Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

tyłem do kierunku jazdy

Polecane posty

Gość gość

Dlaczego nakazujecie wozić dzieci tylem do kierunku jazdy skoro większość aut ma poduszki powietrne i takie dziecko zostanie wprasowane w fotel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ fotel montuje się z tyłu na kanapie, a nie z przodu na siedzeniu pasażera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośsaraaajaa
Kurcze dziwne to nie dość że dziecko z tylu, siedzi tyłem czy wasze dzieci NIGDY nie zwymiotowały podczas jazdy? Jak wtedy to dostrzec, bo nawet montaż lusterka takiego by widzieć twarz dziecka wydaje mi się absurdem, więcej niebezpieczeństwa stworzymy wyginając się by zobaczyć co robi to dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KapustAglowANiepusta
Ja pierdziele, kazde auto ma mozliwosc wylaczenia poduszki powietrznej pasazera - na desce rozdzielczej jest nalepka, w ktorym miejscu w danym aucie. Robi sie to 2 sekundy kluczykiem do auta. Nigdy nikogo tu nie wyzywalam, ale juz zal czytac. Naprawde jestescie tacy tepi, zeby tego nie ogarnac? To wola o pomste do nieba, ze tacy ludzie wychowuja dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KapustAglowANiepusta
Jak komus zalezy na widzeniu dziecka, to montuje specjalne lustereczko - koszt ok. 20-40zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy Twoje dziecko jeżdżąc w foteliku 0-13 wymiotowało? Co to za głupie pytanie. Jazda tyłem wcale nie oznacza od razu wymiotowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak zdarzyło się zwymiotować i nie chodzi tu nawet o jazde tyłem, dziecko może nawet oderwać guzik od swetra czy wziąć do buzi monete która się zapodziała w aucie a wy nie zobaczycie nic a te lusterko to kpina, gdyż widok jest taki- patrzysz w lusterko wsteczne by załapać obraz z kolejnego lusterka- słonce nierówności i widzisz tyle co nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podejrzewam że nie jedno dziecko wpada w zwykłą histerie nie widzac dosłownie NIKOGO obok siebie. Nie wiem czemu tak zachwalacie te foteliki montowane tyłem gdyż nawet w testach rewelacyjne nie sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no popatrz że Ty jak prowadzisz to też nie zauważysz. Jadąc patrzy się na drogę, a nie w lusterko i na dziecko. Możesz zerknąć na chwile, ale to samo będzie gdyby jechało tyłem do kierunku jazdy i miałabyś lusterko przypięte do zagłówka. Tyle samo być zobaczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hghghghg
spoko, ja kiedys spotkałam parę, ktora montowała fotelik 0-13 przodem do kierunku jazdy :o bo jak to tak, dziecko ma jechać tyłem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja wam powiem ze jeszcze nie spotkalam sie z fotelikiem dla dziecka powyzej 13kg montowanego tylem do kierunku jazdy... tyle slysze o nich ale tylko tu na kafeterii, ja kupuje normlany fotelik i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hghghghg 29.05.2014 spoko, ja kiedys spotkałam parę, ktora montowała fotelik 0-13 przodem do kierunku jazdy pechowiec.gif bo jak to tak, dziecko ma jechać tyłem pechowiec.gif Ojej nie popuść z oburzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dokładnie też nigdzie nie widuje takich fotelików i szczerze weszłam na strone gdzie facet pokazuje zdj 3l córki w takim foteliku i na jednym mała ma nogi- UWAGA na oparciu tylnej kanapy nad własna głowa, tak ta poza musi być super wygodna. Ja to traktuje jako zwykły trend a nie cos genialnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecko jest dużo bardziej elastyczne niż człowiek. Te zdjęcie o którym mówisz to akuat jest z fotelikiem który montowany jest zaraz przy oparciu. Ja mam np. Besafe i jest sporo miejsca na nogi. Dzieci w przedszkolu też często długo siedza np po turecku im to nie przeszkadza. Dziecko znajdzie sobie taką pozycję, że będzie mu wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ani troche to wygodnie nie wyglada. I juz widze jak sie sprawdza w zimie albo w roztopyt. Wydaje mi sie ze to moda a nie koniecznosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutek2
