Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

toksoplazmoza w ciazy! skierowanie mamy pomozcie!

Polecane posty

Gość gość

Hej mamy! Jestem przerazona. Jestem w 7 miesiacu ciazy do tej pory nie mialam robionego badania na toksoplazmoze. Jestem posiadaczka kota wychodzacego na podworko. Moj gin ani razu nie wspomnial o takim badaniu, gdy zaczelam temat pow ze moge zrobic je ee wlasnym zakresie :/ nie powinien wczesniej mnie uswiadomic? :/ a co jesli jestem zarazona? Zapisana jestem dzis do rodzinnego z nadzieja ze da mi skierowanie :/ aby nie plaplacic prywatnie..myslicie ze moge miec taka nadzieje? boję sie, ze moze byc za pozno na leczenie :/ czy nie powinien uswiadomic mnie i skierować na poczatku ciazy ? :( blagam pomozcie!! Co moge teraz zrobic? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak sie niby boisz a zal Ci kasy zeby zrobic prywatnie :D kretynka !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie panikuj, mozliwe ze juz od dawna jestes nosicielem i dziecku nic nie grozi. Zrob badanie jak najszybciej. Prywatnie koszt ok 50-60zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo moze mnie nie stac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo moze mnie nie stac? Pomysl zanim cos napiszesz i kogos obrazisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze wcale nie jest powiedziane że kot równa się toxo. Najczęstszą przyczyną toxo jest skażone, surowe mięso albo brudne warzywa. Ja całe życie spędziłam z podwórkowymi kotami, wiele razy mnie gryzły i drapały a toxo nie przeszłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
generalnie to gin powinien dac skierowanie ale probuj u rodzinnego, moze sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale czy to nie jest troche zbyt pozno na takie badanie :/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze to nie lekarz tylko jakis konowal. Od razu powinien dac Ci skierowanie na badanie na toxo. Ja bylam badana w kazdym trymestrze i to na nfz. Powinnas domagac sie od ginekologa takiego skierowania,a nie biegac zestresowana po innych lekarzach. Niech Ci napisze oswiadczenie,ze nie widzi potrzeby wydania skiero i,ze bierze na siebie konsekwencje jesli okaze sie,ze masz toxo. Nie wychodz z gabinetu z golymi rekami. Po drugie jak juz ktos napisal toksoplazmoza mozemy zarazic sie glownie przez surowizne. Oczywiscie od kota tez jest jakies prawdopodobienstwo zlapania,ale musialabys grzebac w jego odchodach i nie myc potem rak. I faktycznie jesli dlugo masz kota to mozesz byc nosicielem i miec przeciwciala na toxo. Jakby nie bylo musisz k9niecznie to sprawdzic. PS Pewnie na HIV tez ten ekstra lekarz Cie nie przebadal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dostalam na hiv ani na toksoplazmoze jestem zalamana :/ powiedzial mi ze na usg byloby widac zmiany i zapewne nie mam. Ale moge sobie zrobic jesli chce. To sa jego slowa. Kolezanka dopiero uswiadomila mnie ze jest to podstawowe badanie nawet zanim zajdzie sie w ciaze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Zapewne"byloby widac na usg... moze teraz juz byloby widac,ale po to robi sie takie badanie na samym poczatku,zeby w razie aktywnej choroby wlaczyc leki i ,zeby wlasnie zadnych zmian na usg nie bylo,a dziecko urodzilo sie zdrowe. Kolezanka ma racje - to jest jedno z podstawowych badan. Wspolczuje Ci takiego lekarza. Duzo ryzykowal,szkoda tylko,ze zdrowiem Twojego dziecka. Zrob jakos to badanie. Rozumiem,ze nie chcesz prywatnie. Tez bym wolala na nfz skoro place skladki na ubezpieczenie. Kloc sie z lekarzem. Pewnie wszystko jest ok,ale sprawdz,zebys juz sie nie denerwowala. Na HIV tez powinnas byc zbadana,tez juz coraz czesciej jest wsrod poxstawowych badan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrob badanie, teraz tez jest tak samo wazne jak na poczatku ciazy. No gin faktycznie jakis konowal. Pewnie polowy badan nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A badalas