Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Agnesss86

Torbiel jajnika..

Polecane posty

Gość Agnesss86

Witam, pisałam już w innym temacie, ale niestety nikt mi nie odpisał, więc postanowiłam spróbować tu... Przeszło dwa tygodnie temu, na wizycie u ginekologa, dowiedziałam się że na prawym jajniku mam torbiel czynnościową 3,5cm. Pani doktor przepisała mi duphaston na 7 dni 2x dziennie, po czym miesiączka zjawiła się trzy dni po odstawieniu - bardzo bolesna i obfita. W piątek (6dc) byłam na kontroli, na której okazało się że torbiel ma już przeszło 7cm!! Pani doktor jednak znów przepisała ten duphaston od 16dc, i kazała się zgłosić za miesiąc do kontroli. Moje pytanie jest takie: czy ta torbiel nie urosła za bardzo? Czy spróbować się skonsultować z innym lekarzem, czy może takie leczenie to standard? Bardzo proszę o pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwne leczenie. Mnie na torbiel 40mm przepisano tabletki anty na 3 miesiące. Po tym czasie po torbieli nie było śladu. A tez bardzo się martwilam bo krwawilam przez 3 tyg. Po antykach bardzo szybko przeszło. Na twoim miejscu skonsultowałabym się z innym lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnessss86
Tak właśnie zrobię- już mam numer do ponoć bardzo dobrego lekarza, więc jutro się umówię. Też mnie trochę ten duphaston zdziwił, ale gin stwierdziła żeby spróbować jeszcze nim powalczyć. Boję się tylko, że skoro to dziadostwo w ciągu dwóch tygodni tyle urosło ( i to pomimo brania duphastonu) to co będzie teraz? Miesiąc to sporo czasu, a mnie ten brzuch ciągle boli :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zamartwiaj się. Skoro to jest torbiel czynnościowa, to są bardzo duże szanse ze po odpowiednim leczeniu się wchłonie. Te terbiele maja to do siebie ze bardzo szybko zmieniają wielkość w zależności od hormonów. Nie daj się od razu skierować na operacje bez wcześniejszej próby leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnessss86
Operacja w moim przypadku byłaby naprawdę ostatecznością.. Dzwoniłam właśnie do tego lekarza, i przedstawiłam mu sytuację. Stwierdził że trochę za szybko ta torbiel urosła, i że w takim przypadku wizyta za miesiąc to trochę długo. Więc umówiłam się do niego na jutro. Mam nadzieję że przepisze mi coś mocniejszego niż duphaston, bo już mnie cała prawa strona boli. Dziewczyny a ile Wam się takie torbiele wchłaniały? Jakie hormony są odpowiedzialne za wzrost torbieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
urosnie i pęknie jesli to czynnosciowa to nie ma sie czym przejmować, takie czesto sie pojawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnessss86
No tak mi gin powiedział że wygląda na łagodną zmianę, ale na 100% mi tego nie potwierdzi.. A to pęknięcie będzie bolesne? Odczuwa się to jakoś? Może faktycznie niepotrzebnie się tak przejmuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też biorę właśnie anty na torbiele:(ale chyba szybciej mnie trafi po tych tabletkach niż torbiel się wchłonie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
torbiele czynnosciowe robia sie kiedy hormony nie sa w normie. podobno prawie polowa kobiet ma w zyciu torbiel czynnosciowa przynajmniej raz, ale wiekszosc nawet o tym nie wie, bo taka torbiel czesto wchlania sie juz w kolejnym cyklu. jezeli torbiele rosna bardzo szybko, nie chca sie wchlaniac, albo co i rusz powracaja, to trzeba zrobic cala diagnostyke hormonalna, bo moze to byc np. pcos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurczę teraz to i ja sie nastraszyłam tego pęknięcia torbiela:(Dziewczyny jak to przebiega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie torbiel nie pekla wiec nie wiem jakie to jest uczucie, ale teoretycznie pekniecie sprawia ze plyn z torbieli uwalnia sie do otrzewnej podrazniajac ja - to powoduje bol brzucha. mysle ze skoro jutro masz wizyte to do tego czasu nie peknie. nie uprawiaj sportu, nie ruszaj sie g***townie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety nie każda torbiel się wchłania mimo brania różnych leków, ja przerobiłam wszystko, antki, czopki przeciwzapalne, nawet paskudne zioła, nic nie ruszyło mojej torbieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnessss86
Czyli pęknięcie takiej torbieli może być niebezpieczne? Ja ogólnie od zawsze miałam problemy z miesiączkami.. Po urodzeniu dziecka było jeszcze gorzej.. Okres co 3- 4 miesiące.. Moja gin mnie ciągle leczyła duphastonem.. Najpierw 3 miesiące kuracji, później 4.. Oczywiście zawsze po odstawieniu leku, miesiączki znów nie było.. Od dwóch lat przynajmniej raz na pół roku, odwiedzałam moją gin, i zawsze było wszystko ok.. Może poza tym, że prawy jajnik (ten na którym mam teraz torbiel) był zawsze powiększony. Końcem października miałam przedostatnią @ po której, jeszcze przez tydzień plamiłam na brązowo.. Ale tak się złożyło że dopiero w połowie stycznia odwiedziłam gina, i wtedy się dowiedziałam o torbieli.. Wiecie co, cieszę się że idę jutro na tą wizytę. Pewnie zapłacę trochę, ale może dowiem się w końcu co jest przyczyną moich problemów.. Na nfz nie miałam ani razu zleconych żadnych badań :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnessss86