Lois na wmówisz mi, że dziecku na tym zdjęciu będzie wygodnie jechać kilka godzin. Moje dzieci są starsze niż 4 lata i nie mam tego dylematu jaki fotelik. Napiszę tylko, że dzieciom wystarczy, że jest trochę mniej miejsca na nogi bo z przodu jedzie ktoś wyższy i już narzekają, że im za ciasno. To dziecko na tym zdjęciu ma stopy w nienaturalnej pozycji. Nie przeczę, że takie foteliki są bezpieczniejsze, bo pewnie są, ale są niewygodne i niefunkcjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biedne to dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszeWymyslicPseudonim
Lois ja też mam besafe :). Niestety tu na kafeterii rządzą podstawki za 15 zł, bo po co na dziecko kasę tracić :-o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wole wybrać dobry fotelik ale przodem do kierunku jazdy, i koszt takie fotelika to około 800zl wiec o czym tu mowa, 15zł?! Czy swoje dzieci powyżej 6l zamierzacie wozić tyłem? Jak się pytam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 letnie dziecko nie musi jeździć tyłem do kierunku jazdy. Chodzi o młodsze dzieci. Jeżdżąc przodem dzieciaki też nie mają wiele miejsca na nogi bo jest fotel pasażera. W zimie tak samo może dziecko pobrudzić fotel, ale można zabezpieczyć samochód przed zabrudzeniem. Wystarczy chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ojej nie popuść z oburzenia. " a ty uważasz to za godne poparcia? to był noworodek a nie roczniak. pomijam fakt, że fotelik był niepoprawnie zamontowany, więc już na wstępie nie spełniał swojej funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwolenniczkapartnerstwa
Szczerze, nigdy / na żywo/ nie widziałam kilkulatka w takim foteliku, wiec ciężko mi oceniać pozycje dziecka. Wydaje mi się, że taki fotelik niestety nie sprawdza się podczas dłuższych wyjazdów. Ja z dzieckiem jeżdżę i w Pl i dalej setki km, i niestety ale nie widze mojego dziecka w nieco dziwnej pozycji np. 7h nawet z 3 przerwami, do tego picie- wiadomo nie da się zatrzymać za każdym razem gdy dziecko chce się napic czy zjeść ciasteczko bo z podróży 6h byśmy mieli 9h i tak dalej. A ma może jakas matka porównanie jak taki fotelik sprawdza się w codzienny sytuacjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A o jakie codzienne sytuacje Ci chodzi? Nasz fotelik sprawdza się świetnie. I ma możliwość też montowania przodem do kierunku jazdy wiec jak córka będzie miala 4 lata i będzie jej ciasno czy zle to bez problemu mogę zamontować fotelik przodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwolenniczkapartnerstwa
Czy dziecko nie podejmuje próby obracania się do przodu? Co mogłoby spowodować np. wysuniecie rąk z pasów? I kolejna wazna sprawa, choroba lokomocyjna, jazda tyłem może ja nasilać, jak to z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janinka ze młynka
my mamy fotelik tyłem montowany - syn ma 4 lata i ma dużo miejsca na nogi - kwestia też wielkości posiadanego auta. Raczej nie ma problemu z walającymi się monetami czy guzikami, bo w samochodzie SPRZĄTAMY! A co do poduszek, to u nas są akurat i z przodu i z tyłu, aby bezpiecznie go wozić to po prostu wymontowaliśmy jedną poduszkę w serwisie i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie foteliki montowane tylem znacie tzn jakich firm, bo ja tylko maxi cosi 2 way pearl, zobaczylam jak kupowalismy 0-13 pebbla dla malucha, łatwo jest dostac taki fotelik u nas? bo w szwecji i holandii jazda tylem u dzieciakow to norma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nam besafe izi plus, moja siostra besafe izi combi bodajże. Bratowa męża nas wyśmiała i zwyzywała od snobek, bo jej zdaniem fotelik jest jedynie po to, by nie dostać mandatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to gratuluje podejscia dla bratowej... jezeli mandat jest wazniejszy od zdrowia dziecka to tylko pogratulowac... nie uwazam ze lepsze foteliki takie jak maxi cos,czy recaro, to snobizm... poprostu zdrowy rozsadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×