Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

urlop macierzynski, akt urodzenia dziecka

Polecane posty

Gość gość

Muszę złożyc orginał aktu urodzenia dziecka w kadrach wraz z wnioskiem o urlop macierzynski. Te dokumenty trafią do Zusu. Czy ktos sie orientuje czy ZUS odsyła pocztą akt urodzenia? Mam w domu tylko 1 egzemplarz tj skrócony odpis aktu urodzenia,nie mam nawet orginału aktu urodzenia, jak złożę ten odpis w kadrach to nie będę tego wogóle posiadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skseruja sobie wariatko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do kadr wysyła się kopię a oryginał zostawiasz sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiedzieli mi w kadrach ze mam dostarczyc odpis aktu urodzenia (w orginale czyli to co mam), orginalu aktu urodzenia nie dostalismy w urzedzie, nie wymyslilam sobie tego ze w kadrach kaza mi zostawic orginal odpisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie obrazajcie dziewczyny. To zalezy od widzimisie kadr. Moja ksiegowa tez zazyczyla sobie oryginal. Maz od razu wzial dla nie odpis. Dlatego ten oryginal sobie zostaw a w urzedzie miasta/gminy zgodnegp z twoim miejscem zamieszkania wez odpis (ok 20zl) i to daj w kadrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ps cd - a propo czemu nie dali ci oryginalu jak rejestrowalas dzidzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz to dostarczyć ale oni mają sobie to skserować. Nie mogą Ci tego zabierać. Mi wszystko zawsze odsyłali do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ps cd - a propo czemu nie dali ci oryginalu jak rejestrowalas dzidzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:41 Jak wyzej, zalezy od kadr. Moj tez zabrali w oryginale. Nawet sie w szpitalu poklocilam z mezem bo on byl u ksiegowej i mowi co i jak. Bylam niesympatyczna, zadz do ksiegowej i musialam meza przeprosic. A znow przy pierwszym dziecku byla inna ksiegowa to ona tylko zrobila sobie ksero. Nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu ale niektore ksiegowe maja to :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mysle ze to zalezy od ZUSu, zalatwialam kiedys urlop ojcowski pracownikowi bezposrednio w Zusie i tez chcieli orginał aktu urodzenia, babka w zusie zaznaczyla ze odesle go ojcu do domu jak przyznaja juz swiadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maatkaa beatka
Jakim cudem w urzędzie nie dostałaś oryginału aktu urodzenia? Ściema jakaś. To co się stało z oryginałem? Mój księgowy też zażyczył sobie oryginał aktu uordzenia, ale na wniosku o macierzyński i rodzicielski była klauzula, że w załączniku przekazuję oryginał aktu, który proszę o odesłanie na mój adres domowy. I po jakichś 3 tygodniach akt ten dostałam pocztą z Zus-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Qrwa matolki. Żadna z was nie ma oryginału bo ten jest jeden i zostaje w urzędzie. Wy dostajecie odpis aktu urodzenia, skrócony albo zupełny ale zawsze odpis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już się nie czepiaj słówek, wszystkie wiemy o co chodzi. Tutaj mowa nie o oryginale aktu urodzenia, tylko o oryginale odpisu aktu. Tak??? Chodzi o oryginał dokumentu. I zus rząda oryginału odpisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie chodzi o orginal odpisu i zus tego właśnie chce tylko pytanie czy zus zawsze to potem odsyla do rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaznacz we wniosku prośbę o odesłanie tego oryginału. Mi odesłałi bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A poza tym, czy to taki straszny koszt załatwić sobie drugi odpis, że robisz z tego taką aferę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mają obowiązek przyjąć kopie ( oryginał do wglądu) tak mnie poinformowała kierownik US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten odpis to 20zl. bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o sam fakt, nie ma ze oni se życzą oryginał, oryginał to se mogą do wglądu chcieć. Obowiązek mają przyjąć kopie, zadzwoń do pierwszego lepszego USC i Ci to potwierdzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
orginal zostaje w usc a rodzic ma tylko odpis 1 sztuka-tak stanowi ustawa obecna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie dawali kiedyś więcej tych odpisów ? rodziłam w 2011 roku i wydaje mi sie ze byly 3 sztuki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedys dawali 3 szt odpisu, teraz daja tylko 1 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×