Około 70% ciężarnych wykonujących zabieg amniopunkcji czy biopsji kosmówki rodzi dzieci zdrowe. Oznacza to, że tylko 30% wyników testu PAPP-a zaklasyfikowanych jako „nieprawidłowe” czy „dodatnie” potwierdza się w badaniach rozstrzygających. Duże znaczenie przy obliczaniu ryzyka urodzenia chorego dziecka ma wiek matki. Stąd też starsze kobiety często mają gorsze wyniki badań przesiewowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
h_ana trzymaj się cieplutko. Pomodlę się za was. Pisz tutaj co i jak kochana. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co to za wynik 1do 11 ? żaden , tylko kobiety sie denerwują i dziecko !!! bzdurne badanie , mnóstwo kobiet oszalalo by z rozpaczy a dziecko zdrowe !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale tu nie tylko chodzi o ten wynik 1:11 tylko bardziej o wyniki usg, które dobre nie są. Dobijające jest to, że autorka musi teraz czekać 1,5 tygodnia na amnio, a potem jeszcze na wyniki. Trzymaj sie autorko, staraj sie patrzeć pozytywnie, choć wiem, że teraz o to trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem tak: lepiej, że o nieprawidłowościach wiesz już teraz niż na przykład 10 tygodni później. Nic jeszcze nie jest przesądzone. Wszystko wyjaśni amniopunkcja. Zaś fakt, że w rodzinie nie było żadnych chorób czy zespołu Downa ma się nijak do Twojej sytuacji. W większości przypadków zespoły genetyczne czy trisomie pojawiają się całkowicie spontaniczne tzw. de novo i w zdecydowanej większości są jednorazowe i nie powtarzają się w przyszłości. Prawda jest taka, że chore dziecko może urodzić KAŻDA KOBIETA bez względu na wiek. Niestety to jest loteria...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam jeszcze, że mnie osobiście wygląda to nie na ZD, ale na inną aberrację. Mam nadzieję, że się mylę... Życzę Ci dużo siły. Trzymaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×