Gość 10:32 a jaki rodzaj torbieli miałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko, mam nadzieje ze nowy lekarz bedzie lepszy, bo skoro masz problemy z miesiaczkami od dawna a obecna lekarka daje ci tylko cos na wywolanie @ to jest glupota nie leczenie. sama przez to przeszlam. poki co zycze ci aby torbiel sie szybko wchlonela, ale dobrze by bylo abys po leczeniu stanowczo domagala sie diagnostyki hormonalnej zeby problem sie nie powtorzyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JA miałam torbiel prostą, zaszłam w ciąże mając tę torbiel, usunęli mi ją podczas cesarki, okazało się, że była przyrośnięta do jajowodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie wróciłam od gina,poszłam bo zwijało mnie z bólu takie mam skurcze,że szok do tego krwawię,myślałam,że mi torbiel pękła,tak się wystraszyłam.Okazało się,że to po tabletkach anty,tak się dzieje i mam dalej je brać.O losie jak to wytrzymam to nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnessss86
Ja też mam nadzieję że ten lekarz będzie lepszy, i podejmie konkretne leczenie.. Zastanawiam się nad tym PCOS, bo z tego co wyczytałam, powiększony jajnik może być objawem tego schorzenia.. Ale ponoć występują też wówczas liczne torbieliki, a ja tego nigdy nie miałam stwierdzonego.. Zobaczymy co dzis lekarz powie. Póki co brzuch dalej boli, i ciągle chodzę siusiu.. Gdybym nie wiedziała o torbieli, na pewno bym sobie ciąże wmawiała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnessss86
Gość 18:57 Dobrze że to jednak nie pęknięcie torbieli!! A na ile masz antyki? Mnie pewnie też to czeka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie tez nieciekawie w tym temacie, póki co wizyta dopiero przede mną, w piątek jestem zapisana tutaj - http://gemini-med.pl/ginekologia-i-poloznictwo.html na szczęście to sprawdzony ginekolog, także sposobu badania czy nierzetelności się nie boję, bardziej samego stanu zdrowia.. zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agnes dzisiaj minie dwa tygodnie,ale tak się czuje jak przy miesiączce,skurcze jeszcze gorsze,gdyby nie to,że mam je brać leczniczo to bym je w kosz pocisnęła:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapomniałam:DAnty mam brać co najmniej dwa miesiące,ale czy dam radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnessss86
Hej dziewczyny, jestem już po wizycie.. Lekarz bardzo konkretny, zrobił bardzo dokładny wywiad, po którym od razu spytał czy mam stwierdzone policystyczne jajniki.. Odpowiedziałam że nigdy nic moja gin nie wspominała na ten temat.. Po zrobieniu usg potwierdził swoje przypuszczenia.. Liczne pęcherzyki na jajnikach i ich wygląd również na to wskazuje :/ Jestem taka zła.. Tyle czasu chodziłam do mojej gin, i nigdy nie widziała tego, co on na pierwszej wizycie?? :/ A co do torbiela.. Trochę urósł -ma już 7,7cm :/ Lekarz stwierdził żeby spróbować wziąć ten duphaston, a jeśli torbiel nie zejdzie to laparo :/ Na początku powiedział że wg niego operacja to ostateczność, ale po zobaczeniu torbieli na usg, stwierdził że nie ma na co czekać.. Więc modlę się żeby wraz z @ ta cysta zeszła! Zastanawiam się tylko jakie są na to szanse? Czy którejś z Was zeszła taka torbiel po duphastonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnessss86
Gościu a Ty jakiej wielkości masz torbiel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnessss86
Up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agnes teraz to ja już nic nie wiem jakiej jest wielkości,bo miałam laparoskopię pod kątem endo,okazało się,że mam pco i podczas zabiegu mi torbiel przypalano,za tydzień znowu do gina może dowiem się więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnessss86
Uu to Ty już widzę weteranka w tych sprawach :p Xxx Ponowię pytanie.. Myślicie że taka prawie 8cm torbiel zejdzie po duphastonie? Jeżeli w pierwszym cyklu jej nie ruszył, a wręcz przeciwnie - jeszcze się powiększyła? I czy możliwe jest że taka torbiel pęknie, a ja tego nie odczuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć :D jak miałam 20 lat, miałam torbiel ok.8 cm, i sama się wchłonęła bez leków. dziś mam mniejszą już pół roku i jest, wszystko zależy od wieku kobiety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnessss86
Ja mam 29 lat.. A długo Ci ta torbiel 8 cm schodziła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×