TSH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w ciąży 7 miesiąc i już drugi raz będę robić, w jednej ciąży co trzy miesiące powinno się robić ja też mam koty wychodzące w domu. Nie panikuj idź i zrób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy przy nastepnej wizycie juz z wynikiem mam sie z nim wyklocac o to? A co jesli odpukac jestem zarazona np w drugim trymestrze a trraz juz jest trzeci i nie leczone? Jak mam sie zachowac w takim przypadku? Jest sens sie wyklocac o niedopilnowanie przez niego badan? jesli dostane skierowanie dzis pojde jutro z rana a jesli nie to jakos sobie poradze i zrobie prywatnie.. mam nadzieje ze jeski nie ma zmian na usg to wszystko jest ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja za toxo 30 zł placilam bez przesady ze taki duży koszt. A na pieluchy dla dziecka też nie będziesz mieć ? Będzie robić do wc od urodzenia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie martw sie jezeli masz kaota od dawna czyle przed ciazy to raczej juz sie zaraziłas jezeli miał kot toxoplazme czyli dziecku nic nie grozi jezeli zaraziłas sie w czasie ciazy to jest problem,ja miałam kota przed ciaza i miałam juz toksoplazme przed ciaza i mała jest zdrowa:) ale toxo jest tez od surowego miesa nie tylko od kota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prywatnie kosztuje 90 zl. Dzwonilam dzis. Wiec wybacz i daruj sobie takie komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak są zmiany na usg to już chyba jest trochę za późno bo choroba mogła uszkodzić coś w organizmie płodu, weź pomysl kretynko trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam trzy koty w domu wychodzące, już od 10 lat o nigdy toxo nie miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem powinnas isc po skiero juz z awantura. A najlepiej wyslij meza,zebys Ty nie musiala sie stresowac. I nie chodzi o to czy to jest koszt 30zl,czy 2zl,czy 100zl - takie badanie nalezy Ci sie jak psu buda,placisz skladki,powinnas byc przebadana i nic nikomu do tego czy Cie stac,czy nie. Po co placic skoro Ci sie to nalezy? Tak nas wlasnie dymaja w tym kraju. Opieka bezplatna,a kazdy i tak musi isc prywatnie,bo nie mozna normalnie dostac sie do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tsh tez nie mam patrze po badaniach :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
upomnij sie na test na paciorkowca jak huj ci nie da to zrób awanture,to tez jest wazne to sie robi jakies 3 tygodnie przed porodem,bo jezeli masz to daja ci zaszcyk przed zeby dziecka nie zarazic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kretynka to sama jestes uzywajac takich okreslen na kogos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A cytomegalie miałaś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez nie i we wlasnym zakresie. Podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakie badania miałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja p*****le... przeciez TSH jest baardzo wazne. Tak samo wazne jak toxo. Pewnie jednak gdyby cos bylo nie tak to bys poronila. TSH to hormon tarczycy,jak jest w ciazy powyzej 2-2,5 to trzeba przyjmowac tyroksyne i byc pod opieka endokrynologa.Ja przez olanie tego badania przez lekarza poronilam pierwsza ciaze w 8tc. U Ciebie pewnie ok skoro donosilas,ale czemu do cholery nie sprawdzil tego na poczatku?! Idz do tego konowala i niech Ci da skiero jeszcze na TSH. Kuzwa co to za lekarz?? Ile on ma lat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam robione badania na toxo chyba gdzies ok 3 miesiąca... Wyszlzo mi na granicy i gin mnie wyslal do szpitala zakaznwgo żeby lekarze mnie zbadali... W ten dzien miałam urodziny jak chodziłam w szpitalu od pokoju do pokoju i każdy mnie zbywał... Przez to hormony caly dziwn plakalam a lekarz mnie zbadal, powiedzial ze jest wszystko w porządku i zlozyl mi życzenia urodzinowe :) nie masz siw czego bać. Prawdopodobnie toxoorzechodzilas nw dzieciństwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×