Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Tragedia podczas szczepienia

Polecane posty

Gość gość

Od razu mowie,ze to nie prowo. Coreczka znajomej tak rozplakala sie podczas szczepienia,ze zaktusila sie i przestala oddychac. Teraz lezy w szpitalu i sprawdzaja czy niedotlenienie nie spowodowalo uszkodzen neurologicznych,bo dlugo nie oddychala. Czy komus sie to zdarzylo? Mnie tez czeka zaraz pierwsze zaszczepienie dziecka. Czytalam,ze jak ukluja podczas karmienia piersia to dziecko nie bedzie czulo bolu. Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz zapytać czy nie lepiej ukłuć podczas karmienia. Ale jak zacznie płakać to jeszcze mlekiem się zakrztusi, więc to chyba nie jest za dobry pomysł. Co do tej sytuacji to przypadek 1 na 1000, nie do przewidzenia. Oby wszystko się dobrze skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka mając trzy tygodnie zakrztusila się woda i przestała oddychać. Na szczęście w momencie gdy wzywalam pogotowie zzłapała oddech bo mama moja zaczęła jej klatkę piersiową uciskac. Nie oddychala wtedy kilkanaście sekund choć dla mnie to była wieczność. Jest zdrowa dobrze się rozwija. Ma 15 miesięcy. Oby w przypadku tamtej dziewczynki tez tak bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Równie dobrze mogła ją użądlić osa, komar czy coś jej wlecieć do oka. Przykry przypadek, ale baaardzo rzadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myslalam,zeby dziecku dac pustego cycka. Wyssanego 5min wczesniej w domu ;) Na takiej zasadzie,zeby sobie pociuckala,przytulila do mnie i nie stresowala sie. Wiadomo,ze bardzo rzadko sie to zdarza,ale mimo wszystko zdenerwowalam sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja znajoma smarowała miejsce wkłucia maścią przeciwbolową, ale nie znam nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry drogie panie, ale nie ma opcji, żeby całkiem nie zabolało. Ostatnio sama się szczepiłam na żółtaczkę, tą samą szczepionką zresztą, którą szczepi się dzieci (tylko większa jest objętość dla dorosłych) i mnie po prostu mocno zabolało. Nie zakuło, ale zabolało jakby mnie ktoś uderzył. Miałam obrzęk i przez dwa dni czułam, że to miejsce boli. Tak więc wątpię, żeby były skuteczne sposoby, żeby nie bolało. Już szybciej uwierzę, że da się po tym zastrzyku szybko odwrócić uwagę, tak, żeby dziecko zajęło się czymś innym. U nas pani od szczepień ma taką zabawkę, która głośno klaszcze i jak dziecko płacze to ta zabawka odwraca uwagę. Przypadek, że dziecko dostało ataku płaczu i zakrztusiło jest rzadki. Równie dobrze dziecko może się zakrztusić podczas jedzenia. Nie panikowałabym z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wolno nawet chwilę przed karmić, właśnie z uwagi na ryzyko zakrztuszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czuje dziecko ból,co to ma do karmienia piersią:/ moja ma 4 miesiace i tez płacze ale nie zaniosła sie nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesu jak macie problem z zakrztuszeniami czy bólami to nie szczepcie - nie wy pierwsze i ostatnie ...co za durne matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta maść to Emla, używałam dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój też się mlekiem zakrztusił pogotowie migiem było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wszystko się dobrze u was skończyło? wiem co przezylas bo ja miałam to samo z córką . Pisałam tu wyżej o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jak to sie skonczylo. Dziecko co prawda w koncu zaczelo oddychac,ale jest badane neurologicznie czy nie ma jakis wiekszych konsekwencji. Dlugo nie oddychala,stracila przytomnosc i zsiniala. Czytalam w ksiazkach,ze podczas szczepienia mozna podac piers,bo wtedy dziecko lzej to zniesie. Bratowa 3lata temu jak szczepila i dziecko panikowalo to wlasnie tak zrlbila za rada pielegniarki i dopiero wtedy synek dal sie zaszczepic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczytam o tej masci. Moje dziecko ma 6tyg i musze sprawdzic czy moze jej uzywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo przykry przypadek, nie do przewidzenia. Na tym fanpejdżu widziałam jakieś porady jak odwrócic dziecka uwagę od podawania szczepionki. Może coś Cię zainteresuje https://www.facebook.com/szczepimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze tygodnie zycia moja coreczka spedzial w szpitalu. Karmilam podczas wiekszosci procedur, a jesli sie absolutnie nie dalo, to zaraz przed, i zaraz po na pocieszenie. Mala jakos nigdy sie mlekiem nie zakrztusila, no chyba, ze tryskasz z piersi jak fontanna. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapomnialam dodac, karmienie przed, ma taki sens, ze podnosi sie poziom cukru i zwieksza sie wydzielanie hormonu szczescia, ktory ma tez dzialanie przeciwbolowe. Czasem przed zastrzykami podawalismy malej glukoze ze specjalnych jednorazowych fiolek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę,że jeszcze nie zleciały się hieny broniące szczepień,gdzie są teraz? U nas podczas drugiego szczepienia 3msc dziecko tak plakało,że nie mogła oddychać a głupia pielęgniarka stała i się gapiła.Nie mówię już o tym tygodniu po powrocie do domu kiedy dziecko nie dawało się dotknąć..Dziś ma półtorej roku,od tego czasu nie była już na nic zaszczepiona.i na pewno w najbliższym czasíe na nic nie będzie.Nie chorowała jak na razie na nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×