Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Uwaga skazuja matki za 500 plus skandal

Polecane posty

Gość gość

"Dla przykładu, w Szczecinie aż 300 rodzin musiało zwrócić świadczenie, w Poznaniu 208, a w Katowicach 110. Na pół roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata sąd skazał matkę z Sokółki na Podlasiu za wyłudzenie 500+. 20-letnia kobieta twierdziła, że jej dziecko mieszka w Polsce, podczas gdy przebywało we Francji - donosi tabloid."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I bardzo dobrze. Leniwe krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie tu widzisz skandal? Ludzie chachmęcą na całego. Sama znam przypadek, że celowo koleś dostaje na umowie mniej, by łapać się na 500 na pierwsze dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też znam przypadek, facet zatrudniony w firmie ojca (7tys pensji) na umowie podstawa i ciągną 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty cebulaku z***bany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś to niech twoj ojciec da mu normalna umowę i oplaca zus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skandalemto jest to że mamusia brała kasę na dziecko będące we Francji.Tak samo powinna przestać istnieć instytucją ojciec nieznany.Szybko by panienki sobie przypomniały dane osobowe gdyby złotówki nie dostały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie mam ślubu (jeszcze) i dla rodziny jestem frajerką, bo nie mam ochoty odstawiać dla 5 stów samotnej matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaden skandal. Sama znam przypadek. Ojciec w akcie nieznany. A on w Angli robi. Normalnie zjezdza do niej i do dziecka. Kase wysyla itp. Nie ogarniam takich ludzi perfidnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez zyje z facetem ale nie mamy wspolnego dziecka( mam corke z poprzedniego zwiakzu).Wiec pobieram 500 plus bo mi sie nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A podajesz dochody twoje i Pana z którym żyjesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z jakiej racji mam jego dochod wykazac?jesli to sa pieniadze na dziecko a on nie ma zadnych praw do corki.Mam zasadzone na dziecko aliment. zebym ja musiala wykazac jego dochod - 1 sprawa jest ojcem biologicznym, 2- mamy wspolne dziecko i razerm je wychowujemy.3- to ze mamy slub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo4 rzecz czyli pozbawiam ojca bilogicznego praw do dziecka a moj partner je przysposabia. wtedy tez dochod partnera zostaje liczony. przepisy jasno mowia.wiec nawet jesli podalabym dochod partnera to mowie nie prawde. czyli skladam falszywe oswiadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak podobnie jak Ty robi cała rzesza pseudo samotnych matek. Alimenty zasądzone a żyją w komunikatach bądź z ojcem dziecka bądź z innym facetem.Wiele powinno się w sprawach zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
takie sa przepisy. i tutaj nic nie zmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepisy stanowia, ze jezeli prowadzicie wspolne gospodarstwo domowe to musisz wykazac tez dochody konkubenta. Juz sie twk niektorzy przejechali, majac uprzejmycj sasiadow co doniesli gdzie trzeba. Zwrot pobranych swiadczen z odsetkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie nie i eszcze raz nie.To jest swiedczenie na dziecko nie na mnie.Wiec jesli nie tworzymy formalnie rodziny a partner nie jest ojcem dziecka a my nie jestemy malzenstwem jego dochody nie sa brane pod uwage przy ubieganiu sie o swidzenia z mops na dzieci. czyli 500 plus rozdinne alimenty z funduszu. brane sa pod uwage kiedy staram sie o inne swiedzenia z mops- np na wegiel czy zasilek okresowy. wtedy podaje swoje i jego dochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy trzeba złożyć dwa wnioski Pan Tomasz i pani Katarzyna są małżeństwem i wychowują dwoje dzieci. Jedno z nich jest dzieckiem kobiety z wcześniejszego związku. Analogicznie jest w przypadku drugiego małoletniego, którego rodzicem jest pan Tomasz. Czy przy ubieganiu się o zasiłki rodzinne tworzą jedną rodzinę, ale każde z nich musi złożyć wniosek na swoje dziecko? TAK Czytelnicy, którzy są małżeństwem, ale nie mają wspólnego dziecka, tworzą wprawdzie rodzinę, ale nie mogą złożyć jednego wniosku. Każdy z nich musi złożyć formularz na swoje dziecko, bo zgodnie z przepisami prawo do zasiłku jest ustalane i przysługuje rodzicowi. Natomiast w obydwu wnioskach skład rodziny jest czteroosobowy i przez tyle osób będą dzielone uzyskiwane przez nich dochody. Pan Tomasz powinien więc podać w nim siebie, żonę i dwójkę dzieci. Pani Katarzyna powinna zaś wpisać do składu rodziny siebie, męża i dwójkę dzieci. Inaczej byłoby, gdyby nie sformalizowali swojego związku. Wówczas musieliby składać dwa wnioski, a składy rodziny byłyby dwuosobowe. W jednym wymieniona byłaby pani Katarzyna i jej dziecko, a w drugim pan Tomasz i jego potomek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i właśnie to się powinno szybko zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widzisz jak to wyglada. tylko slub zmienia sytuacje. albi wspolne dziecko albo przysposobienie przez partnera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I bardzo dobrze ze ściągają po to są przepisy żeby je respektować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I bardzo dobrze, że odbierają świadczenia, które są pobrane nienaleznie. Ja jestem 3 lata po rozwodzie i mogłabym udawać samotna matkę. Ale honor mi na to nie pozwala oszukiwać. Od roku mam partnera, mieszkam z nim, wspólnie wychowujemy dziecko więc nie jestem żadna samotna matka. Oboje zarabiamy, utrzymujemy dom i dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Dokładnie tak. 500+ nie jest zasiłkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestes samotna matka wedlug przepisow o 500 plus.czy twoj partner obecny ma jakies prawa do dziecka?jestescie mezenstwem? macie wspolne dziecko?jesli nie to partnera nie wpisuje sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:51 Według przepisów może i jestem. Ale mam honor i nie mam zamiaru kłamać, że jestem sama skoro tak nie jest. Zresztą nie potrzebuje 500+,bo sami potrafimy zarobić na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie trzeba klamac.ale jesli mi przysluguje na 1 dziecko dlaczego mam nie brac. Pytalam sie w mops pani mi wytlumaczyla jak to wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.54 Brawo. Ja z ojcem dziecka nie mam ślubu (bierzemy niedługo), zameldowana jestem u rodziców i też pewnie bym mogła zachachmęcić. Jeden taki kombinator w mojej rodzinie co to pięciu złotych z Mopsu nie przepuści dziwi mi się jak tak można i słyszę, że pewnie bardzo bogata jestem skoro nie kombinuję, bo przecież piechotą nie chodzi. Na życie mi starcza, po nocach bym nie spała gdybym odstawiała takie cyrki jak on dla wszelkiej maści zapomóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jest ojcem dziecka. widnieje w papierach.I tutaj juz nic nie zrobisz. partnera musisz wykazac w skladzie rodziny i podac jego dochod. w innej sytuacji jest kobieta co ma dziecko - nie zyje z biologicznym ojcem dziecka ma zasadzone alimenty. nikogo nie obchodzi ze masz nowego faceta i z nim mieszkasz.zmienia sie kiedy pojawi sie wspolne dziecko lub wezmie sie slub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i co z tego że jest ojcem dziecka??Ty nie bierzesz ślubu i masz kasę a ona może podać ojca dziecka o alimenty i też mogła by dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×