Odpowiedz na ten temat

u nas na wsi na komunie daje chrzestny 1500 zl.tyle sie przyjelo niestety.

• gość 2017.04.21 [17:15]
    W mieście ponoć nawet tysiąc nie dają.u nas niby mała wieś ale 1500 jak chrzestny nie da to obgadywany jest.
  • gość 2017.04.21 [17:19]
    Wiecie jak widzę wasza wiarę ?? To biznes, wszędzie cenniki, płacisz za sakramenty, teraz jak na tace zbiera jak słychac dziewk udeżającej monety to wszyscy sie oglądają "kto daje drobne na tecę? wstyd". Na komuni to samo, zapytajcie dzieci które są po komuni co to jest komunia po co ona jest ? odpowiedz " zeby dostac kłada i kase
    To jest żałosne
  • gość 2017.04.21 [17:26]
    w życiu nie zgodzę się być chrzestną, ja pieprzę pracować na czyjeś dzieci, dlaczego w kościele nie zrezygnują z brania chrzestnych, przecież to szopka a nie bycie chrzestnym...." Prawo kanoniczne mówi, że „Przyjmujący chrzest powinien mieć, jeśli to możliwe, chrzestnego. Należy wybrać jednego tylko chrzestnego lub chrzestną, albo dwoje chrzestnych[1]”..." prawo kanoniczne mówi, że powinien mieć chrzestnych ale nie nakazuje, i nie rozumiem dlaczego księża nie chcą ochrzcić dziecka bez chrzestnych
  • gość 2017.04.21 [18:13]
    A ile u was na wsi dają na wesele w takim razie? 5 tysięcy? 10?
    Prezent powinien być adekwatny do rangi imprezy.
  • gość 2017.04.21 [18:26]
    rozumiem że to progi ustawowo określone ile kto daje:/ słabe musicie mieć życie i jeszcze gorsze rodziny skoro to kasa jest najważniejsza bo ktoś obgada... nie wiara, nie sakrament, nie Bóg a forsa ma się zgadzać
  • gość 2017.04.21 [18:28]
    a obecnie w kościele to nie liczy się Bóg, masz księża biorą ile się da, do tego pedały, wykorzystują dzieci a katolicy to samo robią, aby mieć samemu jak najwięcej korzyści
  • gość 2017.04.21 [18:36]
    ale nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że w wierze katolickiej nie w księdza a w Boga wyznaje się wiarę? nie usprawiedliwiam tego co się dzieje w strukturach kościoła bo tak nie powinno być, ale po idealnym świecie to my nie chodzimy. Nie zmienia to faktu, że powinno się żyć w zgodzie ze swoim sumieniem i zasadami a nie wiecznie tylko przyglądać się kto co i ile ma
  • Ale to już było 2017.04.21 [21:38]
    Na wsi tak mało dają????? Wsioki powinni 2 tysiące dać lekko na komunięsmiech.gif
  • gość 2017.04.21 [22:17]
    Ja pierniczę. Co ludziom do głowy przychodzi, żeby w cudze koperty zaglądać. Dno dna.
  • gość 2017.04.22 [08:52]
    Mieszkam na wsi i z czymś takim się nie spotkałam .Każdy daje ile chce -myśmy byli u siostrzenicy to daliśmy 500zl nie jesteśmy chrzestnymi .I ja rowniez nie oczekuje od chrzestnych swoich dzieci Bóg wie ile kasy. ....ale wiem ze są ludzie którzy oczekują. ......
  • gość 2017.04.22 [09:01]
    Jestem agnostyczka, moja córka idzie w tym roku do komunii, jest ochrzczona (mąż jest wierzący, dzieci zresztą też). Młoda bardzo przeżywa ten WAŻNY dla niej dzień. Na prezenty nie czeka, bo wie, że będą symboliczne. U nas jest taka tradycja. Chrzestni nie dają kasy, umówili się na kolczyki i medalik (łańcuszek kupiliśmy my), rower ma, telefon ma, aparat ma, laptopa też. Babcie kupują gitarę. Reszta gości kupi książki lub karnety na zajęcia z gitary. Dodam, że nie jesteśmy ze wsi, jesteśmy dość dobrze sytuowani więc nie musimy nic nikomu udowadniać.
  • gość 2017.04.22 [09:25]
    na wsi niestety tak jest.
    ja tez mieszkam na wsi i u nas na wesele chrzestni dają minimum 3 tysiące.sama sie dziwie ,że niby ludzie narzekaja na biede wszędzie a na wsi takie rozpasanie..
  • gość 2017.04.22 [09:42]
    Ja też mieszkam na wsi i takie "stawki" to dla mnie kosmos. Jakiś czas temu miałam komunię chrzesniaczki i dałam ok. 700 zł bo dałam prezent i kopertę i teraz stwierdzam, że 500 zł by wystarczyło bo niestety ale ani dzieci ani rodzice nie umieją uszanować prezentów. Jakby mnie ktoś obgadał, że za mało dałam to bym mówiła wprost, że nie wiedziałam że brali pod uwagę moją sytuację finansową bo się srodze rozczarowali. Sama zaraz rodzę drugie dziecko i mam problem z chrzestną, muszę wziąć jakąś siostrę cioteczną ale przez takie podejście to aż mi głupio kogoś prosić żeby nie pomyślał, że dla kasy biorę.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...